Субординація - це
Фельдшер під час обстеження пацієнта виявив, що йогокалендарний вік випереджує біологічний. Який це вид старіння?
Фельдшер під час обстеження пацієнта виявив, що його біологічний віквипереджує календарний. Який це вид старіння?
До фельдшера звернулась хвора 40 р з проблемами на загальнуслабкість, зниження працездатності та бадьорості, погіршення пам'яті, раннє посивіння волосся, зниження еластичності шкіри та появу зморшок. Визначте вид старіння?
Фельдшер пояснює пацієнту, що лікар призначив для профілактикипередчасного старіння полівітаміни Декамевіт. Яка це група препаратів?
Хвора геріатричного відділення поскаржилася фельдшеру на поганийсон впродовж тижня. Що ви порекомендуєте пацієнтці?
Фельдшер доглядає за пацієнтом похилого віку.За класифікацією ВООЗ похилим вважається вік
При пневмонії в осіб літнього та старечого віку рідко спостерігається
Як змінюється очне яблуко з віком?
З віком оптичні властивості кришталика?
Як з віком змінюється зорова функція ока ?
Як змінюється адаптація ока з віком?
Будь-яке помутніння кришталика називається:
Розвиток глаукоми пов'язаний із
Назвіть зміну повік зі старінням
Як з віком змінюється зорова функція ока ?
З віком акомодація ока:
У якого спеціаліста на диспансерному обліку перебуває пацієнт зкатарактою?
Назва "глаукома" в перекладі з
Для лікування старечої приглухуватості призначають препарати
Реабілітація осіб похилого віку з пресбіакузисом полягає в:
У геріатричних пацієнтів поширене таке захворювання, як:
Для лікування хвороби Паркінсона призначають:
До фельдшера ФАПу звернулася пацієнтка М., 23 років, зі скаргами напідвищену дратівливість, плаксивість, тремтіння рук, схуднення. Відмічається збільшення щитоподібної залози. ЧСС – 110 за 1 хв, АТ – 145/95 мм рт. ст. Вкажіть найімовірніший попередній діагноз
Пацієнтка Л., 22 років, лікується в ендокри нологічному відділенні зприводу цукрового діабету. Призначено інсулін короткої дії. Який це препарат ?
Пацієнтка М., 47 років, перебуває на диспансерному обліку з приводугіпотирозу. Які симптоми характерні для цього захворювання ?
До фельдшера ФАПу було доставлено пацієнта К., 42 років, якийпротягом 10 років хворіє на цукровий діабет. Якими мають бути першочергові дії фельдшера при наданні допомоги хворому з гіпоглікемічною комою ?
У пацієнта С., 48 років, діагностовано інсулінонезалежний цукровийдіабет. Що характерно для цього типу цукрового діабету ?
Під час об’єктивного обстеження пацієнтки К., 52 років, виявлено:свідомість збережена, різке збудження, профузна пітливість, широко відкриті повікові щілини, АТ – 190/70 мм рт. ст., ЧСС – 180 за 1 хв, температура тіла – 41 0С. Вкажіть найімовірніший попередній діагноз
Пацієнтка К., 49 років, перебуває на диспансерному обліку вендокринолога протягом одного року з приводу дифузного токсичного зобу. Які симптоми з боку шкіри та її придатків характерні для ДТЗ
Фельдшер ФАПу у пацієнтки П,. 42 років, виявив: шкіра волога, гаряча надотик, щитоподібна залоза легко пальпується і візуалізується при закиданні голови назад. Який ступінь збільшення щитоподібної залози в пацієнтки з дифузним токсичним зобом ?
Пацієнту Т., 55 років, який перебуває на стаціонарному лікуванні вендокринологічному відділенні з приводу ІНЦД, призначено препарат із групи пероральних цукрознижувальних засобів. Що це за препарат ?
Пацієнт П., 49 років, скаржиться на прогресуючу слабість, різкийголовний біль і біль у ділянці серця. Пацієнт збуджений, лежить із опущеною головою. Очі широко відкриті. Екзофтальм, температура тіла – 39,9 0С, пульс – 170 за 1 хв, АТ- 220/110 мм рт. ст. Вкажіть найімовірніший попередній діагноз
Фельдшер швидкої допомоги доставив пацієнта Т., 45 років, у відділенняінтенсивної терапії з діагнозом: дифузний токсичний зоб. Тиротоксичний криз. Який із препаратів показаний хворому в першу чергу ?
Пацієнтка Б., 32 років, перебуває на стаціонарному лікуванні вендокринологічному відділенні ОКЛ із приводу мікседеми. Що лежить в основі цього захворювання ?
Пацієнтку С., 42 років, доставлено фельдшером швидкої допомоги вреанімаційне відділення міської лікарні в коматозному стані. Шкіра суха, холодна на дотик, очні яблука при натискуванні м’які, глибоке та шумне дихання Куссмауля, різкий запах ацетону. Зі слів родичів, пацієнтка хворіє на цукровий діабет. Вкажіть найімовірніший попередній діагноз
Фельдшера ФАПу викликали до пацієнта М., 29 років, який перебуває внепритомному стані. Хворіє на цукровий діабет. Дихання везикулярне. Запаху ацетону немає. Шкірні покриви вкриті липким потом. Тонус м’язів і рефлекси підвищені. Зіниці розширені. Вкажіть найімовірніший попередній діагноз
Пацієнт С., 27 років, із хронічним гломерулонефритом скаржиться назагальну слабість, млявість. Загальний аналіз сечі: протеїнурія, гематурія, циліндрурія. Який віріант хронічного гломерулонефриту ?
До фельдшера ФАПу звернувся пацієнт Р., 20 років, зі скаргами на більниючого характеру в поперековій ділянці, підвищення температури тіла до 38,50С. Симптом Пастернацького позитивний справа. Загальний аналіз сечі: лейкоцитурія. Вкажіть найімовірніший попередній діагноз
Пацієнтка С., 39 років, лікується в нефрологічному відділенні обласноїлікарні. Які діагностичні дослідження слід провести при гострому гломерулонефриті ?
Фельдшер ФАПу доставив пацієнта В., 25 років, до приймальноговідділення. У сечі при загальному аналізі виявлено: білок – 6,4 г/л, еритроцити – 60 – 70 у п. з., гіалінові циліндри – 10 – 12 у п. з. Яке захворювання слід запідозрити ?
Пацієнтка С., 35 років, перебуває на обстеженні в терапевтичномувідділенні. У сечі при загальному аналізі виявлено гіалінові та зернисті циліндри. Циліндри сечі – це
У пацієнта Л., 39 років, який лікується в нефрологічному відділенні зприводу гострого гломерулонефриту, з’явилися набряки. Які особливості набряків при цьому захворюванні ?
Фельдшер швидкої допомоги доставив пацієнта Ж., 42 років, доприймального відділення, де було встановлено діагноз: хронічний гломерулонефрит. Який синдром при цьому захворюванні формують симптоми: набряки, висока протеїнурія, гіпопротеїнемія, диспротеїнемія, гіперхолестеринемія ?
У пацієнта С., 36 років, протягом 5 років періодично спостерігаютьсянабряки нижніх кінцівок, гіпертензія, олігоанурія, гематурія, протеїнурія. Про яке захворювання може йтися ?
У пацієнта М., 44 років, із хронічним гломерулонефритом на тлі хронічноїниркової недостатності з’явився кашель із відходженням слизистого мокротиння. При бронхоскопії: слизова оболонка набрякла, дрібні крововиливи. Вкажіть найімовірніший попередній діагноз
Фельдшер швидкої допомоги прибув на виклик до пацієнта К., 38 років,який скаржиться на припинення сечовипускання, гіркий присмак у роті, нудоту, блювання. З дитинства хворіє на хронічний гломерулонефрит.Об’єктивно: аміачний запах із рота, дихання за типом Куссмауля. Який стан розвинувся в пацієнта ?
У нефрологічному відділенні пацієнтка К., 29 років, лікується з приводухронічного пієлонефриту. Призначено препарат, що покращує нирковий кровообіг. Який це препарат ?
Пацієнтка С., 33 років, перебуває на обстеженні в терапевтичномувідділенні. Загальний аналіз сечі: клітини Штернгеймера – Мальбіна. Вкажіть найімовірніший попередній діагноз
У пацієнта Т., 39 років, помірна одутлість обличчя, пастозність повік,блідість шкіри. Позитивний симптом Пастернацького справа. Загальний аналіз сечі: лейкоцитурія, протеїнурія. Вкажіть найімовірніший попередній діагноз
Пацієнтка К., 40 років, лікується в нефрологічному відділенні з приводугострого гломерулонефриту. Назвіть препарат із групи цитостатиків
Пацієнта К., 49 років, госпіталізовано в терапевтичне відділення утяжкому стані. Назвіть патологічний стан, при якому виникає гіпостенурія
Пацієнтка Г., 28 років, перебуває на обстеженні в терапевтичномувідділенні. Яким терміном визначають мікроскопічну картину сечі за наявності в полі зору 12 – 16 лейкоцитів ?
Фельдшер ФАПу доставив пацієнта К., 38 років, до приймальноговідділення зі скаргами на нудоту, блювання, набряки на нижніх кінцівках, задишку, свербіж шкіри. Відмічається уремічний запах із рота. Свербіж шкіри при ХНН зумовлений:
Пацієнту А., 25 років, проведено оглядову рентгенографію нирок. Що даєзмогу визначити це дослідження?
Пацієнт Т., 38 років, лікується в нефрологічному відділенні з приводугострого гломерулонефриту. Який основний фактор сприяє переходу гострого гломерулонефриту у хронічний ?
Фельдшера ФАПу викликали до пацієнтки К., 47 років, зі скаргами насильний біль у поперековій ділянці з іррадіацією в статеві органи. Встановлено діагноз: нирковокам’яна хвороба, напад ниркової кольки. Який засіб показаний у цьому випадку ?
Пацієнт С., 22 років, лікується в нефрологічному відділенні з приводугострого гломерулонефриту. Уживання яких продуктів слід обмежити в перші дні захворювання ?
У пацієнтки Н., 25 років, через тиждень після перенесеної ангінивиникли головний біль, набряки на обличчі. Сеча кольору м’ясних помиїв. АТ – 160/90 мм рт. ст., температура тіла – 37,50 С. Загальний аналіз сечі: блок – 3 г/л, еритроцити – 80 у п. з. Про яке захворювання слід думати ?
Пацієнт М., 48 років, поступив до реанімаційного відділення в дужетяжкому стані – сопорі. АТ – 160/110 мм рт. ст. Тахікардія. У повітрі – запах аміаку. Попередній діагноз: хронічна ниркова недостатність. Який патогенез захворювання ?
До фельдшера ФАПу звернулася пацієнтка С., 45 років, зі скаргами насильний нападоподібний біль у правій поперековій ділянці з іррадіацією в статеві органи, утруднене сечовипускання. Симптом Пастернацького позитивний справа. Вкажіть найімовірніший попередній діагноз
Пацієнту К., 48 років, призначено аналіз сечі за Зимницьким. Від чогозалежить відносна густина сечі ?
Фельдшер швидкої допомоги доставив пацієнта Н., 36 років, утерапевтичне відділення у тяжкому стані. Загальний аналіз сечі: сеча жовта, мутна, лейкоцити – 40 – 80 у п.з., білок – 1 г/л, бактерії – (+++).Вкажіть найімовірніший попередній діагноз
У пацієнта В., 51 року, встановлено діагноз: хронічна ниркованедостатність. Якої умови необхідно дотримуватись при збиранні сечі за методом Зимницького ?
Пацієнтку К., 37 років, було госпіталізовано в нефрологічне відділення зприводу гострого пієлонефриту. Яка тріада симптомів найхарактерніша для цього захворювання ?
Фельдшер швидкої допомоги діагностував у пацієнта К., 33 років, нападниркової кольки. Які локалізація та іррадіація болю при цьому невідкладному стані ?
Пацієнтка К., 44 років, протягом 10 років перебуває на диспансерномуобліку з приводу хронічної ниркової недостатності. Як часто має проводитися огляд нефрологом та іншими спеціалістами з відповідними дослідженнями при ХНН І ступеня ?
Пацієнтка С., 35 років, протягом 5 років перебуває на диспансерномуобліку з приводу хронічного гломерулонефриту, хронічної ниркової недостатності у термінальній стадії. Який найоптимальніший метод лікування ХНН ?
У пацієнта М., 47 років, який перебуває на стаціонарному лікуванні вкардіологічному відділенні з приводу гострого Q-інфаркту міокарда, діагностовано гостру ниркову недостатність. Яка норма креатиніну та сечовини?
У пацієнта Ш., 45 років, який протягом 10 років хворіє на хронічнийгломерулонефрит, виявлено: ніктурію, олігурію, креатинінемію, азотемію. Призначено препарат із групи протиазотемічних засобів. Назвіть його
У пацієнтки П., 39 років, яка тривалий час приймала нестероїдніпротизапальні засоби з приводу системного червоного вовчаку, діагностовано хронічну ниркову недостатність. Скільки має загинути нефронів, щоб з’явилися клінічні симптоми ХНН ?
Пацієнтці К., 28 років, яка хворіла на гострий пієлонефрит, унефрологічному відділенні встановлено діагноз: хронічний пієлонефрит. Яка тривалість трансформації гострого пієлонефриту у хронічний ?
Пацієнтові К., 32 років, із хронічним пієлонефритом з метою запобігтирецидиву захворювання рекомендовано провести курс фітотерапії. Які з наведених трав можна використати при цьому захворюванні ?
У Пацієнта Б., 44 років. Діагностовано хронічну ниркову недостатність.Клубочкова фільтрація – 50 мл/хв, креатинін – 0,225 ммоль/л. Який це ступінь хронічної ниркової недостатності ?
У пацієнтки М., 35 років, після тряскої їзди раптово виник біль упоперековій ділянці з правого боку, який іррадіює в сечовий міхур. УЗД нирок: конкременти в чашечко-мисковій системі. Напад ниркової кольки було усунуто. Який із препаратів можна застосувати в міжнападовий період з метою профілактики утворення та виведення каменів ?
До приймального відділення ЦРЛ було доставлено пацієнта М., 28 років,де було встановлено діагноз: гострий гломерулонефрит. Який із наведених синдромів є найбільш постійним при цьому захворюванні ?
Пацієнтка Ш., 32 років, перебуває на стаціонарному лікуванні внефрологічному відділенні з приводу гострого пієлонефриту. Що лежить в основі механізму розвитку цього захворювання ?
У пацієнта Д., 55 років, із хронічною нирковою недостатністюаускультативно виявлено в ділянці абсолютної серцевої тупості шум, що нагадує скрип шкіри, шелестіння паперу, який посилюється при нахилянні тулуба вперед. Яке захворювання приєдналося до хронічної ниркової недостатності ?
У пацієнта Т., 37 років, який перебуває на стаціонарному лікуванні внефрологічному відділенні з приводу гострого гломерулонефриту, виявлено: сильний головний біль, тонічні та клонічні судоми, непритомність, виділення піни з рота, шумне дихання, гіпертензія, патологічні рефлекси. Який стан розвинувся в пацієнта ?
У пацієнтки П., 29 років, яка пройшла обстеження у терапевтаполіклініки, діагностовано хронічний гломерулонефрит. Що є основним етіологічним фактором цього захворювання ?
поперековій ділянці з правого боку з іррадіацією в статеві органи, нудоту, блювання. Діагноз: нирковокам’яна хвороба. Напад ниркової кольки. Який симптом характерний для нирковокам’яної хвороби ?
На ФАП звернувся чоловік 28 років, який скаржиться на різку загальнуслабкість, біль у горлі, кістках, підвищення температури тіла до 39,6°С. Хворіє 2 тижні. Загальний стан тяжкий. Шкіра бліда. Загальний аналіз крові: еритроцити- 1,4•1012/л гемоглобін- 70 г/л, колірний показник- 1,0, лейкоцити- 22,3•109/л, паличкоядерні- 3%, сегменоядерні- 8%, лімфоцити- 5%, моноцити- 3%, бластні клітини- 75%, ШОЕ- 47мм/год. Найімовірніший попередній діагноз?
На ФАП звернувся пацієнт 29 років, який протягом тижня відмічає болі вгорлі при ковтанні, підвищення температури тіла до 39оС, Об'єктивно: язик сухий, на слизовій оболонці ясен, м’якого і твердого неба, мигдаликів множинні виразки, які вкриті брудно-сірим нашаруванням. Пульс- 110 за хв., АТ- 110/60 мм рт.ст. Аналіз крові: ер. - 3,2*1012/л, Нb- 100г/л, КП - 0,9, лейк.- 80*109/л, с.- 22%, м.- 3%, бластні клітини – 75%, ШОЕ – 65 мм/год. На яке обстеження повинен направити пацієнта фельдшер?
До фельдшера ФАПу звернулась пацієнтка у якої на 10 день захворювання на грип з’явились носові кровотечі, дрібні крововиливи на слизовій ротової порожнини та шкірі, кровоточивість з ясен. Заг. ан. крові: Нb– 110 г/л, к.п. – 0,9, лейк. – 7,1*109/л, тромб. – 90,0*109/л, П. – 6%, С. - 52%, М. – 12%, Л. – 30%, ШОЕ – 18 мм/год. Який попереднійдіагноз може поставити фельдшер?
До фельдшера ФАПу звернулась жінка 20 р. зі скаргами на загальнуслабкість, серцебиття, зміну смаку [бажання їсти крейду], ламкість нігтів, випадіння волосся. Вважає себе хворою протягом останнього року на тлі порушення менструально- оваріального циклу. Вкажіть найімовірніший діагноз:
До фельдшера ФАПу звернувся юнак 20 років зі скаргами на кровотечіпри незначних травмах. Хворіє з дитинства. Дід по материнській лінії хворів на таке саме захворювання. При огляді: на шкірі гематоми, ліктьові та колінні суглоби деформовані, рухи в них обмежені. Вірогідний попередній діагноз:
Фельдшер ФАПу здійснює спостереження за станом здоров’я іконтролює лікування пацієнтки з В12-дефіцитною анемією. Які засоби застосовують для лікування цієї хвороби?
До фельдшера ФАПу звернувся хворий 40-ка років, який скаржиться назагальну слабкість, пітливість, схуднення, підвищення температури тіла до 37,5°С, синці на кінцівках. Хворіє близько 3 місяців. Об’єктивно: шкірні покриви бліді, на кінцівках підшкірні гематоми, збільшені пахвинні, над і підключичні лімфатичні вузли. Тони серця ритмічні. АТ- 120/70 мм рт.ст. В легенях везикулярне дихання. Живіт м’який, печінка збільшена на 3 см.Ваш попередній діагноз?
До фельдшера ФАПу звернувся юнак 17-ти рокiв, який скаржиться нарiзкий бiль у колiнних суглобах, що виник 20 хвилин тому пiсля забиття. Хворiє з дитинства. В анамнезi частi ясеннi кровотечi. Дiд по материнськiй лiнiї хворiв на таке саме захворювання. Об’єктвно: на шкiрi верхнiх та нижнiх кінцівок гематоми рiзних розмiрiв, болючi при пальпацiї. Колінні суглоби деформованi. Найiмовiрнiший попереднiй дiагноз?
У хворої 44 років, що страждає хворобою Верльгофа, періодично з’являються плямисті геморагії на шкірі і посилюються маткові та носові кровотечі. Що стало найбільш вірогідною причиною даного захворювання?
Хворий 42 р. скаржиться на виражену слабкість, кровоточивість ясен,біль у горлі при ковтанні, біль у кістках, підвищення температура тіла до 39,5oС. Протягом двох тижнів хворіє ангіною. Об’єктивно: стан тяжкий. На шкірі живота і кінцівок – геморагічні висипання. Мигдалики збільшені, їх поверхня вкрита брудним сірим нальотом. Пальпуються збільшені лімфовузли. У крові: Hb – 70 г/л; ер. – 3,1*1012/л; лейк. - 19,6*109/л; Тр. - 190*109/л; еоз. – 1%; n. – 3%; сегм. – 8%; лімф. – 4%; мон. – 5%; бласні клітини – 79%; ШОЕ – 56 мм/год. Вкажіть захворювання, якому найбільше відповідає клінічна картина.
Хвора 49 р. скаржиться на загальну слабкість, зниження працездатності,спотворення смаку (їсть крейду), пекучий біль у язиці після їжі, появу “заїдів” у куточках рота, підвищену ламкість нігтів, волосся. Вважає себе хворою протягом останнього року, коли на фоні порушень менструально-оваріального циклу з’явились і стали наростати вищезазначені симптоми. В аналізі крові: Hb – 65 г/л, ер. – 3,2*1012/л, кол.пок. – 0,6. Вкажіть, для якої з анемій найбільш характерна дана клінічна картина?
До фельдшера звернулась жінка 42 років зі скаргами на кровотечі із носа, ясен, різнокольорові геморагії на тілі, які локалізуються під гумками панчіх, у місцях тертя одягу. Об’єктивно: “шкіра леопарда”, позитивні симптоми щипка та джгута. Найімовірніший попередній діагноз?
До фельдшера звернувся пацієнт 36 р зі скаргами на збільшені шийнілімфоузли. В загальному аналізі крові : еритроцити - 3,5*1012/л гемоглобін – 100 г/л, лейкоцити – 20*109/л паличкоядерні– 5, сегментоядерні – 15, пролімфоцити – 10, лімфоцити – 70. Найімовірніший діагноз:
На здоровпункт до фельдшера звернулась пацієнтка зі скаргами назагальну слабкість, задишку, серцебиття, печію кінчика язика, відчуття повзання “мурашок”, прострілюючі болі в кінцівках. Шкіра бліда з лимонно-жовтим відтінком, язик яскраво-червоний, блискучий, гладкий, ніби лакований. Вторинна профілактика цього захворювання включає введення вітаміну
Ви - фельдшер ФАПу. До Вас звернувся пацієнт 20-ти років, якийскаржиться на загальну слабкість, кровотечу із носа і ясен, крововиливи на шкірі, біль у горлі при ковтанні, підвищення температури тіла до 39°С, збільшення лімфовузлів. У загальному аналізі крові виявлені бластні клітини. Для якого захворювання характерні такі симптоми?
У хворого 55-ти років під час диспансерного огляду вперше виявленоневели-кий лейкоцитоз, абсолютний лімфоцитоз за рахунок зрілих лімфоцитів, тіні Гумпрехта. Скарг хворий не має. Яке захворювання системи крові можна припустити?
У хворого 55-ти років під час диспансерного огляду вперше виявленоневели-кий лейкоцитоз, абсолютний лімфоцитоз за рахунок зрілих лімфоцитів, тіні Гумпрехта. Скарг хворий не має. Яке захворювання системи крові можна припустити?
Фельдшер ФАПу спостерігає за пацієнткою з залізодефіцитною анемією.Він визначив, що у хворої суха шкіра, тріщини у кутиках рота, ламкі нігті, посилене випадіння волосся. Який синдром характеризує ці ознаки?
Фельдшер ФАПу спостерігає за пацієнткою з залізодефіцитною анемією.Він визначив, що у хворої суха шкіра, тріщини у кутиках рота, ламкі нігті, посилене випадіння волосся. Який синдром характеризує ці ознаки?
Пацієнтка 24-х років, яка хворіє на хронічний гастрит типу ''А'',скаржиться на слабкість,запаморочення, задишку, серцебиття, ламкість нігтів і випадіння волосся, порушення смаку: їсть крейду. Шкіра бліда, суха. Тони серця приглушені, систолічний шум на верхівці. Пульс - 102/хв., АТ- 90/65 мм рт.ст. Анамнез крові: ер.- 2,71012/л, НЬ- 80 г/л, КП0,7, ШОЕ- 18 мм/год, анізоцитоз, пойкілоцитоз. Який імовірний діагноз у пацієнтки?
До фельдшера ФАПу звернувся пацієнт 29-ти років, який у зв’язку іззагостренням хронічного тонзиліту приймав антибіотики. Раптово підвищилась температура тіла, з'явився біль у суглобах, животі, на шкірі з'явилась геморагічна висипка з характерним симетричним розташуванням елементів, особливо на нижніх кінцівках. Відзначає червоний колір сечі. Який найбільш імовірний діагноз?
Хвора 34-х років скаржиться на слабкість, швидку втомлюваність, шум увухах, задишку, бажання їсти крейду. Об'єктивно: шкіра бліда, суха, тони серця ритмічні, систолічний шум на верхівці, AT- 120/70 мм рт.ст. Ps- 84/хв. У крові: знижені гемоглобін, кольоровий показник. Який препарат треба призначити хворій?
До фельдшера ФАПу звернувся хворий 53-х років зі скаргами наоніміння, парестезії кінцівок, незначне похитування при ходьбі, печіння у кінчику язика, слабкість, адинамію. Вісім років тому - субтотальна резекція шлунку. Об'єктивно: шкіра бліда, із жовтяничним відтінком.Язик яскраво-червоний, "лакований", зниження чутливості кінцівок. У крові: ер.- 2,6 . 1012/л, Нb- 72 г/л, КП- 1,3, тільця Жолі. Ваш попередній діагноз?
До фельдшера ФАПу звернулася жінка 32-х років зі скаргами на тривалі ірясні менструації впродовж півроку, тягнучі болі в нижніх відділах живота, слабкість. При гінекологічному обстеженні: тіло матки збільшено до 11-12 тижнів вагітності, щільне, рухоме, безболісне. У крові: Нb- 90 г/л.Яку патологію можна запідозрити?
38-річна жінка, яка страждає менорагіями, скаржиться на мерехтіння"мушок" перед очима, запаморочення, сухість шкіри, ламкість нігтів, випадіння волосся. Об'єктивно: блідість шкіри та слизових оболонок. Ps - 100/хв, ритмічний. Печінка та селезінка не збільшені. В крові: Hb 90 г/л, ер. 3,3 Т/л, КП - 0,7, рет.1,2%, лейк.4,8х109/л, е.2%, п/я.3%, с/я.70%, л.25%, м.10%, сироваткове залізо 4,2 мкмоль/л. Який діагноз є найбільш імовірним?
Жінка 59 років госпіталізована в гематологічне відділення зі скаргами назагальну слабкість, швидку втомлюваність, парестезії в пальцях рук та ніг, підвищення температури тіла до 37,5(С.Об'єктивно: склери субіктеричні, печінка на 1 см виступає з-під реберної дуги. В аналізі крові: ер. 2,5х1012/л, Hb 90г/л,КП 1,1;лейк. 2,5х109/л;тромб. 152х109/л,рет.0,6%.Білірубін 38 мкмоль/л, з переважанням непрямого. Мієлограма – мегалобластний тип кровотворення. Який найбільш імовірний діагноз ?
Чоловік 62 років скаржиться на слабкість, жар у язиці, заніміння нижніхкінцівок. Об'єктивно: шкіра бліда з субіктеричним відтінком, язик яскраво-червоний, смакові сосочки згладжені. Печінка +3см.Гастроскопія: атрофія слизової оболонки. В крові: ер.-1,2х1012/л, Hb 56 г/л, КП 1,4, лейк. 2,8х109/л, е.2%, п/я.4%, с/я.50%, л.42%, м.5%, рет.0,1%, тромб.120х109/л, ШЗЕ 26 мм/год. Який найбільш імовірний діагноз?
Жінка 35 років доставлена у клініку після втрати свідомості на вулиці.Скаржилась на різку слабкість, запаморочення. Менструація - 3-й день. Об'єктивно: різка блідість шкіри з лимонним відтінком, лімфатичні вузли не збільшені. Ps - 100/хв. АТ - 90/60 мм рт.ст. Печінка та селезінка не збільшені. Аналіз сечі без патології. Який найбільш імовірний діагноз?
Хворий скаржиться на втрату апетиту, почуття важкості в надчерев’ї,пронос. Шкіра бліда жовтушна, язик малинового кольору, гладкий, блискучий, при пальпації біль в надчерев’ї. ЗАК: Ер. 2,0 Т/л, Нв-96 г/л, К.п. 1,2, ШОЕ-30 мм/г., спостерігаються тільця Жоллі, кільця Кебота в крові.ФГДС: слизова оболонка шлунку атрофічна. Який діагноз є найбільш імовірним у даного хворого?
У хворого після прийому бісептолу з'явилась олігурія, жовтяниця звираженою блідістю шкіри та слизових оболонок, збільшилась селезінка,. ЗАК: Ер.-2,2 Т/л, Нв-60 г/л, К.п. 0,62, ретикулоцити 24‰. Непрямий білірубін в сироватці крові 35 мкмоль/л. Сеча та кал темного кольору, підвищений рівень стеркобіліну. Який діагноз є найбільш ймовірним у даного хворого?
В лікарню машиною "швидкої допомоги" у важкому стані бувдоставлений хворий 19 років, який з дитинства страждає на на гемофілію А. При огляді та дослідженні хворого ознаки шлунково-кишкової кровотечі. Ан.крові:ер-2.9х1012/л, НЬ-82 г/л, КП-0,8;лейк-13х109/л,ШОЕ-15мм/год. Який засіб гемостатичної терапії повинен застосувати черговий лікар при наданні невідкладної допомоги?
Для якого захворювання є характерним наведений аналіз крові:ер-3,6х1012/л, НЬ-110 г/л, КП-0,9; ретикулоцити - 7%., тромбоцити - 18х109/л, лейк-5,6х109/л, лейкоцитарна формула без змін. ШОЕ - 15 мм/год.
Філадельфійська хромосома являється маркером:
Основним клінічний симптомом геморагічного васкуліту є :
Яка локалізація висипань характерна для геморагічного васкуліту?
Призначення якого з наведених препаратів є найбільш доцільним упацієнтки із спотворенням смаку та койлоніхіями при наявності ерозивного гастриту?
Що призначається при геморагічному васкуліті?
Гістологічним маркером ЛГМ є наявність у лімфовузлі клітин
Основним етапом у діагностиці лімфогранулематозу є:
Хворий, 38 р., скаржиться на кволість, пітливість, інтенсивний свербіжшкіри, лихоманку. Об’єктивно: блідість шкіри та слизових оболонок, шийні лімфовузли – рухомі, щільно-еластичні, розміром приблизно із грецький горіху, безболісні, не спаяні зі шкірою, температура тіла 38,3˚С. Загальний аналіз крові: еритроцити - 3,0×1012/л, гемоглобін - 100 г/л, лейкоцити – 14×109 /л, еозинофіли - 6%, базофіли – 3%, паличкоядерні - 11%, сегментоядерні - 69%, лімфоцити – 7%, моноцити - 4%, тромбоцити – 280×109 /л, ШОЕ - 37 мм/год. Який морфологічні данні скоріш за все будуть отримані при біопсії лімфовузла?
Хвора Н., 27 років, звернулася до поліклініки зі скаргами на збільшеннялімфовузлів на шиї праворуч і в паховій ділянці, нічний піт, підвищення температури тіла вище 38˚С. При морфологічному дослідженні біоптату лімфатичного вузлу були виявлені клітини Березовського-Штенберга.Який діагноз у даної хворої?
Фельдшера викликали вночi до чоловiка, в якого раптово з’явилась ядухаз утрудненим вдихом, кашель iз видiленням рожевого пiнистого харкотиння. Пацiєнт у положеннi ортопное. Дихання шумне. Ps- 100/хв., ритмiчний, слабкого наповнення. Над легенями – вологi дрiбнопухирчастi хрипи. Виберiть препарат, який необхiдно застосувати?
Протипоказання до введення живих вакцин проти кору та паротиту
Мета проведення проби Манту
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома