10 клас. Урок-квест "Білки, нуклеїнові кислоти, вуглеводи, ліпіди: огляд будови й біологічної ролі."

Про матеріал
Урок у формі квесту. 10 клас. Тема уроку: Білки, нуклеїнові кислоти, вуглеводи, ліпіди: огляд будови й біологічної ролі. Мета: Формування предметних компетентностей: • освітня: поглибити знання про білки, нуклеїнові кислоти, вуглеводи, ліпіди, розкрити зв’язок будови і функцій органічних речовин; розкрити їхню біологічну роль; • розвивальна: розвивати вміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, аналізувати та узагальнювати інформацію; • виховна: виховувати толерантність та коректність під час роботи в групах; підвищувати пізнавальний інтерес до вивчення предмета, формувати науковий світогляд.
Перегляд файлу

10 клас. Тема уроку: Білки, нуклеїнові кислоти, вуглеводи, ліпіди: огляд будови й біологічної ролі.

Мета:

Формування предметних компетентностей:

  • освітня: поглибити знання про білки, нуклеїнові кислоти, вуглеводи, ліпіди, розкрити зв’язок будови і функцій органічних речовин; розкрити їхню біологічну роль;
  • розвивальна: розвивати вміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, аналізувати та узагальнювати інформацію;
  • виховна: виховувати толерантність та коректність під час роботи в групах; підвищувати пізнавальний інтерес до вивчення предмета, формувати науковий світогляд.

Формування ключових компетентностей:

  • уміння вчитися: сприяти вмінню працювати з великою кількістю матеріалу і вибирати найголовніше, спонукати до оцінювання результатів власної діяльності;
  • здоров’я і безпека: розуміти цінність всіх компонентів організму.
  • соціальна і громадська: спонукати учнів до висловлювання власних думок, допомогти учням слухати і чути інших.

Формування компетенцій: бачити логічні зв’язки навчального матеріалу через діяльність, бути готовим організовувати діяльність та взяти на себе відповідальність за інших, вміти організовувати комунікацію, вміти спілкуватися, вміти опановувати нову діяльність (складати тести, розробляти завдання на відповідність, складати кросворди тощо).

Тип уроку: урок формування компетентностей.

Тип проєкту: дослідницько-пошуковий, поурочний, середньотерміновий.

Обладнання: дидактичний матеріал та роздатковий матеріал на кожну станцію, маршрутні листи.

Час проведення: 90 хвилин.

Місце проведення: кабінет біології.

 

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП.

Привітання. Учні беруться за руки у своїх командах, посміхаються один одному і бажають удачі та перемоги.

ІІ. МОТИВАЦІЙНИЙ ЕТАП.

Визначення за допомогою смайликів настрою учнів перед початком уроку. Налаштування на позитивну співпрацю.

ІІІ. ЕТАП ЦІЛЕВИЗНАЧЕННЯ І ПЛАНУВАННЯ.

Повідомлення теми уроку.

Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?

ІУ. ЕТАП ЦІЛЕРЕАЛІЗАЦІЇ

Сьогодні наш урок пройде в незвичній формі у вигляді міні-квесту. Кожна команда отримає маршрутний листок з назвами станцій (додаток 1). На кожній станції ви будете отримувати підказки, за якими ви дізнаєтеся назву станції з наступним завданням (додаток 2). Вам потрібно якомога швидше і правильно виконувати завдання, переможе та команда, яка першою пройде всі станції і набере найбільшу кількість балів.

 

Станція «Проєктна»

 

Розпочинається квест усіма командама зі станції «Проєктна», на якій кожна комада протягом 10 хвилин має захистити свої домашні проєкти: 1 команда «Білки», 2 команда – «Ліпіди», 3 команда – «Вуглеводи», 4 команда – «Нуклеїнові кислоти».

Завдання на дану станцію учні отримали заздалегідь. Проєкти потрібно було готувати за наступним планом:

  1.  Історія винайдення.
  2. Особливості будови.
  3. Властивості.
  4. Приклади.
  5. Виконувані функції.

 

Станція «Тестова»

1.Укажіть назву структурного полісахариду членистоногих і грибів, у складі якого є Нітроген.

Акрохмаль

Бцелюлоза

Вхітин

Гглікоген

 

2. Учень та учениця на уроці біології обговорювали значення вуглеводів для життєдіяльності організмів. Учень зазначив, що організм використовує вуглеводи як джерело енергії. Учениця зауважила, що резервною речовиною рослинних клітин є глікоген. 
Хто має рацію?

Алише учень

Блише учениця

Вобоє мають рацію

Гобоє помиляються

 

3. Проаналізуйте опис органічної сполуки: «Високомолекулярний біополімер, мономерами якого є залишки амінокислот, що між собою сполучені пептидним зв’язком». Вона належить до

Абілків

Бліпідів

Ввуглеводів

Гнуклеїнових кислот

4. Органічні сполуки, опис яких наведено: «Ці органічні, переважно гідрофобні, сполуки розчиняються в неполярних розчинниках. Таку природу мають стероїдні гормони», належать до

Абілків

Бліпідів

Ввуглеводів

Гнуклеїнових кислот

 

5. Учень та учениця на уроці біології обговорювали значення жирів у життєдіяльності організмів. Учень зазначив, що жири організм використовує як джерело енергії. Учениця висловила судження про те, що організм може використовувати жири як метаболічне джерело води. Хто з них має рацію?

Алише учень

Блише учениця

Вобоє мають рацію

Гобоє помиляються

 

6. До складу певного нуклеотиду ДНК можуть входити залишки

Аортофосфатної кислоти, дезоксирибози, аденіну

Бортофосфатної кислоти, рибози, тиміну

Вортофосфатної кислоти, дезоксирибози, урацилу

Гортофосфатної кислоти, рибози, гуаніну

 

7. Яку функцію в організмі людини виконує білок інтерферон?

Азахисну

Бсигнальну

Вкаталітичну

Гтранспортну

 

8. Яку функцію в організмі людини забезпечує білок міозин?

Арухову

Бсигнальну

Вкаталітичну

Гтранспортну

 

9. На які органічні речовини діють ферменти слини?

Абілки

Бнуклеїнові кислоти

Ввітаміни

Гвуглеводи

 

10. Від умісту яких вуглеводів залежить солодкий смак меду?

Агексоз

Бпентоз

Втріоз

Гтетроз

 

11. Яка група рослин найбагатша на ліпіди?

Аяблуня, вишня, томати, овес

Бріпак, гірчиця, маслини, соняшник

Вквасоля, жито, пшениця, соя

Гкапуста, редька, горох, картопля

 

12. Целюлоза та глікоген - це

Амоносахариди

Бдисахариди

Вполісахариди

Гполінуклеотиди

 

Відповіді:

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

В

В

А

Б

В

А

А

А

Г

А

Б

В

 

 

Станція «Відповідність»

Для економії часу учні можуть розділити завдання між собою і одночасно виконувати їх.

  1. Установіть відповідність між групою органічних сполук (1-4) та речовиною (А-Д), яка належить до цієї групи.

1білки

2стероїди

3моносахариди

4полісахариди

 

 

Арибоза

Бсахароза

Вінсулін

Гглікоген

Дхолестерол


  1. Установіть відповідність між назвою білка (1-4) та його функцією (А-Д).

1гемоціанін

2кератин

3пепсин

4актин

 

 

Арухова

Бструктурна

Вкаталітична

Грезервна

Дтранспортна


  1. Установіть відповідність між групою органічних сполук (1-4) та речовиною (А-Д), яка належить до цієї групи.

1ліпіди

2білки

3вуглеводи

4нуклеїнові кислоти

 

 

АРНК

Бадреналін

Ввіск

Гглікоген

Дактин


  1. Установіть відповідність між назвою білка (1-4) та його функцією (А-Д).

1колаген

2інтерферон

3амілаза

4міозин

 

 

Арухова

Бзахисна

Вкаталітична

Грезервна

Дструктурна


  1. Установіть відповідність між назвою вуглевода (1-4) та його характеристикою (А-Д)

1. глюкоза               А. вуглевод, що міститься в солодких плодах

2. фруктоза                Б. головна складова частина оболонки рослинних клітин

3. сахароза              В. білий, без запаху, кристалічний порошок з

                                                солодким смаком, дисахарид

4. целюлоза             Г. мономер крохмалю, глікогену

                                 Д. надає солодкий смак молоку


Відповіді:

1.


 

А

Б

В

Г

Д

1

 

 

Х

 

 

2

 

 

 

 

Х

3

Х

 

 

 

 

4

 

 

 

Х

 

 

 

 

 

 

 

 

2.

 

А

Б

В

Г

Д

1

 

 

 

 

Х

2

 

Х

 

 

 

3

 

 

Х

 

 

4

Х

 

 

 

 

3.

 

А

Б

В

Г

Д

1

 

 

Х

 

 

2

 

 

 

 

Х

3

 

 

 

Х

 

4

Х

 

 

 

 

4.

 

А

Б

В

Г

Д

1

 

 

 

 

Х

2

 

Х

 

 

 

3

 

 

Х

 

 

4

Х

 

 

 

 

5.

 

А

Б

В

Г

Д

1

 

 

 

Х

 

2

Х

 

 

 

 

3

 

 

Х

 

 

4

 

Х

 

 

 


 

Станція «Розв’яжи»

Учням пропонується розв’язати кросворд. Кожна правильна відповідь.   1 бал.  (Додаток  3 )

 

Станція «Практична»

  1. Амінокислота метіонін кодується триплетом АУГ, амінокислота триптофан – триплетом УГГ. Визначте кількість гуанілових нуклеотидів у ділянці молекули ДНК, яка кодує поліпептид, що складається зі ста залишків триптофану і ста залишків метіоніну.

А100

Б150

В300

Г600

  1. Обчисліть і вкажіть відсоток гуанілових нуклеотидів у ділянці молекули ДНК, якщо тимідилові нуклеотиди становлять 42 відсотки від загальної кількості.

А84

Б42

В16

Г8

  1. Обчисліть і вкажіть відсоток тимідилових нуклеотидів у ділянці молекули ДНК, якщо гуанілові нуклеотиди становлять 31 відсотки від загальної кількості.

А62

Б42

В19

Г31

  1. Обчисліть і вкажіть відсоток аденілових нуклеотидів у ділянці молекули ДНК, якщо гуанінові нуклеотиди становлять 24 відсотки від загальної кількості.

А48

Б26

В16

Г24

  1. Ділянка кодуючого ланцюга молекули ДНК має таку послідовність нуклеотидів: АТЦ ТТА АГЦ ЦЦГ АЦТ. Якою буде послідовність нуклеотидів у молекулі іРНК, безпосередньо синтезованої з наведеної ділянки?

АТАГ ААТ ТЦГ ГГЦ ТГА

БУАГ ААА АГЦ ЦЦГ АЦУ

ВАУЦ ААУ УГЦ ЦЦГ УЦГ

ГУАГ ААУ УЦГ ГГЦ УГА

  1. Липкі кінці - комплементарні одноланцюгові ділянки ДНК, що виступають із кінців дволанцюгової молекули. Їх часто застосовують у генній інженерії для створення гібридних молекул ДНК. Уявіть, що Ви - консультант-біотехнолог і створюєте гібридну молекулу. Який фрагмент Ви візьмете для гібридизації з фрагментом

https://zno.osvita.ua/doc/images/znotest/122/12214/6_1.jpg

 

Аhttps://zno.osvita.ua/doc/images/znotest/122/12214/ansa_12214.PNG

Бhttps://zno.osvita.ua/doc/images/znotest/122/12214/ansb_12214.PNG

Вhttps://zno.osvita.ua/doc/images/znotest/122/12214/ansc_12214.PNG

Гhttps://zno.osvita.ua/doc/images/znotest/122/12214/ansd_12214.PNG

Відповіді:

1

2

3

4

5

6

В

Г

В

Б

Г

Б

 

 

 

Станція «Рисункова»

1.

https://zno.osvita.ua/doc/images/znotest/175/17531/46.JPG


 

Розгляньте схему біологічного процесу. Укажіть його назву та правильні варіанти для заповнення пропусків.


Назва процесу

1транскрипція

2трансляція

3реплікація

Триплет мРНК

1АГУ

2ТЦА

3УЦА

Антикодон тРНК

1ГЦА

2ЦГА

3ГЦУ


2. На рисунку наведено формулу органічної речовини.

 

https://zno.osvita.ua/doc/images/znotest/184/18412/6.JPG

  1. Укажіть функцію даної речовини:

Акаталітична

Бтранспортна

Венергетична

Гзахисна

  1. Назву даної молекули:

Аполінуклеотиду

Бамінокислоти

Внуклеотиду

Гжиру

  1. Укажіть назву вуглеводу, залишок якого входить до складу цієї молекули:

Арибоза

Бглюкоза

Вфруктоза

Гдезоксирибоза


 

  1. На рисунку зображено модель молекули біополімеру, що міститься в клітині.

https://zno.osvita.ua/doc/images/znotest/122/12258/50.jpgСхарактеризуйте цю молекулу за наведеними ознаками.

Мономерами є:

1пентози

2нуклеотиди

3амінокислоти

Комплементарна пара нуклеотидів:

1А-У

2Г-Т

3Г-Ц

Локалізація в клітині:

1мітохондрії

2рибосоми

3лізосоми

  1. Якою літерою позначено схематичне зображення розташування двох шарів фосфоліпідів у біологічних мембранах?

https://zno.osvita.ua/doc/images/znotest/149/14929/7_novyj_razmer.jpg

  1. Органічні речовини, загальну формулу яких наведено, є мономерами

https://zno.osvita.ua/doc/images/znotest/102/10277/41_1.jpg 

Адисахаридів

Ббілків

Ввуглеводів

Гліпідів

 

6. На рисунку зображено схему одного з процесів, що лежить в основі життя.

Укажіть характерні для нього ознаки.


Локалізація процесу в еукаріотичній клітині

https://zno.osvita.ua/doc/images/znotest/126/12644/50.jpg1цитоплазма

2ядро

3рибосома

Матрична молекула

1ДНК

2РНК

3білок

Молекула, яка утворюється

1ДНК

2РНК

3білок


Відповіді:

1

2

3

4

5

6

2,3,3

В, В, А

2,3,1

Г

Б

2,1,2

 

 

Станція «Поштова»

Учням пропонується віднести терміни або характеристики до відповідних конвертів.

Конверти: «Білки», «Ліпіди», «Вуглеводи», «Нуклеїнові кислоти».

Характеристики:

  1. РНК.
  2. Складаються з амінокислот.
  3. Моно- і полісахариди.
  4. Містять жирні кислоти.
  5. Основне джерело енергії.
  6. Складаються з нуклеотидів.
  7. Основна запасна речовина.
  8. Можуть виконувати транспортну функцію.
  9. Можуть мати чотири типи структури.
  10. Відповідають за зберігання та передачу спадкової інформації.
  11. Винятково гідрофобні речовини.
  12. Мають загальну формулу Сх2О)у

 

Відповіді «Білки»: 2,8,9. «Ліпіди»: 4,7,11. «Вуглеводи»: 3,5,12. «Нуклеїнові кислоти»: 1,6,10.

 

Станція «Телефонний код»

Закодовано терміни, пов’язані з темою уроку.

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

А Б В

Г Д Е

Є Ж З

И І Ї Й

КЛ М

Н О П Р

 С Т У Ф

Х Ч Ц Ш

Щ Ю Я Ь

 

  1. 154665475671
  2. 25482646
  3. 76757631
  4. 675526742
  5. 2236574641631

Відповіді: 1. Амінокислота. 2. Гліцерин. 3. Фруктоза. 4. Нуклеотид.      

5. Дезоксирибоза.

 

Станція «Анамнез»

  1. Людині зробили аналіз крові, який показав, що у неї підвищений рівень цукру в крові. Який діагноз може поставити лікар? (Цукровий діабет)
  2. Порушення апетиту (відмова від їжі), що заподіює непоправну шкоду здоров’ю, в тому числі й розвитку статевої системи. (Анорексія).
  3. Рідкісне захворювання зумовлене мутацією в гені ферменту, що перетворює амінокислоту фенілаланін та тирозин називається … (Фенілкетонурія)
  4. Порушення  ваги тіла, коли вага перевищує норму більше, ніж на 15-20% називається… (Ожиріння).
  5. Неправильне (дефіцит білка, заліза та вітамінів) та нерегулярне харчування призводить до … (гастриту).
  6. Коли ці органічні речовини накопичуються в судинах розвивається хвороба? (Атеросклероз)

V. РЕФЛЕКСІЙНО-ОЦІНЮЮЧИЙ

1. Підбиття підсумків змагання

2. Самоаналіз діяльності

1

На уроці я працював(ла)

активно/ пасивно

2

Своєю роботою на уроці я

задоволений(а) / не задоволений(а)

3

Урок для мене здався

коротким /довгим

4

За урок я

не втомився(лась) / втомився(лась)

5

Мій настрій

став кращим/став гіршим

6

Матеріал уроку мені був

зрозумілий / не зрозумілий / корисний / марний цікавий / нудний

7

Домашнє завдання мені здається

посильним / важким / цікавим / не цікавим

 

VI. ЕТАП  ПОВІДОМЛЕННЯ ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

* Обов’язкове:

- опрацювати матеріали підручників щодо вивченої теми §16,17,18 .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 1

Маршрутні листки для команд

МАРШРУТНИЙ ЛИСТОК КОМАНДА 1. Білки

Назва станції

 

Проєктна

10 балів

Тестова , 12 балів

Телефонний код

1 завдання - 2 бали

 Відповідність

10 балів

Розв’яжи

10 балів

 

Анамнез,

10 балів

Поштова

10 балів

 

Рисункова

10 балів

Практична

10 балів

 

Загальна кількість балів

Кількість

балів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

МАРШРУТНИЙ ЛИСТОК

КОМАНДА 2. Вуглеводи

Назва станції

 

Проєктна

10 балів

Тестова , 12 балів

Телефонний код

1 завдання - 2 бали

 Відповідність

10 балів

Розв’яжи

10 балів

 

Анамнез,

10 балів

Поштова

10 балів

 

Рисункова

10 балів

Практична

10 балів

 

Загальна кількість балів

Кількість

балів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

МАРШРУТНИЙ ЛИСТОК

КОМАНДА 3. Ліпіди

Назва станції

 

Проєктна

10 балів

Тестова , 12 балів

Телефонний код

1 завдання - 2 бали

 Відповідність

10 балів

Розв’яжи

10 балів

 

Анамнез,

10 балів

Поштова

10 балів

 

Рисункова

10 балів

Практична

10 балів

 

Загальна кількість балів

Кількість

балів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

МАРШРУТНИЙ ЛИСТОК

КОМАНДА 4. Нуклеїнові кислоти

Назва станції

 

Проєктна

10 балів

Тестова , 12 балів

Телефонний код

1 завдання - 2 бали

 Відповідність

10 балів

Розв’яжи

10 балів

 

Анамнез,

10 балів

Поштова

10 балів

 

Рисункова

10 балів

Практична

10 балів

 

Загальна кількість балів

Кількість

балів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 2

Підказки на назву станції

На наступній станції ви маєте знайти одну правильну відповідь. (Станція «Тестова»)

На наступній станції є багато запитань, а потрібно знайти відповіді, вписавши їх певним чином. (Станція «Розв’яжи»)

На наступній станції ви повинні знайти закодоване слово. (Станція «Телефонний код»)

На наступній станцій все має бути впорядковано. (Станція «Відповідність»)

На наступній станцій буде багато положень, а потрібно буде їх систематизувати і відправити. (Станція «Поштова»)

На наступній станції ви маєте поставати діагноз. (Станція «Анамнез»)

Наступна назва станції пов’язана з зображеннями, які потрібно розшифрувати. (Станція «Рисункова»)

На наступній станції ви повинні показати не тільки знання теоретичного матеріалу, а і вміння їх застосовувати при розв’язанні задач. (Станція «Практична»)

 

Маршрут  команд (для вчителя, щоб правильно роздати підказки)

Команда 1

Команда 2

Команда 3

Команда 4

Телефонний код

Тестова

Рисункова

Відповідність

Анамнез

Поштова

Практична

Розв’яжи

Поштова

Анамнез

Телефонний код

Рисункова

Розв’яжи

Рисункова

Анамнез

Тестова

Відповідність

Практична

Тестова

Телефонний код

Практична

Розв’яжи

Відповідність

Поштова

Рисункова

Телефонний код

Поштова

Анамнез

Тестова

Відповідність

Розв’яжи

Практична

 

 

Зі станції «Проєктна» підказки для команд

1. На наступній станції ви повинні знайти закодоване слово.

2. На наступній станції ви маєте знайти одну правильну відповідь.

3.Наступна назва станції пов’язана з зображеннями, які потрібно розшифрувати.

4. На наступній станцій все має бути впорядковано.

 

 

Зі станції «Проєктна» підказки для команд

1. На наступній станції ви повинні знайти закодоване слово.

2. На наступній станції ви маєте знайти одну правильну відповідь.

3.Наступна назва станції пов’язана з зображеннями, які потрібно розшифрувати.

4. На наступній станцій все має бути впорядковано.

 

 

Зі станції «Проєктна» підказки для команд

1. На наступній станції ви повинні знайти закодоване слово.

2. На наступній станції ви маєте знайти одну правильну відповідь.

3.Наступна назва станції пов’язана з зображеннями, які потрібно розшифрувати.

4. На наступній станцій все має бути впорядковано.

 

 

Зі станції «Проєктна» підказки для команд

1. На наступній станції ви повинні знайти закодоване слово.

2. На наступній станції ви маєте знайти одну правильну відповідь.

3.Наступна назва станції пов’язана з зображеннями, які потрібно розшифрувати.

4. На наступній станцій все має бути впорядковано.

 

Зі станції «Тестова»

2. На наступній станцій буде багато положень, а потрібно буде їх систематизувати і відправити.

3. На наступній станцій все має бути впорядковано.

4. На наступній станції ви повинні знайти закодоване слово.

 

Зі станції «Відповідність»

  1.               На наступній станції ви повинні показати не тільки знання теоретичного матеріалу, а і вміння їх застосовувати при розв’язанні задач.

3. На наступній станцій буде багато положень, а потрібно буде їх систематизувати і відправити.

4. На наступній станції є багато запитань, а потрібно знайти відповіді, вписавши їх певним чином.

 

Зі станції «Розв’яжи»

  1.               На наступній станцій все має бути впорядковано.
  2.               На наступній станції ви повинні знайти закодоване слово.

4. Наступна назва станції пов’язана з зображеннями, які потрібно розшифрувати.

 

Зі станції «Практична»

  1.               Наступна назва станції пов’язана з зображеннями, які потрібно розшифрувати.
  2.               На наступній станції є багато запитань, а потрібно знайти відповіді, вписавши їх певним чином.
  3.               На наступній станції ви повинні знайти закодоване слово.

Зі станції «Рисункова»

  1.               На наступній станції ви маєте знайти одну правильну відповідь.
  2.               На наступній станції ви повинні показати не тільки знання теоретичного матеріалу, а і вміння їх застосовувати при розв’язанні задач.
  3.               На наступній станції ви повинні показати не тільки знання теоретичного матеріалу, а і вміння їх застосовувати при розв’язанні задач.
  4.               На наступній станції ви маєте знайти одну правильну відповідь.

Зі станції «Телефонний код»

  1.               На наступній станції ви маєте поставати діагноз.
  2.               На наступній станцій все має бути впорядковано.

3.      На наступній станції ви маєте поставати діагноз.

4.  На наступній станцій буде багато положень, а потрібно буде їх систематизувати і відправити.

 

Зі станції «Поштова»

1. На наступній станції є багато запитань, а потрібно знайти відповіді, вписавши їх певним чином.

2. На наступній станції ви маєте поставати діагноз.

3. На наступній станції є багато запитань, а потрібно знайти відповіді, вписавши їх певним чином.

4. На наступній станції ви маєте поставати діагноз.

 

Зі станції «Анамнез»

  1.               На наступній станцій буде багато положень, а потрібно буде їх систематизувати і відправити.
  2.               Наступна назва станції пов’язана з зображеннями, які потрібно розшифрувати.
  3.               На наступній станції ви маєте знайти одну правильну відповідь.
  4.               На наступній станції ви повинні показати не тільки знання теоретичного матеріалу, а і вміння їх застосовувати при розв’язанні задач.

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 3

КРОСВОРД

 

C:\Users\user\Documents\img168.jpg

 

 

 

 

ВІДПОВІДІ ДО КРОСВОРДУ

 

C:\Users\user\Documents\img169.jpg

C:\Users\user\Documents\img166.jpg

 

 

 

 

 

 

ВІДПОВІДІ ДО КРОСВОРДУ

 

 

 

 

C:\Users\user\Documents\img167.jpg

docx
Додав(-ла)
Підлісна Лілія
Додано
12 листопада 2019
Переглядів
6707
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку