Зберігаємо спокій. Віримо в ЗСУ. Разом до перемоги! 🇺🇦
Вебінар

Інтегрований курс «Природничі науки»: очікування від експериментального впровадження

2 години підвищення кваліфікації
Засєкіна Тетяна
 • Безкоштовна участь
 • Підвищення кваліфікації
 • Цікава та корисна інформація
 • Перегляд у прямому ефірі
 • Запитання доповідачу
 • Спілкування з колегами
 • Запис трансляції
 • Презентація та матеріали

Мета цього вебінару не тільки у тому, щоб розказати вчителям про ключові особливості інтегрованого курсу «Природничі науки», а й у тому, щоб від першої особи (автора експериментальної програми) розвінчати всі міфи, сформовані навколо експерименту. Вчителі середньої та старшої школи ознайомляться з перевагами впровадження курсу, можливостями, які він відкриває перед школярами, які не планують поглиблено вивчати окремі природничі дисципліни.

Буде продемонстровано програми інтегрованого курсу «Природничі науки» у якості елементу культури кожної людини, яка прагне пізнати цей світ.

Також кожен педагог може задати свої питання Т.М. Засєкіній, яка стала одним із ініціаторів впровадження курсу. Відповідь на них вона надасть безпосередньо на вебінарі чи після нього у форматі статті. Свої питання можете задавати у коментарях на сторінці вебінару.

План вебінару:

 1. Чим зумовлена необхідність інтеграції природничих предметів у старшій школі (аналіз зарубіжного досвіду, реалії української освіти).
 2. Перехід у 2018-2019 н.р. 10 класів закладів загальної середньої освіти на профільне навчання відповідно до Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти 2011 року (нові типові плани, освітні й навчальні програми, їх особливості).
 3. Аналіз навчальних програм інтегрованого курсу «Природничі науки».
 4. Як буде організовано його експериментальне впровадження, і які особливості розроблення навчально-методичного забезпечення.

Кому це буде корисно:

 • Вчителям-предметникам, які викладають фізику, хімію, біологію, географію, астрономію та екологію у середній та старшій школі.
 • Усім, хто цікавиться розвитком інтегрованого навчання в Україні, а також моніторить закордонний освітній досвід.
 • Методистам, заступникам та директорам усіх шкіл та, особливо, закладів, де впроваджуватиметься експериментальний інтегрований курс «Природничі науки».


За участь у вебінарі ви отримаєте:

 1. Презентацію з матеріалами (.pdf).
 2. Відеозапис трансляції вебінару.

(cвідоцтва за інформаційний вебінар не передбачені)

Автор вебінару


Засєкіна Тетяна

Заступник директора з науково-експериментальної роботи Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України. 

 • Фахівець у галузі теорії та методики навчання фізики, кандидат педагогічних наук, входить до суддівської колегії Вчитель року. Автор однієї з 4 програм експериментального курсу «Природничі науки».
 • Автор (співавтор) понад 60 наукових праць з проблем теорії і методики навчання фізики в середній школі. У тому числі підручників і посібників для загальноосвітніх навчальних закладів, рекомендованих Міністерством освіти та науки.
 • Нагороджена: Почесною грамотою МОН України (2007), Почесною грамотою Інституту педагогіки НАПН України (2010), Грамотою НАПН України (2011), Дипломом І ступеня НАПН України як переможець конкурсу на кращу роботу в номінації підручники для загальноосвітніх навчальних закладів (2011).

Поширені запитання

Як буде проходити трансляція? Що треба зробити учаснику для участі?
 1. Кожен учасник спочатку повинен пройти реєстрацію на вебінар. Будь ласка, заповнюйте дані уважно.
 2. Після реєстрації, на вашу пошту надійде лист-запрошення з посиланням на трансляцію. Трансляція буде проходити на цій сторінці вебінару, тому ви можете просто зачекати і натиснути кнопку «Play» на вікні з відео у визначений час.
 3. Окрім прямої відеотрансляції з Youtube.Live, вам також доступний Facebook онлайн-чат. Будьте активними, дискутуйте з колегами та лектором. Відповідайте на запитання та задавайте свої!
Чи буде відеозапис вебінару?

Так, відеозапис вебінару у безкоштовному доступі буде розміщений на сайті відразу після завершення прямої трансляції. Перегляд буде відкритий безтерміново для всіх користувачів сайту.

Чи можна отримати презентацію та інструкцію з вебінару?

Звичайно, ви отримаєте посилання на завантаження презентаційного матеріалу вебінару на вашу електронну адресу після закінчення трансляції вебінару.

Чи передбачено свідоцтво за перегляд вебінару?

Ні, не передбачено. Оскільки вебінар несе інформаційний неспецифічний характер.

Дитина заходить в кабінет для виконання олімпіади, а там написано, що вона не заявлена, що робити?

​Доброго дня. Ймовірно, дитина була не заявлені саме на цей предмет. Ми продовжуємо реєстрацію до 12 квітня включно. Тому можна зайти в заявки та вказати, які учні проходять олімпіаду (натисніть “Заявити” поряд з прізвищем учасника у таблиці). У їх кабінетах миттєво з'являться доступи до завдань.

Пропонуємо співпрацю педагогам

Вам небайдужа доля української освіти? Вас також цікавить тема сучасних освітніх технологій, інноваційних методик і практик у галузі навчання? У вас є власний досвід, яким ви готові поділитися з колегами? Чудово, ми готові допомогти донести Ваші знання та професіоналізм до великої аудиторії освітян зі всієї України.

Запрошуємо педагогів-практиків, експертів і фахівців сфери освітніх послуг до співпраці. Для цього, заповніть анкету.