Батьківськи збори в 11 класі "Вибір майбутнього"

Про матеріал
Для батьків та учнів випускних класів загальноосвітних шкіл з метою профорієнтування майбутніх випускників.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Батьківськи збори у 11 класі. Тема: “Вибір майбутнього ”

Номер слайду 2

Питання для обговорення: аналіз ставлення одинацятикласників до вибору майбутньої професії; значення схильностей і здібностей у виборі професії; вплив сім'ї на майбутній вибір професії.

Номер слайду 3

«У кожного з нас є заповітна мрія. Щоб вона стала реальністю, потрібен план, процес, наполегливість, терпіння і бажання».                                                                                         Джеффрі Гітомер

Номер слайду 4

Одним із найважливіших кроків у житті є вибір професії. Адже займатися тим, що тебе цікавить, приносить радість, - одна з умов відчуття життєвої повноцінності.

Номер слайду 5

Прагнення «знайти себе», стати «самим собою», індивідуальністю – неодмінна ознака юності. Своє майбутнє ми визначаємо задовго до останнього шкільного дзвінка. Обираючи професію, стараємося зважити всі «за» і «проти» того чи іншого заняття, що приваблює, «приміряти його на себе».

Номер слайду 6

Фактори,які мотивують при виборі професії

Номер слайду 7

Якщо людина не знає, до якої гавані вона прямує,для неї жоден вітер не буде попутним.(Сенека)

Номер слайду 8

Щоб обрати фах, необхідно враховувати ряд факторів…

Номер слайду 9

ЦІКАВО!На практиці виявляється, що нахили враховуються в останню чергу, а от думка батьків впливає в першу чергу.

Номер слайду 10

Номер слайду 11

«Усякий вибір поганий, якщо людина сидить склавши руки, але всякий вибір може стати вдалим, варто тільки захотіти».  (Ален)

Номер слайду 12

Сім кроків до зваженого рішення 1. Скласти список професій, які подобаються дитині.   2. Скласти перелік вимог до професії, що обирається.3. Визначити значимість кожної вимоги.4. Оцінити свою відповідність вимогам кожної з  професій, що підходить.      5. Підрахувати й проаналізувати результати.                                                                                                                     6. Перевірити результати.7. Визначити основні практичні кроки до успіху. 

Номер слайду 13

Попередні покоління жили під лозунгом «Освіта – на все життя», багато дітей наслідувало своїх батьків, створюючи цілі династії, і гордилися цим. Сьогодні багато чого змінилося. Часто успіх мають ті, хто живе під лозунгом «Освіта через усе життя», постійно підвищуючи фаховий рівень, вивчає новинки в своїй професії, освоює суміжні спеціальності.

Номер слайду 14

Помилки при виборі професії 1. Ставлення до вибору професії як до незмінної.2. Існуючі думки про престижність професії.3. Вибір професії під впливом товаришів (за компанію, щоб не відстати).4. Перенесення ставлення до людини-представника тієї або іншої професії на саму професію.5. Захоплення тільки зовнішньою або якою-небудь частковою стороною професії.6. Ототожнення шкільного навчального предмета із професією або погане розрізнення цих понять.7. Невміння / небажання розбиратися у своїх особистісних якостях (нахилах, здібностях).

Номер слайду 15

Особливості навчання у 11 класі:1)Новий тип діяльності-навчально-професійний.2)Складність, розширення програм учень-маленький академік.3)Зміна пізнавальних інтересів-підліток мислить на одному рівні з дорослими.4)Дуже складне сприйняття критики (вікова особливість).5)Пік розвитку індивідуальності,впевненості в собі.

Номер слайду 16

Чому вибір треба робити зараз?..

Номер слайду 17

Щоб відокремити головні, фахові предмети, обрати пріоритети, розробити з дитиною План досягання успіху і слідувати йому.

Номер слайду 18

Що обрали абітурієнти за останні роки?

Номер слайду 19

Номер слайду 20

Номер слайду 21

Які професії та галузі будуть актуальні?Ринок праці в Україні динамічно розвивається, з’являються нові перспективні професії та галузі. Згідно прогнозів експертів, в найближчі роки зростатиме попит на кваліфікованих ІТ-фахівців – розробників, фахівців з кібербезпеки, Big Data та штучного інтелекту. Також перспективними вважаються професії в сфері медицини та фармації, зокрема науковці, дослідники, лаборанти, провізори. Це пов’язано із старінням населення та зростанням попиту на медичні та фармацевтичні послуги. Затребуваними будуть і нові медичні спеціальності, такі як оператори діагностичного обладнання, генетичні консультанти, аналітики медичних даних.

Номер слайду 22

Які професії сьогодні найбільш популярні в Україні

Номер слайду 23

Програмісти Інженери та архітектори Дизайнери. Менеджери готельно-туристичного господарства Бухгалтери та аудитори Юристи Маркетологи. Дизайнерифармацевти. Логісти. HR-менеджери. SMM-спеціалісти

Номер слайду 24

Аналіз та заповнення анкет.

Номер слайду 25

Вступні іспити -у формі НМТ 2025 року. Національний Мультипредметний Тест. Обов’язкові навчальні предмети-українська мова, математика, історія України. Предмети на вибір-українська література, іноземна мова, біологія, хімія, фізика та географія.

Номер слайду 26

Як підготуватись?1)Самостійно- збірки з підготовки до НМТ(друковані чи онлайн)2)Як можна більше розвивати вміння до тестування3)Допомога вчителя-додаткові заняття(за розкладом)4) Виконання пробних тестувань онлайн.

Номер слайду 27

НМТНаціональний Мультипредметний Тест

Номер слайду 28

Пам’ятка батькам. Шановні татусі й мами!1. Дайте дитині право вибору майбутньої професії. 2. Обговорюйте разом з ним можливі «за» і «проти» обраної ним професії. 3. Розглядайте вибір майбутньої професії не тільки з позиції матеріальної вигоди, але і з позиції морального задоволення. 4. Враховуйте у виборі майбутньої професії особистісні якості дитини, які необхідні їй в даній спеціальності.

Номер слайду 29

5. Якщо виникають розбіжності у виборі професії, використовуйте можливість порадитися з фахівцями-консультантами. 6. Не тисніть на дитину у виборі професії, інакше це може обернутися стійкими конфліктами. 7. Підтримуйте дитину, якщо у неї є терпіння і бажання, щоб її мрія збулася. 8. Якщо ваша дитина помилилася у виборі, не картайте її за це. Помилку можна виправити. 9. Якщо ваша дитина рано захопилася якоюсь професією, дайте їй можливість підтримувати цей інтерес з допомогою літератури, заняття в гуртках і т. д. 10. Пам’ятайте, що діти переймають традиції ставлення до професії своїх батьків!

Номер слайду 30

Розгляд інших питань1. Навчальні підсумки І семестру.2. Відвідуваність занять учнями.3. Безпека під час повітряних тривог.4. Питання батьків.5.Інше.

Номер слайду 31

pptx
Додано
16 березня
Переглядів
164
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку