1. Хвора 28 років, звернулася до оториноларинголога зі скаргами на головний біль, загальну слабкість, підвищену температуру тіла, порушене носове дихання та гнійні виділення з лівой половини носа. Під час передньої риноскопії виявлено гіперемію та набряк слизивої оболонки лівої половини носа, наявність гною у середньому носовому ході. Визначіть, які приносові пазухи можуть бути вражені у цієї хворої.
2. У хворого 30 років, встановлено ознаки правобічного гострого гнійного гаймориту. Захворів тиждень тому після охолодження. Іншої Іншої патології не виявлено. Про який шлях інфікування приносової пазухи слід думати у даному випадку?
3. У хворого, 47 років, тиждень тому з’явився набряк, почервоніння повік правого ока, сильний головний біль, підвищення температури тіла до 38,5°С. Протягом попередніх 5 днів лікувався у оториноларинголога з приводу загострення хронічного правобічного гемісинуїту. При об’єктивному обстеженні встановлено: екзофтальм, хемоз, обмежена рухомість правого ока, ознаки правобічного гнійного гемісинуїту. Про яке риногенне ускладнення слід думати?
4. Хвора, 38 років, скаржиться на гнійні виділення з лівої половини носа, підвищення температури тіла до 37,5°С. Страждає протягом тижня, захворювання пов’язує з охолодженням. Об’єктивно: болючість при пальпації в ділянці лівої щоки. Слизова оболонка лівої половини порожнини носа гіперемована, набрякла, в средньому носовому ході – смужка гною. Який найбільш вірогідний діагноз?
5. Хвора, 43 рокiв, скаржиться на болi в правiй половині голови, протягом кiлькох мiсяцiв. При оглядi ЛОР органiв яких-небудь змiн не знайдено. При рентгенологічному дослiдженнi виявлено iнтенсивне зниження повiтряності правої верхньощелепної пазухи з дiлянкою серповидного просвiтлення у верхнiх вiддiлах. При діагностичній пункції отримано прозору ріднину жовтого кольору. Якому з названих захворювань найбiльш вiдповiдає така клінічна картина?
6. Хворого протягом трьох тижнів турбує порушення носового дихання, слизово-гнійні виділення з носа, головний біль. При передній риноскопії в середніх носових ходах визначається смужка гною, набряк, гіперемія слизової оболонки носа. Який діагностичний метод необхідно провести в першу чергу?
7. У хворого 30 років, встановлено ознаки правобічного гострого гнійного гаймориту. Захворів тиждень тому після маніпуляції на 7 зубі справа. Іншої патології не виявлено. Про який шлях інфікування приносової пазухи слід думати у даному випадку?
8. У хворого, 47 років, тиждень тому з’явився набряк, почервоніння повік правого ока, сильний головний біль, підвищення температури тіла до 38,5°С. Протягом попередніх 5 днів лікувався у оториноларинголога з приводу загострення хронічного правобічного гемісинуїту. При об’єктивному обстеженні встановлено: екзофтальм, хемоз, рухомість правого ока збережена, ознаки правобічного гнійного гемісинуїту. Про яке риногенне ускладнення слід думати?
9. Хвора, 38 років, скаржиться на гнійні виділення з лівої половини носа, підвищення температури тіла до 37,5°С. Страждає протягом тижня, захворювання пов’язує з охолодженням. Об’єктивно: болючість при пальпації в ділянці лівої щоки та лівої половини лоба, біль при нахилі голови вперед. Слизова оболонка лівої половини порожнини носа гіперемована, набрякла, в средньому носовому ході – смужка гною. Який найбільш вірогідний діагноз
10. Хвора, 43 рокiв, скаржиться на болi в правiй половині голови, протягом кiлькох мiсяцiв. При оглядi ЛОР органiв яких-небудь змiн не знайдено. При рентгенологічному дослiдженнi виявлено iнтенсивне , тотальне зниження повiтряності правої верхньощелепної пазухи х. Проведення діагностичній пункції болісне , в анамнезі бронхіальна астма. Якому з названих захворювань найбiльш вiдповiдає така клінічна картина?
11. Хворого протягом трьох тижнів турбує порушення носового дихання, слизово-гнійні виділення з носа, головний біль. При передній риноскопії в середніх носових ходах визначається смужка гною, набряк, гіперемія слизової оболонки носа. Який діагностичний метод необхідно провести?
12. Які з названих запальних процесів приносових пазух можуть спостерігатися з дня народження дитини?
13.У дітей до 3-х років запальним процесом вражаються в основному наступні приносові пазухи:
14. Я кі з наведених симптомів найбільш характерні для гострого етмоїдиту?"
15.З якими захворюваннями слід диференціювати гострий або загострення хрон ічного етмоїдиту у дітей?
16. Консервативне лікування гострого етмоїдиту наступне
17. Які симптоми найбільш характерні для гострого або загострення хронічного фронтиту?
18. Найбільш характерними ознаками гострого гаймориту є:
19. Які орбітальні ускладнення можуть бути при гострих або загостренні хронічних синуситів?
20. Хірургічне лікування при запальних процесах в приносових пазухах проводиться:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома