У пацієнтки К., 32 роки, після в/м ін’єкції ампіциліну через кілька хвилин з’явилася різка слабість, відчуття стиснення в грудній клітці, жар у тілі, потемніння в очах. Шкіра бліда, вкрита липким холодним потом, пульс ниткоподібний, частий, АТ-60/40 ммрт.ст.
Яке ускладнення розвинулося у пацієнтки?
Пацієнт скаржиться на біль оперізуючого характеру вище пупка, слабкість, блювання.
Для якого захворювання характерні дані симптоми?
На територіях, де поширений ендемічний зоб, проводиться його профілактика. Який препарат для цього застосовується?
У пацієнтки з бронхіальною астмою виник приступ експіраторної задишки. Виберіть
препарат для зняття приступу:
Пацієнтка 20р., в анамнезі з проявами харчової алергії, поступила на стаціонарне лікування з пневмонією. При введенні антибіотика цефамізину розвинулись ознаки алергічної реакції: загальна слабість, блідість шкіри, головокружіння, утруднене дихання, зниження АТ.
Яке ускладнення розвинулось?
Жінка 48 р., скаржиться на слабість, підвищену втомлюваність, задишку, серцебиття, сухість і пекучість язика, відчуття оніміння кінчиків пальців, повзання мурашок. Об’єктивно: шкіра лимонно-жовтяничного відтінку, PS – 96/хв., АТ – 100/60 мм рт. ст.
Про яку анемію можна подумати?
Пацієнт 30 р., скаржиться на остуду, біль у поперековій ділянці тупого характеру, дизуричні явища, слабість, головний біль. Об’єктивно: позитивний симптом Пастернацького. У сечі: піурія, протеїнурія, бактеріурія. Ці симптоми
характерні для:
У пацієнта при обстеженні виявлено: біль у правому підребер’ї, асцит, "голова медузи", диспепсичні явища. Такий симптомокомплекс характерний для:
Пацієнт скаржиться на періодичні сезонні болі у епігастральній ділянці, які виникають через 15-20 хв. після вживання їжі. При якому захворюванні біль має такий характер?
Пацієнтка 64 р., скаржиться на головний біль, "миготіння мушок" перед очима, запаморочення, біль у ділянці серця, серцебиття. Об’єктивно: обличчя гіперемоване, Ps – 95/хв., АТ – 175/100 мм рт. ст. Аускультативно: тони серця звучні, акцент ІІ тону над аортою.
Який ваш діагноз?
У пацієнта з інфарктом міокарда виник приступ ядухи, кашель з виділенням пінистого рожевого харкотиння. Яке ускладнення виникло у пацієнта?
Пацієнт 47 р., в стаціонарі при швидкому підйомі по сходах відчув раптовий стискаючий біль за грудиною, який віддає у ліву руку. Що в першу чергу необхідно зробити?
У пацієнта, який скаржиться на болі у грудній клітці з правого боку, що посилюються при диханні, встановлено діагноз сухий плеврит. Що визначається аускультативно при об’єктивному обстеженні?
Пацієнтка 40 р., знаходиться на лікуванні в терапевтичному відділенні з діагнозом бронхіальна астма. Зненацька в неї виник приступ ядухи. Що в першу чергу необхідно застосувати?
Пацієнт з’явився на прийом до лікаря зі скаргами на підйом t тіла до 38оС, підвищену пітливість вночі, сухий кашель, біль у грудях, періодичне кровохаркання. Такі симптоми характерні для:
50-летняя пациентка предъявляет жалобы на зябкость, общую слабость, сонливость,отечность лица и конечностей.
В анамнезе заболевание щитовидной железы.
Объективно: кожа сухая, шелушащаяся. АД 110/70 мм рт.ст. Тоны сердца
приглушены, брадикардия. Какой лекарственный препарат пациентка должна
принимать постоянко в качестве профилактики осложнений?
Пациентка 27лет, страдающая сахарным диабетом, предъявляет жалобы на
головную боль, головокружение, жажду, тошноту. Постепенно появилась сонливость,
апатия потеря сознания. При осмотре: кожа сухая, запах ацетона. Выберите
препарат для оказания неотложной помощи.
Беременная 23 лет лечится в отделении патологи беременных с диагнозом: “Острыйпиелонефрит”. Какие настои трав рекомендуется употреблять пациентке по
назначению врача после виписки из стационара?
У пациенки 25лет жалобы на повышение температуры тела до 390 С, проливной пот, боль в горле. Считает себя больной в течение нескольких месяцев.В полости рта некротические изменения: язвочки [некротическая ангина, стоматит]. В общем анализе крови найдены бластные клетки. Какой диагноз наиболее вероятен?
У пациетки с алкогольным циррозом печени возникла рвота цвета “кофейной
гущи” и кал черного цвета. При осмотре: бледность кожи и слизистых оболочек, слабый, частый пульс. АД 100/ 60 мм рт.ст.Какие лекарственные препараты
необходимо использовать в данной ситуации?
Пациентка 58 лет, поступила в кардиологическое отделение с жалобами на
сжимающую боль за грудиной, иррадиирующую в левое плечо, левую лопатку. Боль длится в течение часа, не снимается нитроглицерином. Объективно: кожа бледная, пульс слабый, частый, АД 90/60 мм рт.ст.
Какое заболевание можно заподозрить у
пациентки?
У пациентки на запах краски внезапно возникло удушье. В детстве болела
бронхиальной астмой. При аускультации в легких масса сухих свистящих хрипов.
Какая неотложная доврачебная помощь необходима в данной ситуации?
Пациетка 56 лет, жалуется на кашель с выделением гнойной мокроты неприятного запаха до 250 мл в сутки, преимущественно утром. Из анамнеза- курит 20 лет. Объективно: пальцы на руках в виде “барабанних палочек”, ногти в виде “часових стекол”. Какое заболевание наиболее вероятно?
Беременная 14 нед. Поступила в терапевтическое отделение с жалобами на боль в правой половине грудной клетки, кашель с выделением “ржавой мокроты”, общую слабость, температуру тела 390С. Заболела 3 дня назад. Заболевание связывает с переохлождением. Перкуторно: притупление легочного звука, аускультативно: крепитация справа под. лопаткой. Какой наиболее вероятный диагноз?
Пациентка 40 лет жалуется на боль сжимающего характера за грудиной с иррадиацией влевую руку. После приема нитроглицерина приступ прекратился. Для какого заболевания характерны эти признаки?
Пациентке, страдающей ревматической болезнью, назначена вторичная профилактика заболевания. Какой из препаратов Вы используете?
Пациентку беспокоят сердцебиение и одышка при физической нагрузке, отеки нижних конечностей к концу дня. Для какого состояния характерны данные
симптомы?
У пациента язвенная болезнь желудка. Назовите особенности диетотерапии.
Больная К. 38-ми лет обратилась на ФАП с жалобами на очень сильные боли в левой половине поясницы с иррадиацией в паховую область, отмечает позывы к мочеиспусканию, но мочи выходит незначительное количество. Пациентка возбуждена, симптом Пастернацкого слева резко положительный. Температура тела – 36,5oC.
Предположительный диагноз?
Акушерке поручено провести беседу с беременными женщинами по поводу
профилактики острого пиелонефрита. На какие элементы профилактики следует
обратить внимание женщин?
При обследовании у пациентки Т. 30-ти лет выявлена недостаточность митрального клапана. Ранее патологии со стороны сердечно-сосудистой системы не было. Укажите ведущую причину приобретённых пороков сердца .
Пациентка К. 42-х лет, состоящая на диспансерном учёте по поводу гипертонической болезни в течение 10 лет, обратилась на ФАП с жалобами на новые симптомы, которыеразвились постепенно: одышку при небольшой физической нагрузке, сердцебиение,отёки на ногах. Какое осложнение развилось у больной?
Беременной женщине 25-ти лет, поступившей на лечение в пульмонологическое отделение по поводу внегоспитальной пневмонии, назначено лечение, включающее антибиотик. Что нужно сделать, прежде чем вводить антибактериальный препарат внутримышечно?
Пациентка Н. 22-х лет обратилась на ФАП с жалобами на приступы удушья с
утрудненным выдохом, которые возникают во время цветения амброзии. Ваш
предположительный диагноз?
У пацієнтки 25 років при лабораторному дослідженні виявлено: загальний аналіз крові – еозинофілія , в харкотинні – спіралі Куршмана та кристали Шарко – Лейдена. Для якого захворювання характерні ці ознаки?
Жінку 35 років вжалила бджола. Розвився анафілактичний шок. Який препарат необхідно
зразу ввести?
Пацієнтка Ш., 30 років, скаржиться на надмірну дратливість, серцебиття, схуднення при підвищеному апетиті. Об’єктивно: витрішкуватість, тремор рук, підвищення систолічного артеріального тиску, позитивний симптом Грефе.
Яке захворювання можна запідозрити?
Пацієнтку 23 років протягом місяця турбує слабкість, кашель, схуднення, пітливість, особливо вночі, субфебрильна температура . Об’єктивно: t 37,2oС, шкіра бліда, АТ 100/70 мм рт.ст.. Дихання ослаблене справа над верхівкою. Тони ритмічні, пульс 98 уд/ хв, ритмічний. Визначте захворювання, яке можна запідозрити.
У пацієнтки 39 років гострий інфаркт міокарда, перший день. Вкажіть, який режим фізичної активності призначите їй.
При обстеженні у пацієнтки, яка зловживала алкоголем: свербіння шкіри, жовтяниця, судинні зірочки, асцит. Яке захворювання можна запідозрити?
До акушерки ФАПу звернулась пацієнтка, 38 років, зі скаргами на біль в поперековій ділянці, який ірадіює вздовж сечоводу в статеві органи. Який
препарат найбільш доцільно застосувати в даному випадку?
Під час взяття крові з вени жінка втратила свідомість. Об’єктивно: шкірні покриви бліді, АТ 120/70 мм рт ст., пульс 68/хв.., ритмічний, задовільних властивостей. Який стан найбільш вірогідно зумовлює таку картину?
Жінка 44 років скаржиться на болі за грудиною з іррадіацією в ліву руку, які виникли після стресу.Об’єктивно: шкіра бліда.АТ -110/60 мм.рт.ст., Ps – 78/хв.
Аускультативно: тони серця ритмічні, приглушені.Яке дослідження найбільш інформативне для уточнення діагнозу?
У хворої підозрівають гіпотиреоз. Які лабораторні методи дослідження слід провести?
У пацієнтки скарги на дратівливість, порушення сну, тремор кінцівок, серцебиття. Схудла на 6 кг. Об’єктивно: шкіра волога тепла; шия потовщена, збільшена щитоподібна залоза. Р – 96/хв., АТ 160/80 мм.рт.ст. Для якого захворювання характерна ця симптоматика?
У пацієнтки вперше виникли набряки під очима, підвищився артеріальний тиск та при дослідженні сечі виявлена гематурія та протеїнурія. Яке захворювання можна запідозрити?
Хвора лікується в гематологічному відділенні з приводу лімфогранулематозу. До якого інструментального дослідження слід підготувати хвору?
У хворої на гострий інфаркт міокарду на фоні посилення больового синдрому з’явилась різка блідість шкіри, акроціаноз, АТ знизився до 80/40 мм рт. ст. Про розвиток якого ускладнення можна думати?
У пацієнтки на тлі гострого інфаркту міокарда з'явились кашель з виділенням пінистого харкотиння , клекочуче дихання. Яке ускладнення виникло?
У хворої залізодефіцитна анемія. Які препарати застосовують для її лікування ?
Хвора 37 років звернулась зі скаргами на біль у правому підребер’ї, який іррадіює у праве плече, лопатку, нудоту, блювоту. Позитивний симптом Ортнера та Мерфі. Який найбільш ймовірний діагноз?
У пацієнта з виразковою хворобою шлунка виникла перфорація. Назвіть характер болю у випадку даного ускладнення.
У хворого ревматична хвороба. Назвіть етіологічний чинник.
У пацієнта гострий початок хвороби, біль у грудній клітці, виражена лихоманка, кашель з виділенням “ржавого” харкотиння, крепітація і бронхіальне дихання під час аускультації.
Яке захворювання можна запідозрити?
Хворий, 68 років скаржиться на кровохаркання впродовж тривалого часу. Для якого захворювання найбільш вірогідний такий стан?
Пацієнт хворіє декілька років сечокам’янаю хворобою. Після тряскої їзди з’явився раптовий біль в правій поперековій ділянці з іррадіацією в статеві органи. Яке складнення виникло у хворого ?
Хворий звернувся зі скаргами на біль в ділянці серця з іррадіацією в ліву руку, що виникає щодня під час підйому на 2-3 поверх. Хворіє протягом 2 років.
Діяльність серця ритмічна. АТ – 140/90 мм рт. ст., ЧСС – 90/хв. Які препарати призначають для зменшення больового синдрому?
Пацієнтка скаржиться на запаморочення, задишку, серцебиття, ламкість нігтів і випадання волосся. Відзначає спотворення смаку : любить їсти крейду. Шкіра
бліда, суха, злущується. В аналізі крові – ознаки анемії. Що треба визначити
для уточнення виду анемії?
Пацієнт без свідомості. Шкіра бліда, суха, дихання Куссмауля, в повітрі відчувається запах ацетону. Очні яблука м’які, рефлекси відсутні. Родичі хворого розповіли, що страждає на цукровий діабет. Що трапилось з хворим?
У хворого, що хворіє на туберкульоз, почалась легенева кровотеча з ознаками гострої судинної недостатності. Назвіть симптом найбільш характерний для колапсу:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома