Чоловік 60 років звернувся до Вас зі скаргами на сильний біль у правій нозі, який з'явився раптово. Шкіра кінцівки бліда з мозаїчною синюшністю. При пальпації кінцівка холодна на дотик, пульс на ступні і під коліном відсутній. В анамнезі життя виражений атеросклероз. Які дії з перелічених необхідно виконати до приходу лікаря?
У хворого, який стоїть, для припинення кровообігу в підшкірних венах у верхній третинні стегна накладають гумовий джгут. Після цього йому рекомендують енергійну ходьбу протягом 3-5 хв. Якщо підшкірні вени спадаються то це вказує на задовільну прохідність глибоких вен, і навпаки, якщо вени набухають, шкіра набуває ціатичного відтінку, з’являється біль у гомілці, то це свідчить про непрохідність глибоких вен і є протипоказанням до видалення поверхневих вен. Ця проба має назву:
Що перевіряють пробою Дельбе-Пертеса?
Хвора М., 53 роки, знаходиться на лікуванні в хірургічному відділенні з приводу варикозного розширення вен нижніх кінцівок. Яке грізне ускладнення може виникнути при наявності даного захворювання?
У жінки 38 років під час четвертої вагітності скарги на набряк гомілок, стоп, гіперпігментацію шкіри, варикозне розширення підшкірних вен обох гомілок. Дайте свої рекомендації.
У пацієнта облітеруючий ендартериїт обох нижніх кінцівок. Яку найхарактернішу проблему Ви виявите у хворого?
Хворий В. , 37 р. звернувся зі скаргами на похолодання стоп, швидку втомлюваність та болі в литкових м`язах при ході, які змушують зупинятись (позитивний симптом переміжної кульгавості). При огляді: шкіра гомілок і стоп суха, блідо-синюшного кольору, стопи холодні, ослаблення пульсу на тильній артерії стопи. З чим пов'язані проблеми пацієнта?
Позитивна проба Троянова–Тренделебурга характерна для:
Варикозне розширення вен підлягає:
Для якого захворювання характерний симптом “переміжної кульгавості”?
Хворій, 40 років, яка лікується в хірургічному відділенні з приводу гострого тромбофлебіту правої нижньої кінцівки, призначено дикумарин за схемою. Вкажіть, на яке обстеження Ви повинні написати направлення (за призначенням лікаря)?
У жінки 50 років, яка тривалий час хворіє варикозною хворобою нижніх кінцівок, внаслідок випадкового поранення виникла сильна кровотеча, колір крові темний. Який засіб першої медичної допомоги є найбільш доцільним в даному випадку?
Ви дільнична м/с.. Хвора з ревматичною вадою серця поскаржилася на сильний біль в лівій гомілці та стегні. Шкіра кінцівок бліда, холодна на дотик, чутливість зменшена. Яка Ваша тактика?
Хворій 52 років виконана операція у зв'язку з варикозним розширенням вен нижніх кінцівок. Яку з перелічених рекомендацій Ви запропонуєте хворій?
Жінка 45 р. в судинному відділенні готується до операції – флебектомії правої нижньої кінцівки. При підготовці операційного поля Ви помітили гнійник в 1/3 стегна. Лікар відмінив оперативне втручання. Виникнення якої потенційної проблеми попередив лікар у пацієнтки?
Пацієнтка 50-ти років. В хірургічному відділенні проведено апендектомію. Страждає варикозним розширенням вен нижніх кінцівок. Які Ваші завдання з профілактики тромбоутворення в післяопераційному періоді?
Під час виконання в/в ін’єкції пацієнт відчув в ділянці ліктьового згину болючість та помітив місцеве почервоніння по ходу вени. Яке ускладнення може виникнути?
Пацієнт 70 р. скаржиться на постійний біль у нижніх кінцівках у стані спокою і під час ходіння. Протягом останнього року у чоловіка виникло відчуття похолодіння і мерзлякуватості стоп. Об’єктивно: шкіра стоп бліда, з ціанотичним відтінком, відсутність пульсації в ділянці тильної артерії правої та лівої стоп. Вкажіть, які препарати найдоцільніше застосовувати для лікування даного пацієнта:
.Хвора 53 років поступила в стаціонар зі скаргами на сильні болі в правй гомілці розпираючого характеру, набряк стопи і гомілки, судомні скорочення литкових м`язів, підвищення температури тіла до 38.5С. Хворіє протягом 3 днів. Спочатку були судомні скорочення литкових м`язів, болі появились на другий день, а ще через день появились набряки. При огляді шкіра правої стопи і гомілки гіперемована, напружена, блискуча. Окружність правої гомілки більше лівої на 5 см. Рухи можливі, але вкрай болючі. При пальпації кінцівки визначається болючість по ходу судинного пучка, особливо в підколінній ямці. Стискання литкових м`язів викликає різку болючість.Що з пацієнтом?
Неодноразово після перебування на холоді у жінки 67 років з'явиляється симетричне поблідніння шкіри стоп, різкий біль. При огляді: шкіра стоп груба з ціанотичним віддінком. Пульсація судин н/к збережена.
Що з пацієнткою?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома