Прочитай текст.
Найдавніші ножиці були знайдені археологами при розкопках в Греції. Цим приладдям користувались ще три з половиною тисячі років тому. Ножиці називали „вівчарськими”, тому що були призначені для стрижки овець. Вони походили на пінцет з лезами на кінцях. Більш звичні для нас ножиці з шарнірним механізмом та кільцеподібними петлями на кінцях з’явились пізніше. Найстаріші ножиці в Східній Європі знайдені під Смоленськом, у Гніздові. Виготовлені вони були в X столітті. А далі винахід став жити своїм життям. Поступово він удосконалювався: ножиці придбали спеціальності. Одні призначалися для лікарів, другі – для перукарів, треті – для кушнірів. Були такі, що ставали предметами розкоші – із золота та срібла. Французи стали використовувати ножиці в кулінарії: розбирали ними тушки гусей. Німці придумали велетенські сталеві ножиці для допомоги при аваріях на дорогах. Чопорні англійці винайшли ножиці для стрижки газонів. І все ж таки, не зважаючи на всі новинки, звичайні ножиці ще довго будуть служити нам.
Де були знайдені найдавніші ножиці?
Прочитай текст.
Людина винайшла голку задовго до відкриття металу. Спершу її виготовляли з риб’ячих кісток, проколюючи дірку у тупому кінці кістки. Знайдені давні голки були зроблені з кісток птахів, колючок дерев та кущів. Такими голками первісна людина шила coбi одяг зі шкіри тварин. Металеві голки з’явилися у XVI столітті. Цей простий предмет стійко увійшов у наш побут, став справжнім символом працьовитості. „Голкою та бороною село стоїть”, – казали в давнину. Зараз їх виготовляють зі спеціальної сталі; випускається більше 25 видів голок для шиття. Назви їхні говорять самі про себе: швейні, вишивальні, кушнірські, мішкові, парусні, хірургічні, тощо.
З чого виготовляли перші голки?
Прочитай текст.
Невідомо де і коли винайдено вперше окуляри. Є певні свідчення, що ще у Стародавньму Римі було помічено, що через склянку з водою предмети виглядають збільшеними. У Європі, ймовірно, окуляри вперше виготовлено в Італії. Точної дати і імені того, хто винайшов окуляри, історія не зберегла. Але англійський чернець Роджер Бейкон вже в 1266 році винайшов спосіб збільшувати розміри букв в книгах. З цією метою він просто клав на сторінку скло під різним кутом. Перше свідчення про окуляри відноситься до 1352 року. Ті окуляри складалися з двох лінз, скріплених оправою. Коли стали з’являтися перші друковані книги, то попит на окуляри тільки збільшився. Історики кажуть, що в XVI столітті на півдні Німеччини та півночі Італії існувало багато майстерень з виробництва окулярів. Для людини, що погано бачить, окуляри – це незамінимий предмет повсякденного життя.
Де вперше з'явилися окуляри в Європі?
Прочитай текст.
В електричної лампочки немає одного-єдиного творця. Історія її появи являє собою цілий ланцюг відкриттів і винаходів, зроблених різними людьми в різний час. В 1872 році російський інженер-винахідник Олександр Лодигін винайшов першу лампу розжарювання. Сучасна лампа розжарювання – це втілення саме ідей Лодигіна. Але світова війна зупинила втілення винаходу у життя.
Світова популярність тим часом дістається американцю Томасу Едісону, хоча він не винайшов лампочку, а лише вдосконалив її. На спеціально побудованому полігоні, у центрі якого розташовувалася лабораторія Едісона, він продемонстрував сотні палаючих електричних лампочок, енергія до яких підводилася від центральної динамо-машини підземними дротами.
Хто вдосконалив лампочку, яка вже була винайдена?
Прочитай текст.
Зараз важко собі уявити наше життя без мобільного телефону. Перший прототип мобільного телефону був створений американською компанією Motorola. Винахідником пристрою став інженер Мартін Купер. Але прогрес взяв своє. В 1993 році в світі з’явився сотовий телефон з вбудованим годинником. Через три роки німецька компаніяSiemens почала випускати апарати з диктофоном та кольоровим дисплеєм. В 2000 році в Японії з’явився апарат з фотокамерою. В наш час сотовий зв’язок найрозповсюдженіший із всіх видів мобільного зв’язку, тому часто мобільним телефоном називають сотовий телефон. Сьогодні "мобільник" - це, фактично, міні-комп'ютер, який міцно увійшов в повсякденне життя людей.
В якій країні Мартін Купер створив перший прототип мобільного телефону?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома