Тема: Подорож країною добрих справ
Мета: Розширити знання учнів про доброту, її значення в житті людини Сформувати ціннісне ставлення до оточуючих, розвинути почуття чуйності і доброзичливості. Виховувати потребу дітей у здійсненні добрих вчинків , виявляти милосердя , людяність, шанобливого ставлення до старших.
Обладнання: демонстраційний матеріал,
Хід заняття
І. Організація групи до заняття
1.1 Привітання
Діти, перш ніж розпочати наше заняття, привітно всміхніться один одному.
Треба всім нам привітатись,
Добрий день.
Дружньо весело сказати,
Добрий день.
Вліво, вправо повернемось,
Сюди, туди посміхнемось
добрий, добрий, добрий день
1.2 Створення психологічного комфорту
Запропонуйте дітям ,сказати комплімент сусіду по парті.
ІІ. Активізація учнів до заняття
Розгадуємо ребус (добро)
Добро
2.1 Діти ,сьогодні ми з вами поговоримо про доброту. Добро ,чуйність ,уміння розуміти чужий біль ,вчасно підтримати у важку хвилину, розрадити добрим словом та вчинками-є складовими характеру нашого народу.
Які правила доброти ви знаєте?(Допомагати слабким ,старим ,хворим ,тим ,хто потрапив у біду, пробачати помилки ,не бути жадібним ,не заздрити)
Якими ж рисами повинна бути наділена людина, щоб про неї говорили лише добре?
ІІІ. Повідомлення теми та мети заняття
— Діти, сьогодні ми будемо говорити про добро ,виготовимо квітку доброти.
3.1. Читання оповідань
Послухайте невеличкі оповідання, що потребують великих роздумів.
Святковий обід
Ніна живе у великій родині. Бабуся найстарша: їй уже вісімдесят два. Коли сім’я обідає, в бабусі тремтять руки. Несе вона ложку до рота, ложка тремтить, і з неї капає на стіл.
Незабаром у Ніни день народження. Мама сказала, що на іменини приготує святковий обід. На свято Ніна запросить своїх подруг. Ось і гості прийшли. А Ніна думає: «Це ж і бабуся за стіл сяде, а в неї руки тремтять. Подруги сміятимуться».
Ніна тихенько каже:
– Мамо, нехай бабуся з нами за стіл не сідає.
Мама зблідла. Вона довго сиділа мовчки. А потім сказала: «Бабуся нездужає. Тому святкового обіду не буде. Вітаю тебе, Ніно, з днем народження. Моє тобі побажання: бути людиною».
Обговорюємо з учнями прочитане. Діти відповідають на питання :чи гарно повелися герої оповідань;
Що означає вислів «бути людиною»?
3.2 Робота з прислів’ями
3.3 Гра «Якщо людина добра»
Діти, давайте пограємо в гру. Умови гри: якщо людина повинна робити те, що я називаю, ви плескаєте в долоні, а якщо ні – нічого не робите. Уважно слухайте:
3.4 Виготовлення «Квітки добра»
Учні обирають кольоровий папір(колір за бажанням) по шаблону вирізають пелюстку і пишуть на ній які добрі справи вони роблять(наприклад допомагаю батькам , годую кошенят , поступаюся місцем в транспорті тощо).Потім з пелюсток виготовляють спільну « Квітку Добра»
4.1 Підсумок заходу
Учні отримали позитивні емоції, з’ясували значення добра і милосердя в житті людини ,розвинули почуття чуйності ,поваги до отучуючих.