"Кинджальний біль"' виразковий анамнез, напруження м'язів передньої черевної стінки це:
До фельдшера ФАПу звернулась пацієнтка 22-х років, яка скаржиться на підвищення температури тіла до 37,4°C, загальну слабкість, пітливість, біль у ліктьових та колінних суглобах "летючого" характеру. Вкажіть, для якого захворювання характерні ці скарги:
Одноразові медичні вироби відразу після використання підлягають:
Чоловіку 51 рік, звернувся на ФАП зі скаргами на біль в горлі, що посилюється під час ковтання, загальну слабкість, головний біль, високу температуру тіла. При фарингоскопії на гіперемованій і набряклій слизовій оболонці мигдаликів відмічаються жовтувато-білі крапки розміром з головку шпильки. Визначте діагноз:
До ФАПу машиною швидкої допомоги терміново доставили пацієнта 20-ти років, у якого блювотні маси мають вигляд "кавової гущі'.' Вкажіть, про що це свідчить:
. Фельдшер ФАПу оглядає дитину 8-ми років зі скаргами на слабкість, біль при ковтанні, дрібноточковий висип на гіперемованій шкірі, підвищення температури тіла до 38°C. Об'єктивно: у зіві яскрава гіперемія слизової оболонки, збільшення лімфатичних вузлів, блідість носо-губного трикутника, язик обкладений білим нальотом. Для якого захворювання характерні ці симптоми?
При профобстеженні на ФАПі у жінки 40-ка років була виявлена безсимптомна фіброміома матки розміром 7-8 тижнів вагітності. Яка тактика ведення пацієнтки?
До фельдшера звернувся хлопчик 10-ти років зі скаргами на тривалу кровотечу після екстракції зуба. Об'єктивно: шкіра та слизові бліді, на шкірі тулуба та кінцівок крововиливи різної величини від пете- хій до плям, розташовані хаотично, різного забарвлення. Комірка видаленого зуба кровоточить. Печінка, селезінка не збільшені. Яку хворобу можна запідозрити?
Хвора 36-ти років звернулась зі скаргами на загальну слабкість, швидку стомлюваність, сухість шкіри, набряки обличчя, закрепи. Місяць тому перенесла струме- ктомію з приводу тиреотоксикозу. Шкіра бліда, суха. Ps58/хв., слабкого наповнення, АТ- 90/55 мм рт.ст. Діяльність серця ритмічна, тони приглушені. Живіт м'який, безболісний під час пальпації. Діурез 1,2 л за добу. Виберіть препарат для патогенетичного лікування хворої:
.Дитина 3-х місяців знаходиться на грудному вигодовуванні. Мати звернулась до фельдшера із скаргами на зменшення кількості сечовипускань у дитини, неспокій після годування, за місяць набрала в масі 400 г. Дані симптоми дозволяють запідозрити:
Хвора 23-х років звернулася на прийом до жіночої консультації зі скаргами на виділення з піхви з неприємним запахом, свербіння в ділянці зовнішніх статевих органів. В ході гінекологічного огляду: слизова оболонка піхви гіперемована, на дотик кровоточить, виділення біло-зелені, пінисті, значні. Який найбільш імовірний діагноз?
Фельдшер під час дезінфекції шприців та голок випадково направив струмінь дезрозчину собі в очі. Яку першу допомогу потрібно надати в даному випадку?
У дитини з ГРВІ на 5-й день від початку захворювання з'явилися задишка, ціаноз носогубного трикутника. Під час аускультації тони серця глухі, вислуховується систолічний шум. Межі серця розширені вліво. Яке ускладнення можливе у дитини?
Пацієнтка доставлена до фельдшера ФАПу зі скаргами на висипання на шкірі, яке з'явилось 2 дні тому після вживання цитрусових. Висипання місцями зливається, супроводжується свербінням та вищенням температури тіла до 37,6°C. Яке захворювання можна запідозрити у пацієнтки?
Ви працюєте фельдшером ФАПу. При проведенні проби Манту у дитини 5-ти років виявлена папула 7 мм. Як оцінюється проба Манту?
Дівчина 14-ти років скаржиться на болі у животі, нудоту, блювання. Об'єктивно: жовтушність шкірних покровів, збільшення печінки, ахолічні випорожнення, сеча кольору "пива" Який найбільш імовірний діагноз?
До фельдшера ФАПу звернувся чоловік 26-ти років, зі скаргами на кашель з виділенням незначної кількості "іржавого" мокротиння, біль в грудній клітці справа під лопаткою, який посилюється на вдиху та при кашлі, різку слабкість. Захворів два дні тому після переохолодження. Об'єктивно: t° - 39°C, стан тяжкий, шкірні покриви бліді, рум'янець на щоках, дихання поверхневе, задишка. У легенях - при перкусії притуплено - тимпанічний звук, при аускультації крепітація на висоті вдиху. Ps- 100/хв., ЧД- 30/хв. Який найбільш ймовірний діагноз?
Яка клінічна ознака характерна для легеневої кровотечі?
Вагітна звернулась на ФАП до фельдшера зі скаргами на головну біль, нудоту, 2 тижні тому з'явились набряки на ногах. Об'єктивно: вагітна збуджена, АТ-180/110 мм рт.ст. на правій руці, а на лівій -175/105 мм рт.ст. Ps- 88/хв. Матка в тонусі, дно її на 2 п/п вище пупка. ЧСС160/хв. Яке виникло ймовірне ускладнення?
Під час профілактичного огляду дитини 1-го місяця, мати поскаржилась фельдшеру ФАПу на неспокій, поганий сон, почервоніння та лущення шкіри щік, появу жовтих лусочок на тім'яній ділянці голови, схильність до нестійких випорожнень. Який найбільш імовірний діагноз?
.Хворий 38-ми років протягом двох тижнів відзначає стискаючий біль у верхній третині груднини, що виникає при підйомі на 3-й поверх та триває до 5-10 хвилин. Об'єктивно: ЧСС- 82/хв., АТ- 120/80 мм рт.ст. Який найбільш імовірний діагноз?
Після автомобільної аварії потерпілий скаржиться на біль у грудній клітці, неможливість глибокого вдиху, задишку. Об'єктивно: обличчя бліде, в лівій половині грудної клітки рана, з якої при видиху виділяється піниста кров. Вкажіть попередній діагноз:
.До фельдшера ФАПу звернувся пацієнт зі скаргами на нападоподібний біль у правому підребер'ї, що іррадіює в праву лопатку, нудоту, блювання, гіркий присмак у роті. Пацієнт неспокійний, живіт болючий у правому підребер'ї, позитивні симптоми Ортнера, Кера. Для невідкладної допомоги фельдшер приготує:
До фельдшера ФАПу звернувся чоловік 65-ти років, який скаржиться на кашель, наявність прожилків крові в мокротинні, задишку, загальну слабкість, швидку втомлюваність, поганий апетит. Ці симптоми з'явилися приблизно місяць тому. Із анамнезу: курить з 20-ти років, за останні 6 місяців схуд на 10 кг. Який діагноз передбачить фельдшер?
Пацієнт 25-ти років із діагнозом грип перебуває на амбулаторному лікуванні вдома. Для попередження інфікування членів родини необхідно провести дезінфекцію. Який вид дезінфекції доцільно провести у даній ситуації?
Транспортування потерпілого з переломом хребта при відсутності щита проводиться в положенні:
Пацієнтка 29-ти років надійшла до гінекологічного відділення з підозрою на порушену позаматкову вагітність. Скарги на переймоподібний біль у правій клубовій ділянці. Затримка менструації 5 тижнів. Загальний стан середньої важкості, Ps- 90/хв., АТ- 105/60 мм рт.ст. Пальпатор- но: живіт болючий в нижніх відділах, симптом Щоткіна-Блюмберга невиражений. Бімануально: збільшені та болючі додатки справа. Яке дослідження найбільш інформативне для уточнення діагнозу?
Ви прийшли на патронаж до дитини 1 місяць. Оцініть поствакцинальні зміни на місці введення вакцини БЦЖ:
До фельдшеру ФАПу звернулася пацієнтка 60-ти років, у якої два місяці тому в ділянці лівої молочної залози з'явилася виразка з сірим дном. Шкіра навколо неї набрякла, дещо гіперемована. Навколо пальпується щільний безболісний інфільтрат. Пахвові лімфовузли зліва збільшені. Який найбільш імовірний діагноз?
Які головні реанімаційні заходи проводять при клінічній смерті?
Фельдшер ШМД прибув на виклик до хворої зі скаргами на різкий біль внизу живота справа, запаморочення. Остання менструація 2 тижні тому. Об'єктивно: шкіра бліда, АТ- 80/60 мм рт.ст., Ps- 92/хв. Живіт напружений, болючий більше справа в нижніх відділах. Симптом Щоткіна- Блюмберга позитивний в нижніх відділах живота. Який найбільш імовірний діагноз?
На профілактичному огляді фельдшер виявив у жінки 23-х років на шийці матки оксамитового вигляду виразку. Діагноз: ерозія. Який метод інструментального обстеження треба використати для підтвердження діагнозу?
До фельдшера здоровпункту промислового підприємства звернувся хворий, який годину тому отримав травму правого плечового суглоба. При огляді правий плечовий суглоб деформований, відмічається суглобова западина, рухи в суглобі різко обмежені, болючі, носять пружинячий характер. При пальпації головка плечової кістки знаходиться в пахвовій ямці. Назвіть попередній діагноз:
.У хворого 55-ти років під час диспансерного огляду вперше виявлено невеликий лейкоцитоз, абсолютний лімфоцитоз за рахунок зрілих лімфоцитів, тіні Іумпрехта. Скарг хворий не має. Яке захворювання системи крові можна припустити?
До фельдшера ФАПу звернулася вагітна в терміні 35 тижнів за консультацією. В ході огляду фельдшером визначено: голівка плоду зліва, серцебиття вислуховується на рівні пупка, передлегла частина відсутня. Фельдшер повинен направити вагітну:
.Фельдшера ФАПу викликали до пацієнта. При огляді було виявлено відсутність серцевої та дихальної діяльності, звуження зіниць у вигляді "котячого ока" трупні плями на спині, охолодження тіла. Ці ознаки характерні для:
У чоловіка раптово розвинувся напад гострого абдомінального болю з іррадіацією у ліву поперекову і пахвову ділянки, що супроводжуються нудотою, пітливістю і частим сечовипусканням. Хворий неспокійний, метушиться у ліжку. Який найбільш імовірний діагноз?
На четверту добу після отримання колотої рани правої стопи у хворого підвищилася температура тіла до 38°C, пахвинні лімфатичні вузли збільшилися, стали болючі, шкіра над ними почервоніла. Яке ускладнення рани можна припустити?
До хворого з підозрою на інфаркт міокарда викликана ШМД. Була надана допомога - нітрогліцерин під язик, в/в анальгін з димедролом. В машині ШМД знову з'явився виражений біль. Який з препаратів доцільно ввести хворому?
Дитина 5-ти місяців після введення вакцини АКДП зблідла, вкрилася холодним потом, знепритомніла. Про яке ускладнення йдеться?
На ФАП звернулася жінка 42-х років, котра 2 хвилини тому отримала травму розбитим склом під час прибирання в шафі. Об'єктивно: на передньовнутрішній поверхні середньої третини плеча рана 4х0,9 см з рівними краями, з якої витікає яскраво-червона кров пульсуючим струменем. Вкажіть найефективніший метод тимчасової зупинки кровотечі:
У дитини 5-ти років важкий стан. При огляді зіву збільшення та гіперемія мигдаликів, на яких виявлено щільний фібринозний сірувато-білий наліт, при знятті його спостерігається кровоточивість слизової оболонки. Вкажіть найбільш імовірний діагноз:
Визначте дату пологів, якщо дата останньої менструації 5 жовтня:
.Ви фельдшер ШМД. Виклик до хворого зі скаргами на гострий біль в правому підребер'ї, який виник після прийому смаженої їжі, іррадіація болю під праву лопатку, у праве плече, гіркоту в роті, блювання жовчю. Хворий збуджений. Ваш попередній діагноз:
Пацієнт 23-х років знаходиться на стаціонарному лікуванні в хірургічному відділенні з приводу захворювання, яке ускладнилось сепсисом. Добові коливання температури тіла становлять 3-4°C. Який тип температурної кривої спостерігається в даному випадку?
Потерпіла лежить на спині, бліда, байдужа до присутніх, на питання не відповідає. Шкіра покрита холодним липким потом, пульс - 130/хв., слабкого наповнення і напруження, ниткоподібний, АТ- 85/50 мм рт.ст. Тони серця ослаблені, діяльність серця ритмічна. На внутрішній поверхні лівого стегна різана рана розміром 10х15 см, із якої поштовхами витікає кров яскраво червоного кольору. Який вид кровотечі у потерпілого?
.У дитини 5-ти років температура тіла - 38,2°C, періодичний біль у животі, випорожнення з домішками слизу і крові, тенезми. Живіт болючий при пальпації, сигмоподібна кишка спазмована, болюча. Який попередній діагноз?
Хворий 20-ти років звернувся до фельдшера ФАПу зі скаргами на біль в ділянці лівої ключиці, який з'явився після падіння на витягнуту руку. Діагностовано закритий перелом лівої ключиці без зміщення. Вкажіть найбільш оптимальний метод транспортної іммобілізації:
.Перелом якої з наданих КІСТОК потребує іммобілізації трьох суглобів?
У першороділлі 24-х років з початку регулярних перейм минуло 4 години. АТ120/80 мм рт.ст. Положення плода поздовжнє, головне передлежання, серцебиття плода - 140/хв. Піхвове дослідження: шийка матки вкорочена до 1,5 см, відкриття - 3 см. Плідний міхур цілий, напружений. Голівка плода притиснута до входу у малий таз. Назвіть період пологів:
Хворому 36-ти років необхідне переливання еритроцитарної маси. При визначенні групової приналежності крові пацієнта за системою еритроцитарних антигенів АВ0 аглютинація спостерігалася в краплях із сироватками 0(I) і В(Ш) і не спостерігалася - з сироваткою А(П). Ери- троцитарну масу якої групи потрібно перелити пацієнтові?
У пацієнта 33-х років туберкульоз легень. Раптово під час кашлю з'явилось кровохаркання. Які дії фельдшера?
В приймальне відділення лікарні поступив пацієнт з гострою затримкою сечі. Фельдшер приготував все необхідне для катетеризації сечового міхура. Чим слід обробити катетер перед введенням його в сечівник?
Бригаду ШМД викликали до чоловіка 37-ми років, який хворіє на інсулінозалежний цукровий діабет. Перехворів на ангіну, після чого посилилась спрага, з'явилася нудота, блювання, болі в животі, сонливість. Вночі втратив свідомість. Об'єктивно: пульс - 125/хв., АТ- 80/45 мм рт.ст. Шкіра суха. Шумне дихання. Язик сухий. Печінка +4 см. Глюкоза крові - 28 ммоль/л. Яке ускладнення основного захворювання виникло у хворого?
До фельдшера ФАПу звернулася хвора, яка годує дитину груддю із скаргами на раптове підвищення температури тіла до 38,5oC, біль в правій молочній залозі. При огляді - залоза збільшена, при пальпації - болючість. Який попередній діагноз?
На ФАПі вагітна в терміні 36 тижнів поскаржилася на різкий головний біль, погіршення зору, біль у ділянці черевного сплетіння. Об'єктивно: артеріальний тиск - 170/110 мм рт.ст., набряки нижніх кінцівок. Який препарат Ви оберете для надання невідкладної допомоги вагітній?
До фельдшера ФАПу звернулася пацієнтка зі скаргами на ниючий біль унизу живота, що періодично підсилюється, температуру тіла - 37,6oC, загальну слабкість. Остання менструація без затримки і особливостей. В анамнезі - кіста яєчника. Бімануально: матка звичайних розмірів, щільна, рухома, болюча. Біля неї визначається тугоеластичне утворення до 10 см, болюче, малорухоме. Який найбільш вірогідний діагноз?
За викликом прибув фельдшер ШМД до хворого 62-х років, який скаржиться на стискаючий сильний біль за грудниною з іррадіацією в ліву руку, лопатку. прийняв нітрогліцерин, але біль не вщухає вже 2 години. ЧДР- 20/хв., пульс - 85/хв., АТ- 110/70 мм рт.ст. Температура тіла - 37°C. Тони серця приглушені. Вкажіть ймовірний діагноз:
Під час будівельних робіт на нижні кінцівки працівника впала бетонна плита. Після звільнення кінцівок з'явилися різкий набряк, біль, обмеження рухів та чутливості. Встановлено діагноз: симптом тривалого стискання. Функція яких органів страждає першочергово при даному синдромі?
Хвора бліда, АТ- 95/60 мм рт.ст., частота пульсу - 100/хв. Який із нижче перерахованих попередніх діагнозів можна встановити жінці зі скаргами на короткочасну втрату свідомості після раптового гострого болю внизу живота, затримку місячних на 5 тижнів?
Хворий 34-х років звернувся до фельдшера ФАПу зі скаргами на висип в ділянці правої гомілки, свербіж, печіння, попрілість, біль. Захворів тиждень тому, коли після травми правої гомілки в середній третині з'явився осередок ураження розміром з долоню. Межі ураження чіткі, візуально - гіперемія, везикуло-пустульозні елементи по периферії осередку ураження. Яке захворювання припустив фельдшер?
Фельдшер швидкої медичної допомоги приїхав на виклик до хворого 50-ти років, який скаржиться на ядуху, що триває близько 2-х годин. Об'єктивно: вимушене положення, хворий сидить нахилившись вниз і спираючись ліктями на край ліжка. Дихання - 34/хв. Чутні дистанційні сухі хрипи. Пульс - 84/хв.; АТ- 130/80 мм рт.ст. Інгаляції астмопентом, в/в введення еуфіліну ефекту не дали. Доцільно застосувати препарат:
Фельдшера ФАПу викликали до пацієнта 48-ми років з діагнозом "виразкова хвороба шлунка" Вдома виникло блювання, виділилося до 2-х літрів "кавової гущі" Випорожнення "мелена" вмістом до 1 л. Об'єктивно: шкіра холодна, бліда. АТ80/40 мм рт.ст., ЧСС- 132/хв., ЧД- 24/хв., ЦВТ- 0 мм рт.ст. Вкажіть причину гіпотонії:
.В якій дозі вводять преднізолон у разі інфекційно-токсичного шоку ІІ-го ступеня у дитини з менінгококцемією?
Чому НЕ ДОЦІЛЬНО закапувати в очі більш 1-2 крапель лікарських розчинів?
Пацієнт, що звернувся до фельдшера ФАПу скаржиться на тупий біль у правому підребер'ї, відчуття гіркоти в роті, схуднення. Об'єктивно: "судинні" зірочки на грудях, печінкові долоні, "голова медузи" на передній стінці живота, асцит. Який патологічний стан ймовірний у пацієнта?
До фельдшера ФАПу звернулася жінка 28-ми років, у якої 3 дні тому виник головний біль, набряки на обличчі, сеча кольору м'ясних помиїв, тупий біль у поперековій ділянці, підвищення температури тіла до 37,6oC. Об'єктивно: шкіра бліда. Набряки на обличчі. Пульс - 82/хв, ритмічний, напружений. АТ175/125 мм рт.ст., добова кількість сечі - 350 мл. Найімовірніший попередній діагноз:
Вкажіть, за допомогою якого реактиву фельдшер здійснює контроль якості передстерилізаційного очищення інструментарію на предмет виявлення залишків миючого засобу:
Дівчина 15-ти років звернулась до фельдшера зі скаргами на біль по всьому животі, який з'явився раптово, декілька годин тому в епігастральній ділянці, після чого локалізувався в правій здухвинній ділянці. Температура тіла - 38oC. Живіт болісний при пальпації у правій здухвинній ділянці, позитивний симптом Щоткіна- Блюмберга. Які дії слід виконати в першу чергу?
До Вас звернувся пацієнт, який впав з драбини та скаржиться на біль і неможливість ступати на ліву ногу. Об'єктивно: по передній поверхні середньої третини лівої гомілки зіяння шкіри з незначною кровотечею. При накладанні пов'язки відчувається крепітація та патологічна рухливість. Що з хворим?
.Фельдшер оглянув на дому 70-річного чоловіка у якого відмічався помірний головний біль, на фоні якого протягом двох діб з'явилися і поглибилися розлади мови, слабкість у правих кінцівках. В анамнезі: інфаркт міокарда, страждає на аритмію. В неврологічному статусі: елементи моторної афазії, центральний парез VII і XII пар черепних нервів з правого боку; з того ж боку геміпарез за центральним типом та гемігіперестезія. Який найбільш ймовірний діагноз?
До фельдшера звернулася дитина зі скаргами на періодичну нудоту, свербіж у ділянці ануса, зниження апетиту. Який метод обстеження слід призначити для постановки діагнозу?
Чоловік 23-х років звернувся до фельдшера ФАПу зі скаргами на загальну слабість, нездужання, головний біль. Підвищення температури тіла до 37,5oC, сухий кашель. Хворіє другий день. Об'єктивно: температура тіла - 37,2oC. Загальний стан задовільний. Периферичні лімфатичні вузли не збільшені. Перкуторний звук над легенями ясний. Дихання жорстке, розсіяні сухі свистячі хрипи. ЧДД- 16/хв. Тони серця ясні, ритмічні, ЧСС- 72/хв. АТ- 120/80 мм рт.ст. Ваш діагноз:
Хворий 36-ти років, звернувся до фельдшера зі скаргами на гострі болі в животі, які виникають через 30 хвилин після прийому їжі. Апетит збережений, але через появу болю після їжі хворий обмежує її прийом. Хворіє протягом декількох років, погіршення стану відмічає в осінньо-весняний період. Об'єктивно: загальний стан задовільний. Легені та серце без патології. Язик обкладений білим нальотом. При пальпації живота відмічається болючість в епігастральній ділянці. Ваш діагноз:
Після народження плода у роділлі через 10 хвилин з'явилися незначні кров'я- нисті виділення. Матка відхилилася у бік правого підребер'я, дно її піднялося вище пупка. Як називається ця ознака відшарування плаценти?
У пацієнта при транспортуванні в реанімаційне відділення у коматозному стані, відзначається рідке (6-8 дихальних рухів за хвилину), шумне, глибоке дихання. Визначте патологічний тип дихання:
Жінка 27-ми років, тривожна, підозріла, постійно озирається, весь час до чогось прислухається, стверджує, що в неї у мозку "працює мобільний телефон" а також, що вона чує голос рідного брата, який наказує їй робити різні дивні вчинки "ображати перехожих, когось вдарити, розбити скло, тощо" Виглядає пригніченою, усамітненою. На основі клінічних даних зазначте психопатологічний синдром:
Вагітна 25-ти років поступила в пологовий будинок у терміні 40 тижнів вагітності. Розміри тазу: 26-26-31-18 см. ОЖ- 100 см. ВДМ- 42 см. Положення плоду повздовжнє, голівка притиснута до входу в малий таз. Серцебиття плоду приглушене - 160/хв. Перейми, які почались 6 годин тому, болючі. Відійшли навколоплідні води. Контракційне кільце знаходиться на рівні пупка і косо розташоване. Вкажіть, яке ускладнення виникло у пологах:
Ви фельдшер ФАПу. До Вас звернувся хворий із скаргами на оперізуючі болі в животі, нудоту, блювання. Зі слів хворого зловживає алкоголем та жирною їжею. При пальпації живіт болючий, особливо посередині живота на 6-7 см вище пупка та в лівих відділах живота. Позитивний симптом Мейо-Робсона. Вкажіть, яке захворювання можна запідозрити у хворого:
.До фельдшера ФАПу звернулась пацієнтка 32-х років зі скаргами на задишку з утрудненим видихом. При огляді грудна клітка в положенні максимального вдиху, при перкусії визначається коробковий звук, аускультативно - дихання послаблене, розсіяні свистячі хрипи. Поставте попередній діагноз:
До фельдшера здоровпункту промислового підприємства звернувся працівник зі скаргами на болі в епігастральній ділянці і правому підребер'ї. При обстеженні виявлені позитивні симптоми Ортнера, Кера, Мерфі. Вкажіть, про яке захворювання можна думати:
Назвіть протипоказання до проведення промивання шлунка:
Бригада ШМД прибула у навчальний заклад. Студент зі страхом в очах тримався за шию. Шкіра ціанотична. Дихання свистяче, утруднене. Запідозрено стороннє тіло гортані. Які дії слід виконати в першу чергу?
Хвора 25-ти років, госпіталізована зі скаргами на біль в правій здухвинній ділянці, нудоту, було одноразове блювання. Температура тіла - 37,5oC. При пальпації відмічається різкий біль в правій здухвинній ділянці, напруження м'язів, позитивний симптом Щоткіна-Блюмберга, Ровзінга, Сітковського, Воскресенського. Ця клінічна картина дозволяє запідозрити:
Потерпілий 50-ти років був збитий автомашиною. Зі слів оточуючих перебував без свідомості близько 10 хвилин. Скаржиться на головний біль, запаморочення, нудоту. Було одноразове блювання. Об'єктивно: обличчя бліде, Ps- 90/хв., ЧДР16/хв., АТ- 130/80 мм рт.ст. Який найбільш імовірний характер ушкоджень?
Фельдшер оглядає дитину 6-ти років, в якої підвищилась температура тіла до 39,5oC, з'явився висип на шкірі обличчя, волосистій частині голови, тулубі, кінцівках у вигляді папул, пухирців із гнійним вмістом. Для якого захворювання характерні дані проблеми?
У новонародженої дитини спостерігається пухлина в ділянці кісток черепа. Пухлина не виходить за межі шва. Різко відмежована від нормальної кістки ущільненим і трохи піднятим над її рівнем валиком. Яку пологову травму можна припустити?
Ви проводите перший етап оральної регідратації дитині 2-х років з діареєю та зневодненням I-го ступеня. Яким розчином і в якій кількості порекомендуєте це робити?
Виклик фельдшера ШМД до хворого. Стан середньої тяжкості. Скарги на сильний головний біль у потиличній ділянці, шум у вухах, нудоту, біль у ділянці серця. Об'єктивно: АТ- 220/110 мм рт.ст., пульс - 82/хв. Попередній діагноз:
До фельдшера ФАПу звернувся пацієнт зі скаргами на нудоту, зниження апетиту, біль в епігастральній ділянці живота оперізувального характеру, проноси, здуття живота. Об'єктивно: дефіцит ваги 10 кг, при пальпації болючість в епігастральній ділянці живота та лівому підребер'ї. Який попередній діагноз фельдшера?
Хворому, який знаходиться на "Д " обліку з приводу гіпертонічної хвороби, призначені препарати з групи інгібіторів АПФ та діуретиків. Вкажіть цю пару препаратів:
До фельдшера ФАП звернулась вагітна зі скаргами на болісні незначні кров'янисті виділення які з'явилися вночі. Тактика фельдшера:
.У 12-річного хлопчика, хворого на гемофілію, температура - 39,5oC. Який з жарознижувальних препаратів ПРОТИПОКАЗАНИЙ?
Фельдшер швидкої допомоги діагностував у хворої 29-ти років пароксизмальну тахікардію, шлуночкову форму. Який лікарський засіб повинен ввести фельдшер в першу чергу?
Яка ознака відрізняє еклампсію від інших видів пізнього гестозу?
Виклик фельдшера до дитини 8-ми років. Скарги на нудоту, блювання, біль в епігастральній ділянці. Блювотні маси містять частково перетравлену їжу. Дані симптоми з'явились через 2 години після вживання великої кількості м'ясного салату з майонезом. Які першочергові дії фельдшера?
Під час чергового огляду у лікаря жіночої консультації у вагітної в терміні 33 тижні виникли судоми з короткочасною втратою свідомості. АТ- 170/100 мм рт.ст. Генералізовані набряки. В сечі: білок - 3 г/л, гіалінові циліндри. Встановіть ймовірний діагноз:
Фельдшера ФАПу викликали до хлопчика 5-років з нападом судом. Який препарат слід ввести дитині?
У новонародженої дитини на 2-й день життя з'явилась помірна жовтяниця шкіри та склер. Загальний стан задовільний, сон і апетит не порушені. З анамнезу: дитина від ІІ вагітності, у матері - А(ІІ), Rh(+), у дитини А(ІІ), Rh(+). Який стан виник у новонародженого?
Фельдшер прибув на виклик до дитини 5-ти років, яка протягом 2-х днів хворіє на ГРВІ. 2 години тому з'явився дрібно- плямистий висип рожевого кольору на тлі незміненої шкіри, не схильний до злиття, розташований на розгинальних поверхнях кінцівок, спині, сідницях. Потиличні та за- дньошийні лімфатичні вузли збільшені до 1,0 см в діаметрі. Встановіть діагноз:
При відвідуванні вдома фельдшером дитини 7-ми місяців, мама поскаржилася на зригування у дитини, випорожнення 6-8 разів на добу, кашкоподібні, рідкі з білими грудочками. Об'єктивно: температура - 36,6°C, язик з білим нальотом. Для якого захворювання характерні дані симптоми?
До фельдшера ФАПу, звернулася дівчина 16-ти років зі скаргами на переймоподібний біль внизу живота, нудоту, блювання, діарею, головний біль що з'являються в перший день менструації. Встановіть діагноз:
У пацієнтки спостерігається порушення дихання: вдих короткий, а видих утруднений і дуже тривалий. Вкажіть стан, який виник у пацієнтки:
Який препарат вводять із метою ранньої діагностики туберкульозу?
.В місті виник спалах кишкової інфекції. Скарги пацієнтів на часті випорожнення без болю, без тенезмів. Багаторазове блювання. Об'єктивно: шкіра бліда, суха, язик обкладений. Живіт не болючий. Випорожнення у вигляді рисового відвару 10-15 разів на добу. Який найбільш імовірний діагноз?
Бригада ШМД обслуговує виклик до хлопчика 14-ти років. При обстеженні: свідомість дитини збережена, шкіра бліда із ціанотичним відтінком. На шкірі правої руки - глибокі опіки. Артеріальний тиск - 125/70 мм рт.ст., пульс - 80/хв. Тонічне скорочення м'язів. Знаходився коло трансформаторної будки через кілька годин після грози. Вкажіть препарати, які необхідно ввести дитині першочергово:
Після обстеження пацієнтки 25-ти років виявлено: скарги на відсутність менструації; пігментацію шкіри на обличчі та білої лінії живота, ціаноз слизових оболонок піхви і шийки матки, тіло матки збільшене, м'яко-еластичної консистенції. Який найімовірніший діагноз?
При обстеженні породіллі виявлено: загальний стан не порушений, права молочна залоза болюча та щільна на дотик. Ваш попередній діагноз:
На виробництві чоловік отримав удар електрострумом кілька хвилин тому. Без свідомості, обличчя бліде, зіниці розширені, пульс на сонній артерії не визначається. Які Ваші першочергові дії?
У дитини 2-х років - IV ступінь гострого стенозуючого ларинготрахеїту. Який метод невідкладної допомоги найдоцільніший в цьому випадку?
Після визначення груп крові, резусфактора, проведення проб на індивідуальну сумісність та біологічної проби ці результати заносять до:
До фельдшера ФАПу звернулася мати з дитиною 3-х місяців зі скаргами на асиметрію шкірних складок на стегнах у дитини. Яке захворювання припустить фельдшер?
До фельдшера ФАПу звернувся чоловік 37-ми років зі скаргами на підвищення температури тіла, утруднення носового дихання, виділення з носа, біль у ділянці лоба, який посилюється під час пальпації або постукування по передній стінці лобової пазухи, особливо в разі натискання у верхньо-внутрішньому куті очної ямки. Яке захворювання запідозрить фельдшер?
У дитини віком 1 рік, яка другий день хворіє на ГРЗ, виник гавкаючий кашель, хриплий голос, вночі з'явилася задишка. При огляді фельдшер виявив, що загальний стан середньої тяжкості, дихання шумне, виражені задишка інспіраторного характеру, участь допоміжних м'язів в акті дихання, блідість шкіри, пероральний ціаноз. Для якого захворювання характерні ці симптоми?
Ви фельдшер здоровпункту школи. У учня 6-го класу, який хворіє на цукровий діабет на 5-му уроці розвинулась слабкість, запаморочення, втрата свідомості, дитина стала бліда, вкрилась холодним потом, появився тремор кінцівок. Який стан розвинувся у дитини?
До фельдшера ФАПу звернулася пацієнтка зі скаргами на біль у правому підребер'ї, який виник після споживання жирної їжі, нудоту та блювання, яке не принесло полегшення. Об'єктивно: живіт болючий у правому підребер'ї, позитивні симптоми Ортнера, Мерфі, Кера. Який з медикаментів необхідно ввести першочергово?
До фельдшера ФАПу із поля, яке оброблене фосфорорганічними отрутохімікатами, доставили пацієнта 35-ти років. Свідомість пацієнта потьмарена, спостерігаються слинотеча, нудота, блювання, порушення дихання, брадикардія, звуження зіниць. Який препарат необхідно застосувати як антидот у даному випадку?
Фельдшер проводить санітарноосвітню лекцію на підприємстві з питань профілактики онкозахворювань. Що повинен відповісти фельдшер на питання: "Як часто жінка повинна проводити самообстеження молочних залоз?"
Дівчину 12-ти років витягнено з холодної води через 15 хвилин після утоплення без ознак життя. Які першочергові заходи необхідно проводити фельдшеру при наданні долікарської допомоги?
Фельдшер ШМД оглядає роділлю в терміні 38-39 тижнів вагітності. При зовнішньому акушерському обстеженні визначено: положення плода повздовжнє, передлежить голівка, притиснута до входу в малий таз, ІІ позиція, передній вид. Де найкраще вислуховується серцебиття плоду?
Ви фельдшер ФАПу. Проводите взяття мазка з носоглотки для обстеження на наявність менінгокока. Вкажіть максимальний термін доставки матеріалу в баклабораторію:
У потерпілої 20-ти років констатовано клінічна смерть. Проводиться серцеволегенева реанімація. Що з переліченого свідчить про ефективність закритого масажу серця?
При обстеженні хворої фельдшер ФАПу виявив: схуднення на 10 кг за 2 місяці, дратівливість, витрішкуватість, тахікардію навіть у спокої. Для гіперфункції якої ендокринної залози характерні дані симптоми?
.Виклик ШМД до жінки зі скаргами на сильний ріжучий біль у правому підребер'ї, який віддає у праве плече, шию, щелепу, повторне блювання. Живіт здутий, болісний у ділянці правого підребер'я. Больовий напад почався після повернення з автобусної екскурсії. Які лікарські препарати слід застосовувати в даній ситуації?
Ви - фельдшер ФАПу, оглядаєте 4- денну дитину після виписки з пологового стаціонару. Під час огляду виявлено, що сеча дитини має жовтувато-цегляний колір, на пелюшці залишається червонуватий слід, місцями видно дрібні жовточервоні кришталики. Який із станів новонароджених спостерігається у дитини?
Робітник 25-ти років раптово знепритомнів і впав на спину. Об'єктивно:шкіра обличчя стала блідою з ціанотичним відтінком. З'явилися спочатку тонічні, а потім клонічні судоми, піна з рота, забарвлена кров'ю, мимовільне сечовипускання. Який невідкладний стан може запідозрити фельдшер?
До фельдшера ФАПу звернулася жінка 54-х років зі скаргами на біль та набряк у ділянці нижньої третини правої гомілки, судоми литкових м'язів уночі. Об'єктивно: поверхневі вени розширені, видно зони гі- перпігментації нижньої третини гомілки. Вкажіть діагноз:
На ФАП звернулась жінка 25-ти років, зі скаргами на утруднене носове дихання і ковтання, які з'явились після укусу оси. Обличчя, слизова оболонка носа, гортані та язик набряклі. Фельдшер виставив діагноз: набряк Квінке і ввів в/м димедрол. Стан хворої не покращився. Який з перерахованих препаратів потрібно ввести для покращення стану?
В дитячому садочку виявлена дитина, що захворіла на скарлатину. Які профілактичні заходи необхідно провести в вогнищі інфекції?
Скільки см дорівнює акушерська кон'югата:
ІІІ-й період пологів. Послід виділено за допомогою методу Абуладзе. Одномоментно виділилося 400 мл крові, кровотеча продовжується. Під час огляду встановлено відсутність однієї часточки. Яка тактика акушерки при затримці часток плаценти в матці?
До ФАП звернулася пацієнтка зі скаргами на біль у лівому колінному суглобі, який посилюється під час ходьби, обмеження рухів. Фельдшер призначив вологий зігрівальний компрес. Вкажіть тривалість процедури:
До Вас у медпункт заводу доставили потерпілого 42-х років, який внаслідок необережності отримав сильний удар у праву поперекову ділянку. Непокоїть біль у поперековій ділянці з іррадіацією у сечовід, травмований помочився сечею кольору м'ясних помиїв. При огляді блідий, пульс - 90/хв., АТ- 120/80 мм рт.ст. Яку першу допомогу Ви надасте?
Ви фельдшер ШМД. На вулиці знепритомнів хворий на цукровий діабет (в кишені знайдена картка хворого на інсулінозалежний цукровий діабет). При огляді: шкіра волога, високий тонус м'язів, судоми, високі сухожильні рефлекси, розширені зіниці. Дихання звичайне, запаху ацетону з рота немає. Пульс - 80/хв. АТ- 120/80 мм рт.ст. Ваші дії:
Ви виїхали на виклик до потерпілого з переломом основи черепа. Виберіть основний симптом цієї травми:
Хвора 76-ти років впала з висоти близько 3-х м на деревину. Доставлена МШД через 6 годин після травми. Стан тяжкий. АТ- 80/60 мм рт.ст., Рs- 120/хв. Позитивні симптоми подразнення очеревини. В ході оглядової рентгенографії виявлено вільний газ у черевній порожнині під куполом діафрагми. Діагноз: розрив порожнистого органа. Яке ускладнення розвинулося у хворої?
Який метод дослідження найдоцільніший для встановлення діагнозу раку шийки матки?
Хвора з кістомою яєчника обстежується для планового оперативного лікування. Після різких рухів виник біль внизу живота, нудота, блювання. З яким діагнозом фельдшер КШД госпіталізував пацієнтку?
Хворого 72-х років госпіталізовано фельдшером швидкої допомоги зі скаргами на біль у серці, задишку. Об'єктивно: межі серця зміщені ліворуч на 1 см, тони послаблені, аритмічні. На ЕКГ інтервали R-R різної тривалості, хвилі f. Про яке порушення серцевого ритму йде мова?
.До фельдшера звернувся чоловік 45- ти років, зі скаргами на ожиріння обличчя, тулуба, стегон, червоно-фіолетові смуги на шкірі живота, плечей, грудних залоз, а також на сонливість, слабкість, депресію та порушення статевої функції. На рентгенограмі черепа - турецького сідла є базофільна аденома аденогіпофіза, у крові - підвищений рівень кортизолу. Для якого захворювання це характерно?
Дитина народилась від ВЩінфікованої матері з оцінкою за шкалою Апгар - 8 балів, масою тіла - 3200 г, довжиною - 50 см. Загальний стан задовільний. Антиретровірусна терапія не проводилась. Через який час можна визначити методом наявність ВЩ-шфекції у дитини?
До фельдшера ФАПу звернулася мати з дитиною віком 5 років. Останнім часом у дитини спостерігається зниження апетиту, поява випорожнень зеленуватого кольору з неприємним запахом, іноді закрепи. Які препарати слід призначити з метою відновлення мікрофлори кишківника?
До Вас звернулась пацієнтка 60-ти років зі скаргами на біль внизу живота серозно-гнійні виділення із статевих шляхів. На шийці матки виявлено утворення яке має вигляд кольорової капусти, яка кровоточить. Ваш діагноз:
Хвора, 35-ти років, скаржиться на часті водянисті випорожнення, блювання, спрагу, слабкість та запаморочення. Об'єктивно: t° - 36,0°C, відмічається сухість слизових оболонок, тургор шкіри знижений, АТ- 80/50 мм рт.ст., живіт м'який, неболючий, діурез знижений. Яка найбільш доцільна лікувальна тактика з боку фельдшера ШМД?
Вкажіть клінічні ознаки струсу головного мозку:
До ФАПу звернувся хворий зі скаргами на нудоту, блювання, рідкі випорожнення 2-3 рази на добу світло-жовтого кольору. Об'єктивно: температура - 37,2°C, порушення зору (косоокість, двоїння в очах, сітка перед очима), порушення ковтання. З анамнезу: хворіє 2 дні, після вживання консервованих грибів. Яке захворювання може бути у цього хворого?
На прийом до фельдшера ФАПу привели хворого 52-х років, який зловживає алкоголем. Фельдшер помітив, що хворий збуджений, відмічається тремтіння всього тіла. Хворий заглядає під кушетку, щось ніби ловить там. Ваш попередній діагноз:
До хворого, що повернувся із Африки викликана ШМД. Скарги хворого на раптове підвищення температури тіла до 39,9°C. При огляді шкіра гіперемійована, слизові оболонки сухі. Язик обкладений білим нальотом. Тони серця приглушені, тахікардія. Відмічається гепатоспленомегалія. Зі слів дружини 2 дні тому також був напад гарячки, який закінчився рясним потовиділенням. Яке захворювання можна запідозрити?
Хворий 28-ми років звернувся на ФАП зі скаргами на сильний головний біль, нудоту, блювання, мовні розлади, порушення слуху, смаку, підвищення температури до 39°C, загальну слабкість. В анамнезі: гнійний отит. В неврологічному статусі: сенсорна афазія, нюхові, слухові, смакові галюцинації. В крові: L- 30 • 109/л, швидкість осідання еритроцитів - 42 мм/год. Що можна діагностувати у хворого?
Основні ознаки менінгіту:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома