Спорудив на Дніпрі козацьку замок-фортецю – Хортицьку Запорізьку Січ:
Як пише М.Грушевський у “Ілюстрованій історії України” цей гетьман “за весь час свого перебування на чолі війська Запорізького всюди був вкритий славою подвигів на суші й на морі, і мав незмінний успіх». Кілька разів розгромив він татар у перекопських степах і нагнав страху на Крим. Його ім’я викликає стійкі асоціації із професійним лучником.
Родом був із козацького краю, з Канева. На Січ прибув ще юнаком і, побувавши в багатьох походах, зажив серед козацтва слави хороброго вояка, а згодом – і тямущого командира. Щойно взявши до рук булаву гетьмана, заходився будувати цілу флотилію чайок. Його попередник, князь Вишневецький, теж дбав про спорудження козацьких кораблів, але, здається, так жодного разу не вийшов у море на чолі загону. Про кого йде мова?
Сорок років була дружиною Сулеймана Пишного. Її син зійшов на трон, ставши султаном Селімом II.
Український Ганнібал, який переміг Москву. Він здобув одну з найславетніших перемог польсько-литовських сил над Московією за всю історію, хоча перед цим кілька років провів у московському полоні.
Український магнат на Волині, князь герба Корибут, козацький ватажок, гетьман. Староста канівський і черкаський. Збудований ним замок на острові Мала Хортиця вважається прототипом Запорозької Січі.
Подейкують, що козарлюга мав рідкісну фізичну силу та неймовірний зріст. Йому навіть зараз міг би позаздрити котрийсь професійний баскетболіст, бо мав 2 метри 29 сантиметрів. А ще завиграшки запросто ламав руками підкови. Про кого йде мова?
.... своїм національним героєм вважають одразу три народи - литовці, білоруси та українці. Про його час писали: "Раніше литвини не питалися "скільки ворогів?", а питали "де вони?", і ставили у приклад хоробрість полководця.
Хотинська битва стала останньою для гетьмана. Від численних ран, отриманих на полі бою, він помер у Києві у квітні 1622 року.
За переказами очевидців, від українського гетьмана... ... площа Ринок тоді почула слова справжнього воїна-патріота:
“Мене оце привели на смерть, хоч у своєму житті я не зробив аж нічого такого, за що заслужив би отакий кінець. Знаю одне: я завжди боровся мужньо як чесний лицар супроти ворогів християнства та завжди діяв для добра та користі своєї Батьківщини, і було у мене єдине бажання – бути їй опорою і захистом”. Про кого йде мова?
Оберіть все, що стосується славетного українського гетьмана Івана Підкови.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома