Принципи реалізму і народності сповідували і втілювали у своїй культурно-просвітницькій діяльності фундатори українського класичного театру, іменованого пізніше «театром корифеїв». Оберіть його представників.
Місто Кропивницький назване іменем славного театрального діяча. Оберіть портрет митця.
Образ Наталки Полтавки втілила (саме ця світлина).
До репертуару театру корифеїв увійшли переважно твори української класичної драматургії, оперети М. Лисенка. Це свідчило про утвердження самобутності цього типу театру — музично-драматичного за формою і фольклорно-етнографічного за змістом. Продовженням і водночас завершенням справи корифеїв у ХХ ст. можна вважати діяльність першого стаціонарного українського театру, створеного М. Садовським ... (1907).
Анатоль Петрицький створив ескіз театрального костюма до опери ... М. Лисенка
Іспанський танок (ескіз костюма до балету). Оберіть художника чи художницю.
Здобутки театру корифеїв дали поштовх до розвитку українського сценічного авангарду в 1920-ті роки, стимулювали новаторські експерименти видатного українського режисера, актора, поліглота-перекладача, театрального діяча ... (1887—1937). Очолюваний ним «Молодий театр» сприяв творчому зростанню багатьох митців.
Макети театрального об’єднання «Березіль» здобули золоту медаль на Всесвітній театральній виставці в Парижі (1925), а Л. Курбасу за великий внесок у розвиток театральної культури надавано звання народного артиста України. Невдовзі театр «Березіль» було переведено до ... — тогочасної столиці України.
Амвросій Бучма і Наталія Ужвій у виставі ...
Легендарний «Березіль», перейменований згодом на Харківський театр ім. Т. Шевченка (1934), очолив учень Л. Курбаса, режисер та актор Мар’ян Крушельницький (1897—1963), завдяки якому вдалося частково зберегти ідеї видатного театрального реформатора.
Оберіть пам'ятник Лесеві Курбасу (архіт. В. Дормидонтов, скульп. М. Рапай)
На світлині зображено
На світлині зображено
На світлині зображено
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома