Фельдшера ФАПу викликали до пацієнта М., 29 років, який перебуває в непритомному стані. Хворіє на цукровий діабет. Дихання везикулярне. Запаху ацетону немає. Шкірні покриви вкриті липким потом. Тонус м’язів і рефлекси підвищені. Зіниці розширені. Вкажіть найімовірніший попередній діагноз
Фельдшер швидкої допомоги прибув на виклик до пацієнтки П., 39 років, яка протягом 10 років хворіє на цукровий діабет. Діагностовано гіперглікемічну кому. Які першочергові дії фельдшера ?
Фельдшер швидкої допомоги прибув на виклик до пацієнтки Т., 55 років, діагностував гіперглікемічну кому. Порушення якого виду обміну призводять до утворення кетонових тіл ?
Пацієнтка Т., 45 років, лікується в ендокринологічному відділенні ОКЛ з приводу цукрового діабету. Їй призначено інсулін короткої дії. Який це препарат ?
Пацієнт В., 24 років, звернувся до фельдшера ФАПу зі скаргами на раптовий набряк правої половини обличчя та шиї, язика, м’якого піднебіння. Відмічаються охриплість голосу, інспіраторна задишка. Захворювання пов’язує з укусом бджоли. Вкажіть найімовірніший попередній діагноз
Пацієнтка Л., 52 років, поступила в алергологічне відділення з приводу набряку Квінке. Незважаючи на проведену терапію, стан хворої погіршується, набряк поширюється на гортань. Якої невідкладної допомоги потребує пацієнтка в першу чергу ?
У пацієнтки Г., 37 років, через 20 хв після введення вітаміну В1 з’явився різкий біль у животі, блювання. АТ - 100/80 мм рт. ст. Який варіант анафілактичного шоку в пацієнтки ?
До приймального відділення доставлено пацієнта Д., 42 років із клінічними проявами анафілактичного шоку: продромальний період – 25 хв, АТ - 100/80 мм рт. ст., пульс – 95 за хв, шкірний свербіж, еритема шкіри. Який ступінь тяжкості анафілактичного шоку ?
Фельдшер швидкої допомоги прибув на виклик до пацієнта П., 29 років, та діагностував анафілактичний шок. Які препарати необхідно ввести насамперед ?
У пацієнта О., 35 років, через 5 хв після внутрішньовенного введення ліків з’явилися такі клінічні прояви: відчуття жару, запаморочення, шум у вухах, відчуття стиснення у грудній клітці. АТ - -85/65 мм рт. ст., пульс – 98 за 1 хв. Що розвинулось у пацієнта ?
Фельдшер швидкої допомоги діагностував у пацієнтки М., 22 років, анафілактичний шок, зумовлений укусом оси. Що лежить в основі патогенезу анафілактичного шоку ?
Пацієнт М., 27 років, скаржиться на біль і припухлість у ліктьових та колінних суглобах, збільшення пахвових і пахвинних лімфатичних вузлів, свербіж та висипні елементи на шкірі тулуба. З анамнезу відомо, що 8 днів тому у зв’язку з укусом змії було введено протизміїну сироватку. Вкажіть найімовірніший попередній діагноз
Який із препаратів належить до групи β-адреноблокаторів:
Фельдшер прибув на виклик. Пацієнтка скаржиться на розпиральний біль у потилиці, шум у вухах, які з’явилися через 3 год. після неприємного повідомлення. Об’єктивно: хвора збуджена, шкіра волога, обличчя гіперемійоване, пульс 100 за 1 хв., ритмічний, АТ – 180/95 мм.рт.ст.
Який препарат доцільно призначити в першу чергу:
Фельдшер швидкої допомоги доставив у ЦРЛ пацієнтку, у якої АТ підвищився протягом тижня до 170/110 мм.рт.ст.. Хвора апатична, шкіра бліда, обличчя пастозне. Які препарати потрібно використати першочергово для надання невідкладної допомоги:
Пацієнтка скаржиться на стисний біль за грудиною, який іррадіює в ліву руку та ліву лопатку. Напади болю турбують 2 роки. Спочатку біль виникав після фізичного навантаження. Тривав 3-5 хв. і зникав після приймання нітрогліцерину. Тепер біль з’являється в стані спокою, триває 20 хв. і не купірується нітрогліцерином. ЕКГ: депресія сегмента SТ і негативний зубець Т.
Яка стенокардія в пацієнта:
Фельдшера викликали до пацієнта, яка скаржиться на біль у грудній клітці, що турбує уже впродовж 1 год. Пацієнт прийняв 2 таблетки нітрогліцерину, але біль не минає. Фельдшер запідозрив інфаркт міокарда. Які ЕКГ-зміни в гострий період інфаркту міокарда:
Фельдшер швидкої допомоги на виклику. Пацієнт скаржиться на біль у надчеревній ділянці, блювання. Промив шлунок, бо думав, що отруївся (напередодні був на день народженні), але стан не покращився, викликав «швидку допомогу». Хворий збуджений, переляканий. Тони серця послаблені, живіт болючий при пальпації, м’який. ЕКГ: патологічні зубці Q в ІІ, ІІІ, аVF відведеннях. Який варіант інфаркту міокарда:
У пацієнта діагностовано стенокардію. Підберіть медикаменти для проведення невідкладної допомоги:
У пацієнта діагностовано інфаркт міокарда. Які найбільш специфічні серцеві маркери пошкодження міокарда:
Пацієнт поступив в кардіологічне відділення з діагнозом ТЕЛА. Йому призначено тромболітичну терапію.
Укажіть препарати для тромболітичної терапії:
Назвіть ознаки набряку легень:
Студент медичного коледжу, який вперше перебуває в операційні, раптово відчув загальну слабкість, запаморочення, потемніння в очах, нудоту, далі знепритомнів. Пульс малий, ледве пальпується, АТ – 95/60 мм.рт.ст. Найімовірніший діагноз:
У пацієнта діагностовано гостру лівошлуночкову недостатність. Що полегшить стан пацієнта із набряком легень:
Пацієнтка на обстеженні в ЦРЛ. При взятті крові на загальний аналіз раптово знепритомніла Якого положення потрібно надати пацієнтів з непритомністю:
Виберіть типові симптоми аритмій:
Пацієнтка поступила в кардіодиспансер зі скаргами на серцебиття, що з’явилося раптово після того, як відчула поштовх у груди. Загальний стан середньої тяжкості. ЧДР – 30 за 1 хв. пульс – 170 за 1 хв. ЕКГ: ЧСС – 170 за 1 хв., зубці Р відсутні, комплекси QRS розширені, деформовані. Яка аритмія в пацієнтки:
У пацієнтки діагностовано задишку під час ходьби, кашель, перебої в роботі серця, дрібнопухирчасті хрипи в нижніх відділах легень, аритмічний пульс від 76 до 104 за 1 хв., дефіцит пульсу – 28.
Яке порушення ритму в пацієнтки:
Фельдшера викликали до пацієнта, який скаржиться на різкий біль у попереку з іррадіацією в статеві органи, біль під час сечовипускання. Фельдшер ввів 5 мл баралгіну внутрішньовенно, після чого біль минув. Він направив хворого в районну поліклініку на обстеження.
Назвіть зімни в сечі при нападі ниркової кольки:
У пацієнта з гострим гломерулонефритом виникла гостра ниркова недостатність.
Який метод лікування найефективніший
91) У хворого набряк легенів. Який характер має харкотиння при цьому стані?
У хворого раптово після їзди на велосипеді по ґрунтовій дорозі з’явились різкі інтенсивні болі в попереку з ліва, які віддають у промежину і стегно, прискорене болісне сечовипускання, нудота, загальна слабкість, підвищення температури - 37,1°C. Визначте пріоритетну проблему пацієнта:
У хворого на цукровий діабет з’явилась гіпоглікемічна кома. Який препарат першочергово підготує медична сестра?
Хворому з загостренням хронічного панкреатиту сестра медична повинна зібрати сечу:
Який збудник найчастіше є причиною розвитку ревматичної лихоманки?
Виконуючи І етап медсестринського процесу важкохворому (догляд за стопами), медична сестра виявила наступні проблеми: свербіж, еритему, пухирці, ерозії, кірки в міжпальцевих проміжках. Це характерно для:
Хворому на системнимний червоний вовчак необхідно рекомендувати:
Клінічні ознаки: збільшення щитоподібної залози, екзофтальм, дратівливість, тахікардія, схуднення характерні для:
Який найбільш розповсюджений шлях інфікування на СНІД?
На прийом до лікаря звернулась хвора 56 років зі скаргами на тиснучий біль за грудиною, серцебиття і задишку, що виникають під час незначного фізичного навантаження. Стан погіршився два дні тому. Лікар призначив хворій електрокардіографію. Яким чином медсестрі потрібно накласти основні електроди?
У хворого 35 р. після перенесеного грипу з’явилась загальна слабкість, кровотечі з носа та ясен, біль у горлі при ковтанні, t° тіла - 39°С. У зв’язку з погіршенням стану був госпіталізований. У хворого запідозрили гострий лейкоз. Назвіть найбільш інформативне дослідження для даного захворювання?
Хвора 35 р. скаржиться на задишку, відчуття стискання в правому боці, загальну слабкість, температуру - 38,2-38,6°С, пітливість. При госпіталізації хворої виставлений діагноз: “Правобічний ексудативний плеврит”. Лікар призначив плевральну пункцію. Яке положення повинна надати пацієнтці медсестра при підготовці до проведення плевральної пункції?
Який метод профілактичного обстеження населення використовується для ранньої діагностики туберкульозу та онкопатології?
Пацієнт С., 48 років, який хворіє на стенокардію, звернувся до медсестри зі скаргами на біль. Охарактеризуйте характер болю при стенокардії:
Медична сестра відвідує на дому пацієнтку з акромегалією. Порушення функції якої ендокринної залози зумовлює дане захворювання?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома