День вишиванки.Розробка виховного заходу

Про матеріал
Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти давні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня[1][2]. Свято не прив'язане до жодного державного чи релігійного. До нього може долучитися будь-хто, одягнувши вишиванку
Зміст слайдів
Номер слайду 1

*

Номер слайду 2

*Вишиванка - це не просто одяг, а частина душі.

Номер слайду 3

*Цей день не є офіційним, але відзначають його в третій четвер травня не тільки в Україні, але й за її межами – українці та всі прихильні до нас та до нашої культури люди.

Номер слайду 4

*Вишиванка – символ приналежності до роду та нації, ознака , яка вирізняє українця у багатомірному, багато вбраному глобалізованому світі, це наш етнічний бренд.

Номер слайду 5

*Леся Воронюк - українська письменниця, журналіст та громадський діяч, член Національної спілки журналістів України. Саме вона у 2006 році, навчаючись у Чернівецькому національному університеті імені Ю. Федьковича, стала ініціаторкою Дня вишиванки.

Номер слайду 6

*Українська вишивка - етнічний бренд, перевірений історією.

Номер слайду 7

*Вишивати – давня українська традиція. Археологічні дослідження говорять про те, що вишивка як окремий вид мистецтва на території сучасної України відома з VI століття.

Номер слайду 8

*Перші вишиванки відігравали не стільки функцію одягу, як, за повір'ями, оберігали їх власників від зла. Саме тому сорочки оздоблювали візерунками на рукавах, комірах, подолі так, щоб малюнок торкався тіла. Для кожного ритуалу була особлива вишиванка.

Номер слайду 9

*Дітям при народженні дарували вишиту сорочу, аби та оберігала їх від злих духів.

Номер слайду 10

*Вишиванки здавна носили чоловіки, жінки і діти. Кріпаки і пани, міщани і селяни. Одягали їх у свята та на щодень. За вишиванкою можна було визначити статус та походження власника.

Номер слайду 11

*Сорочка (особливо чоловіча) - символ кохання й вірності. У давньому замовлянні говорилося: "Якою білою є сорочка на тілі, таким щоб і чоловік до жінки був". Кожна дівчина повинна була вишити сорочку своєму майбутньому чоловікові.

Номер слайду 12

*Першим, хто поєднав українську вишиванку із буденним одягом став Іван Франко. Саме він стильно комбінував вишиту сорочку із піджаком. В такому вигляді його можна побачити на 20-гривневій купюрі.

Номер слайду 13

*Значення символіки української вишивки. Наші предки шанували стихії природи та поклонялися їм. Найбільш поширеними елементами вишивки були символи, які позначають стихії сонця та води. Сонце зображувалося у вигляді восьмикутної зірки або свастики, а вода – у вигляді хвилястих ліній. Ці символи слугували захистом від злих сил.

Номер слайду 14

*

Номер слайду 15

*З давніх-давен і до сьогодні українці можуть похвалитися більше, ніж сотнею технік виконання вишивки! Таке різноманіття свідчить як про любов пращурів до краси та їх винахідливість, так і про незамінність вишитого одягу на всій території України. Найбільш популярні прийоми: вишивка хрестом та гладдю, бігунок, мережка та ін. Вишивка хрестиком. Вишивка гладдю. Мережка

Номер слайду 16

*

Номер слайду 17

*В Україні вишивати вміли у всіх регіонах. Кожна область, інколи навіть село володіли своїми унікальними техніками вишивання. Дівчаток із наймолодшого віку привчали до вишивання. У деяких областях це ремесло любили навіть чоловіки.

Номер слайду 18

* Орнаменти кожної області

Номер слайду 19

*Значення кольору української вишиванки. Сакральне значення мають не лише візерунки на сорочці, але і їх колір:червоний – колір сонця, удачі, захисту, любові й пристрасті;зелений – символізує процеси народження;жовтий – колір сонячної енергії, життя, радості, багатства і процвітання;

Номер слайду 20

*синій – символ жіночої енергії, спокою, колір води і неба;білий – колір чистоти, святості, незайманості (білі сорочки носили незаміжні дівчата).чорний – означає біль і страждання, негативну енергію, енергію смерті (чорні вишиванки традиційно надягали на померлих).

Номер слайду 21

*СУЧАСНІСТЬНа українських модних подіумах тема вишивки подається в найрізноманітніших варіантах. Багато відомих українських дизайнерів дуже вдало обігрують наш традиційний одяг, презентуючи і на батьківщині, і всьому світові чудові зразки своєї творчості.

Номер слайду 22

*Наш національний етно-колорит продовжує надихати і закордонних дизайнерів, які створюють все нові й нові варіанти інтерпретацій традиційних українських візерунків.

Номер слайду 23

*Практичні завдання

Номер слайду 24

*Вояс чокорас жилчабйна од ілта.

Номер слайду 25

*Мочили, колотили,Рвали, крутили,Узор вишивали,На свято одягали. Квіти навесні зростають,Їх дівчаточка збирають. Мають вроду, ще й яку. Квіти будуть у...

Номер слайду 26

*Говорить доріжка –Два вишитих кінця: Помийся хоч трішки,Бруд вимий з лиця.. Кінь стальний, хвіст льняний?

Номер слайду 27

*Уяви, що ти дизайнер та заверши створювати вишиванку. Уяви, що ти дизайнер та заверши створювати вишиванку.

pptx
Додано
6 листопада
Переглядів
1
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку