На стаціонарне лікування поступила пацієнтка зі скаргами на інтенсивний біль у правому підребер’ї з іррадіацією в праву лопатку, ключицю, плече, нудоту та блювання, здуття живота, підвищену температуру, остуду. Яка з проблем є пріоритетною?
Пацієнт А., 37 років, потрапив у відділення зі скаргами на нудоту, блювання, біль в епігастрії, відрижку, пронос. Даний стан пов’язує з вживанням недоброякісної їжі. Встановлено діагноз: “Гострий гастрит”. Які першочергові дії медсестри?
Пацієнтка В., 52 р., хворіє на жовчно-кам’яну хворобу, у якої після порушення дієти виник інтенсивний біль у правому підребер’ї. Які засоби долікарської допомоги допоможуть зменшити біль?
Хвора, 25 років, скаржиться на нудоту, відрижку повітрям, відчуття тяжкості в епігастрії, проноси. Під час огляду: язик обкладений білим нальотом, живіт болючий в епігастральній ділянці. Яке дослідження є найбільш інформативним?
Хвора, 39 років, скаржиться на гострий, “кинджальний” біль у животі, різку загальну слабість. Захворіла раптово після фізичного навантаження. В анамнезі – виразкова хвороба дванадцятипалої кишки. Під час огляду: обличчя бліде, шкіра вкрита холодним потом, живіт дошкоподібний. Яке ускладнення розвинулося у хворої?
Чоловік, 35 років, скаржиться на нудоту, блювання, біль оперізуючого характеру, слабкість. Такий стан розвинувся після вживання алкоголю та гострої, жирної їжі. Під час огляду: шкіра бліда, язик обкладений сірим нальотом, живіт болючий в епігастрії більше зліва. Яке дослідження найбільш інформативне для встановлення діагнозу?
Який препарат призначають хворим на хронічний панкреатит з метою замісної терапії?
Ви берете участь в обстеженні пацієнта на хронічний панкреатит. Вкажіть, до якого обстеження його треба підготувати?
Пацієнт 42 років госпіталізований в гастроентерологічне відділення з діагнозом хронічний гастрит типу В. Вкажіть препарат, який застосовують для зниження секреції соляної кислоти.
Пацієнт госпіталізований з підозрою на виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки. До якого додаткового методу обстеження необхідно медичній сестрі підготувати пацієнта?
Хворий К., 59 років, перебуває на диспансерному обліку з приводу виразкової хвороби шлунка. Скаржиться на погіршення стану - за 3 місяці схуд на 10 кілограм, відзначає відразу до м'ясної їжі. Який метод додаткового дослідження буде запланований?
Хворий К., 67 років, знаходиться на лікуванні з діагнозом - хронічний гастрит. Відзначається відсутність стільця протягом 4 діб. За призначенням лікаря виконана очисна клізма. Стула немає. Яка маніпуляція показана пацієнтові?
Хворий М., 44 роки, знаходиться на лікуванні в гастроентерологічному відділенні з діагнозом - цироз печінки. Почалася блювота з домішкою крові. Яке незалежне сестринське втручання виконає медсестра?
Хвора Л., 54 роки, знаходиться на лікуванні в гастроентерологічному відділенні з діагнозом - жовчокам'яна хвороба. Скаржиться на часті болі в правому підребер'ї. До якого обстеження необхідно підготувати пацієнта?
Хворий М., 24 роки, знаходиться на лікуванні в гастроентерологічному відділенні з діагнозом - гострий гастрит, який виник після вживання недоброякісної їжі. Що в першу чергу необхідно виконати медсестрі для поліпшення стану?
Найбільш інформативним методом діагностики хронічного гастриту є:
Пацієнт з підозрою на хронічний гастрит знаходиться на обстеженні. Назвіть сучасний метод визначення секреторної функції шлунка:
Який метод обстеження дозволяє виявити у хворого на виразкову хворобу хелікобактерну інфекцію?
Пацієнтка перебуває на лікуванні в гастроентерологічному відділенні з приводу виразкової хвороби. Лікар призначив дослідження калу на приховану кров. Які харчові продукти необхідно виключити з раціону пацієнта з метою підготовки до дослідження?
Пацієнт скаржиться на відсутність апетиту, переважно до м’ясної їжі, відчуття тяжкості в надчеревній ділянці, нудоту, втрату маси тіла на 5 кг. Об’єктивно: блідість шікри, пальпація надчервної ділянки болісна. У калі позитивна реакція на приховану кров. До якого дослідження м/с повинна підготувати пацієнта?
Медична сестра, навчаючи пацієнта методиці тюбажу (сліпого зондування), рекомендує вживати натще один із жовчогінних засобів:
Хворий знаходиться на лікуванні у терапевтичному відділенні з діагнозом: “Гострий гастрит”. Яку з перерахованих проблем пацієнта можна вважати пріоритетною?
Хворий знаходиться на лікуванні у гастроентерологічному відділенні з діагнозом “Хронічний холецистит”. Яку з перерахованих проблем пацієнта можна вважати пріоритетною?
Пацієнтка страждає хронічним гепатитом. Лікар призначив медикаментозне лікування. Які із призначених препаратів відносяться до гепатопротекторів?
У пацієнта на цироз печінки розвинувся асцит. До якого втручання повинна підготувати пацієнта медична сестра?
У пацієнта з жовчнокам’яною хворобою виник інтенсивний біль у правому підребер’ї , який іррадіює у праве плече, лопатку, нудота, повторне блювання. Це свідчить про:
Хворий 40 років скаржиться на нудоту, блювання, печію, відчуття важкості в епігастральній ділянці. Ознаками якого синдрому є вказані проблеми?
У пацієнта підозра на жовчнокам’яну хворобу. Яке дослідження найбільш інформативне для уточнення діагнозу?
У пацієнта на рак шлунку в термінальній стадії скарги: біль у надчеревній ділянці, втрата апетиту, схуднення, загальна слабкість. Яка потенційна проблема може виникнути у пацієнта?
Пацієнт скаржиться на тупий біль у правому підребер’ї, відчуття гіркоти в роті, схуднення. При огляді: “судинні” зірочки на грудях, печінкові долоні, “голова медузи” на передній стінці живота, асцит. Який патологічний стан імовірний у пацієнта?
Хворий скаржиться на тупий біль у надчеревній ділянці відразу після їди, бурчання та метеоризм, проноси. Який засіб використає медсестра за призначенням лікаря для усунення метеоризму?
Хворий скаржиться на неприємний присмак у ротовій порожнині, печію, нудоту, блювання,біль у надчеревній ділянці. Напередодні споживав недоброякісну їжу. Об’єктивно: язик обкладений сіро-білим нальотом. При пальпації – помірна розлита болючість у надчеревній ділянці. Що запідозрить медична сестра?
Які першочергові заходи проводить медична сестра для попередження септичних ускладнень у хворого на гострий лейкоз?
Пацієнтці 40 років, яка знаходиться у гастроентерологічному відділенні з підозрою на хронічний холецистит, призначено дослідження жовчного міхура. До якого медичного обстеження медсестра підготує пацієнтку?
Медсестра складає план догляду за пацієнтом на виразкову хворобу шлунка у період загострення. Які незалежні медсестринські втручання потрібно включати до плану?
У відділення поступив пацієнт з підозрою на малігнізацію виразки шлунку. Які проблеми виявить медсестра при обстеженні?
У хворого Н., 27 р. з’явились болі в епігастрії, що виникають через 1,5-2 год. після прийому їжі, голодні, нічні болі, нудота. Яке захворювання можна запідозрити?
Хворий 52 років, скаржиться на слабкість, зниження апетиту, свербіж шкіри, біль у правому підребір’ї. В анамнезі вірусний гепатит С. Об’єктивно: іктеричність шкіри та слизових оболонок, телеангіоектазії, живіт збільшений за рахунок асциту, печінка на 5 см нижче реберної дуги, край її гострий, болючий. Про яке захворювання можна подумати?
Хворому з загостренням хронічного панкреатиту сестра медична повинна зібрати сечу:
На лікуванні в терапевтичному відділенні знаходиться пацієнт зі скаргами на біль в гастродуоденальній ділянці через 2-3 год. після прийому їжі, періодичний “голодний” нічний біль. Який з препаратів застосовується для лікування пацієнта з даною патологією?
В гастроентерологічному відділенні на лікуванні перебуває пацієнт з діагнозом хронічний холецистит. Лікар призначив пацієнтові жовчогінний препарат. Який препарат повинна приготувати медична сестра згідно листка призначення?
У Пацієнта 42, жовчо-кам’яна хвороба, яка проявилася печінковою колькою. До якого інструментального методу дослідження згідно з листком призначення має підготувати медична сестра пацієнта:
Пацієнтка 45 років скаржиться на періодичний ниючий біль у надчеревній ділянці, який з’являється через 40-60 хв. після прийому їжі. Який медсестринський діагноз?
Медична сестра має провести бесіду серед пацієнтів гастроентерологічного відділення на тему: “Профілактика хронічних гастритів”. На яке питання їй слід звернути особливу увагу?
У пацієнта виразкова хвороба дванадцятипалої кишки. Який основний медсестринський діагноз:
Пацієнт звернувся зі скаргами на біль в епігастральній ділянці. Із анамнезу відомо, що чотири години тому з’їв сумнівної якості м’ясо. Діагностовано гострий гастрит. Що в першу чергу повинна зробити медична сестра при реалізації четвертого етапу медсестринського процесу?
У пацієнта діагностовано хронічний панкреатит в стадії загострення. Лікар призначив повний голод. Скільки часу медична сестра має контролювати дотримання пацієнтом даної вимоги?
Яка дієта призначається хворому при хронічному панкреатиті?
Основні клінічні синдроми виразкової хвороби дванадцятипалої кишки:
Який з перелічених методів обстеження є найважливішим в діагностиці раку шлунка?
Хворому на хронічний гепатит призначають дієту:
Медсестра складає план догляду за пацієнтом, якому лікар визначив попередній діагноз: хронічний коліт. До якого лабораторного дослідження повинна підготувати пацієнта медична сестра?
У пацієнтки 43 р., загострення хронічного холециститу, скарги на ниючий біль у правому підребір’ї, відрижку повітрям, гіркоту в роті, температуру тіла - 37,5оС, слабкість. Яку проблему пацієнтки слід вважати пріоритетною?
Медсестра під час проведення шлункового зондування тонким зондом помітила у шлунковому вмісті значну кількість крові. Які її першочергові дії?
Пацієнтка доставлена бригадою швидкої допомоги у терапевтичне відділення зі скаргами на блювання темно-коричневого кольору, дьогтеподібні випорожнення, біль у животі, серцебиття, загальну слабкість. Страждає на виразкову хворобу шлунка. Яке ускладнення виникло у пацієнтки?
В гастроентерологічному відділенні у пацієнта на виразкову хворобу шлунка раптово вночі з’явився “кинджальний” біль у надчеревній ділянці. Об’єктивно: холодний липкий піт, блідість шкіри. Захисне напруження м’язів передньої черевної стінки, позитивний симптом Щоткіна-Блюмберга. Яке ускладнення розвинулось у пацієнта?
Пацієнт, 34 роки, знаходиться на лікуванні в гастроентерологічному відділенні з діагнозом - виразкова хвороба шлунка. Скаржиться на слабкість, запаморочення, блювоту "кавовою гущею", дьогтеподібний кал. Яке ускладнення виникло у пацієнта?
Хвора К., 47 років, знаходиться на лікуванні з діагнозом - виразкова хвороба шлунка. Раптово виник різкий "кинджальний" біль в епігастральній ділянці, слабкість, запаморочення. Тактика медсестри в даній ситуації?
Визначте невідкладну допомогу при перфорації виразки шлунку:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома