Виховний захід:
«Козацька спадщина: мудрість предків»
Мета :
Розширити знання учнів про славне минуле українського народу, роль козачини; виховувати почуття патріотизму та поваги до української культури; розвивати лідерські якості, командної роботи та відповідальності; стимулювати інтерес до історії козацтва та його ролі в українському суспільстві.
Обладнання:
Слайди презентації з історичними фактами, фотографіями, відеоматеріалами; біографії відомих козаків; картки з запитаннями (для інтерактивних ігор та вікторин),плакати (зображення козаків, цитати видатних особистостей); костюми для театралізованих виставок ; матеріали для виготовлення виробів, малюнків на козацьку тематику; козацькі пісні та народна музика, спортивний інвентар.
Хід заходу
Ведучий 1: На вітрах степів, де воля гуде,
Козаки з мечем, у бій йдуть завжди.
Славні герої, безстрашні, як вітер,
Відстоюють землю, у серцях — безмежний світ.
Ведучий 2:Сьогодні ми зануримось у світ козацької доби, яка славилась своєю ефективністю та мудрістю. Козаки залишили нам багато цінних уроків, які можуть бути корисні й сьогодні. Ми використаємо різноманітні форми і методи навчання, вшановуючи їхню спадщину.
Ведучий 1: Нашу подорож в минуле ми здійснюватимемо в командах. А для того щоб зробити розподіл, пропоную кожному з учасників витягнути свій жовтий або синій браслет з чарівної скрині (діти дістають і одягають браслети на руку).
(Команди синіх і жовтих обирають капітанів, які будуть представляти команди)
Ведучий 2:Настав час приступити до наших завдань. І розпочнемо ми з цікавої вікторини , яку отримає кожна команда. Вона допоможе пригадати вам відомості про козаків, їх життя та звичаї. (додаток1)
Ведучий 1: А ми продовжуємо далі нашу подорож. І наступне завдання має назву «Козацький Кодекс».
Ведучий 2:Кожна команда отримує листи паперу, кольорові олівці та фломастери, а також картку з описом однієї з козацьких цінностей (чесність, сміливість). Завдання команди – придумати ілюстрацію, яка відображає цю цінність.
(Команди по черзі презентують свої малюнки)
Ведучий 1: Настав час трохи відпочити і продемонструвати свої спортивні здібності.
Ведучий 2: І перше наше спортивне завдання звучить так: «Вибухова козацька стрілянина».
Кожна команда повинна з відстані кидати м’яч у ціль, намагаючись влучити. Перемагає в цьому завданні та команда, яка більше разів влучить в ціль.
Ведучий 1: А ми переходимо до наступного завдання, яке має назву: «Сила і витривалість».
Наші дві команди позмагаються в перетягуванні канату. Перемагає та команда, яка перша перетягне команду суперника на свою сторону.
Ведучий 2 Які ви молодці! Ви продемонстрували свої інтелектуальні, спортивні здібності. А зараз настає час проявити себе у творчому завданні, яке має назву «Селфі по-українськи».
Ведучий 1: Кожній команді відведено 10 хвилин, упродовж яких необхідно одягнути українські костюми та аксесуари і зробити командне селфі. Перемагають ті, у кого вийде найкраще фото.
Ведучий 2 Ви всі чудово впоралися з завданням. А ми продовжуємо з вами наш захід. І фінальний конкурс має назву: «Співаємо українською!». Кожна команда повинна буде заспівати пісню "Ой у лузі червона калина".
Ведучий 1: Пісня "Ой у лузі червона калина" є одним із найбільш відомих символів боротьби за незалежність, вона передає ту мужність і патріотизм, який був властивий козакам.
Ведучий 2: Ми оцінюватимемо не лише вміння співати, але й емоційну віддачу, те, як кожен з вас відчує ці слова.
(Команди по черзі виконують пісню "Ой у лузі червона калина")
Ведучий 1: Настав час оголосити результати нашої подорожі. Ви всі продемонстрували свій розум, винахідливість, спритність, силу, творчість. Ви є гідними нащадками славних козаків.
(Оголошується переможець)
Ведучий 1: Дорогі діти! На цьому наше свято завершується. До побачення! До нових Зустрічей!
ДОДАТОК 1