Назва місяця «червень» (тобто «червоний», «красивий») походить від назви комахи (червець), яка з’являється саме в цей час. З неї в давнину добували червону фарбу, якою фарбували бойові прапори князівських дружин.
Саме в цей час у садах і полях цвітуть півонії та червоніє мак. Ще кажуть, що назва місяця пішла від кольору суниць та черешень, які саме починають рум’яніти. Також у цьому місяці розплоджуються садові черви.
Назву другого місяця пов’язують із цвітінням ......... Саме на початку липня у нас в Україні починає квітнути це чудове дерево Квіт ... гарний лікувальний засіб і джерело медозбору. З деревини ....... виготовляють посуд, іграшки та музичні інструменти.
Походження назви третього місяця літа - серпня, від слова «серп».
Слово «серп» означає .....
Лист різний із оксамита,
Соком ягідка налита.
А для хворої дитини
Кращі ліки – чай з …
Намистини зелененькі —
дрібні ягідки смачненькі.
Протягни за ними ручки —
покусаються колючки.
1. Вийшла звідкись гарна панна,
На ній квітка – семицвітка.
А де з річки воду брала, ,
Там коромисло зламала.
Посмалилися носи,
Загоріли плічки
Ми щодня тепер усі
Ходимо до річки.
Дівчинка трима в руці
Хмарку- пух на стебельці.
Як подуєш ти на нього —
Не залишиться нічого
У цьому місяці день помітно скорочується, а ночами стає прохолодніше. Сонце світить рівно. Грози трапляються рідше. Вже з перших днів місяця вода в озерах і ставках остигає. Закінчується купальний сезон. Ще тепло, але листки дерев, що жовтіють з кожним днем, нагадують про наближення осені.
Одного спекотного літнього дня Іванко захотів поласувати смачненьким морозивом та пригостити ним своїх друзів Аню та Назара. Скільки грошей потрібно взяти хлопчику зі своєї скарбнички, якщо одна порція прохолодної смакоти коштує 13 гривень?
Літні канікули тривають 92 дні. Із першого червня протягом трьох тижнів другокласник Толя буде відвідувати шкільний літній табір. Скільки днів канікул залишиться у хлопчика після завершення відпочинку в таборі?
Познач буквами відповіді, що люди воліють робити влітку.
А). Кататися на ковзанах;
Л). Кататися на роликах;
Г). Пити гарячий чай з варенням;
Д). Згрібати жовті, листя;
І). Пити охолоджений сік;
Ж). Садити картоплю;
Т). Одягатися вільно і легко.
О). Купатися на річці.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома