Конспект уроку
з інформатики
для 7-го класу
Підготувала
Вистороп Тетяна Василівна
Тема. Поштові служби Інтернету. Електронна поштова скринька та електронне листування
Мета: ознайомити учнів з основними поняттями, принципами функціонування електронної пошти та роботою з електронною скринькою і листуванням; розвивати в учнів практичні навички роботи з електронною поштою та електронним листуванням.
сприяти вихованню культури поведінки, сумлінності, відповідальності при виконанні завдань.
Очікувані результати. Після уроку учні/учениці зможуть:
-
називати різні поштові служби Інтернету;
-
створювати обліковий запис в поштових службах Інтернету;
-
застосовувати та пояснювати на прикладах терміни та поняття;
-
створювати та відправляти електронні листи;
-
аналізувати вміст електронної скриньки;
-
пояснювати різницю між електронним та звичайним листуванням.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань
Обладнання: підручник, роздатковий матеріал, листи
Хід уроку
-
Організаційна частина.
-
Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та мети уроку.
-
Робота в парах.
-
Вправа «Ребуси»
-
Сьогодні до нас на урок завітав гість. А хто він ви дізнаєтеся коли розшифруєте ребуси. (Голуб)
-
Але це не простий голуб. Це голуб-поштар
-
І приніс він вам листи.
(Діти обирають та читають листи із мішечка)
-
Пригадайте, як листувалися люди у найдавніші часи.
-
Що змінилося у листуванні сьогодні?
-
Сьогодні ми з вами дізнаємося про поштові служби Інтернету та навчимося створювати та відправляти електронні листи.
-
Вивчення нового матеріалу.
-
Робота в парах.
-
Вправа «Знайди пару».
-
Розгляньте логотипи різних поштових служб Інтернету.
-
Підберіть до них відповідне ім’я сервера.
Mail.ukr.net
i.ua
meta.ua
gmail.com
-
Робота з листами.
-
Поверніться до отриманих на уроці листів.
-
Уважно розгляньте їх.
-
Чого, на вашу думку, не вистачає? (Адреси та імені відправника та одержувача)
-
Чи потрібна така інформація під час електронного листування?
-
Чим вона відрізняється?
-
Робота в парах.
-
Вправа «Підпишіть листа».
|
Звичайний
|
Електронний
|
Ім’я одержувача
|
|
|
Адреса одержувача
|
|
|
Ім’я відправника
|
|
|
Адреса відправника
|
|
|
-
Аналіз таблиці на с. 6 підручника.
-
Розгляньте та проаналізуйте таблицю на с. 6 підручника.
-
Визначте переваги та недоліки електронного та звичайного листування.
-
Формування практичних умінь та навичок.
-
Реєстрація власної електронної скриньки.
Покрокова інструкція на с. 11 підручника.
-
Узагальнення та систематизація знань.
-
Робота в парах.
-
Допишіть, якою буде адреса електронної поштової скриньки користувача, що створена в різних поштових скриньках.
-
Вправа «Виправте помилки».
-
Наш голуб-поштар також вирішив відправляти листи електронною поштою. Але чомусь жоден лист не було відправлено.
-
Допоможіть йому та виправте помилки.
-
Що ж саме наш поштар робив не так?
-
Підсумки уроку.
-
Вправа «Три слова»
-
Опишіть свої враження від уроку трьома словами-прикметниками.
-
Інструктаж з домашнього завдання.
-
Опрацювати відповідний матеріал підручника.
-
Надіслати електронного листа на адресу електронної поштової скриньки вчителя. Укажіть тему листа Мій край. У тексті листа привітайтеся та опишіть одне з улюблених місць рідного краю. Підпишіть лист вашим прізвищем та іменем.