Створення Пересопницького Євангелія
Люблінська унія
Утворення першої братської школи у м. Львів
Прийняття Третього Литовського статуту (офіційне запровадження кріпосного права на укр. землях),
За ініціативи В.-К. Острозького Острозької відкрито перший православний колегіум (згодом перший вищий навчальний заклад західноєвропейського типу – Острозька академія (слов’яно-греко-латинська школа);
Український православний князь, культурно-освітній діяч, засновник слов’яно-греко-латинської школи і друкарні в Острозі, противник Берестейської церковної унії.
Культурно-освітній діяч, письменник, педагог, перший ректор Острозької академії, головний перекладач і редактор Острозької біблії, автор полемічного твору «Ключ царства небесного...».
Відробіткова форма селянських повинностей на користь феодала, закріплена законом. (Примусова неоплачувана праця залежних селян у господарстві пана-землевласника.)
Адміністративна територіальна одиниця Великого князівства Литовського і Королівства Польського у XV—XVIII століттях. На українських землях у складі Речі Посполитої існували Белзьке, Берестейське, Брацлавське, Волинське, Київське, Підляське, Подільське, Руське і Чернігівське воєводства.
Права підкорятися не своїм єпископам, а безпосередньо патріархові .
Особисто залежний від поміщика й прикріплений до земельного наділу селянин.
Хутір, ферма. У XIV ст. — першій половині XIX ст. в Польщі, Литві, Білорусі, на території Правобережної України — комплекс земельних угідь, на яких феодал вів власне господарство, використовуючи працю кріпаків. Зорієнтований на продаж продукції.
Релігійно-громадські організації міщан при православних церквах на українських землях наприкінці ХVІ- ХVІІ ст.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома