26 січня о 18:00Вебінар: Співпраця вчителя з батьками дитини з особливими освітніми потребами

Фізичні та хімічні властивості

Про матеріал
презентація до інегрованого уроку з фізики та літератури з теми "Фізика як природнича наука".
Зміст слайдів
Номер слайду 1

«Пізнання починається із здивування.» Аристотель. Фізичні та хімічні явища. Властивості речовин.

Номер слайду 2

Відгадайте загадки:1. Ні у вогні не горить, ні у воді не тоне2. Сиві гуси все поле услали3. Що росте догори коренем?4. Мов прозора біла хмара вверх каструлі летить5. Заховав від риби світ, заморозив річку …6. Як настануть холода, крига буде із….

Номер слайду 3

Що об′єднує ці загадки?Чим вони відрізняються?

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Цеглина Всесвіту вона,У тілі, звісно, не одна. У вічнім русі, без спочинку. Як звати цю малу частинку?

Номер слайду 11

Будова речовини. Тверді тіла. Рідини. Гази

Номер слайду 12

Речовини. ПростіО₂ Н₂ С Fe. СкладніFe. S CO₂ H₂SO₄ Ca. CO₃

Номер слайду 13

ООННNCl. Cl. Молекула кисню Молекула водню Молекула азоту Молекула хлору О2 Н2 N2 Cl2 Прості речовини. Молекули простих речовин складаються з однакових атомів N

Номер слайду 14

Прості речовинимідьзалізобромцинкзолотосрібло

Номер слайду 15

Cl. Молекула хлороводню НCl ОННМолекула води Н2 O СООМолекула вуглекислого газу CO2 Складні речовини. НМолекули складних речовин складаються з різних атомів

Номер слайду 16

Складні речовинисільсода. Вода H2 О гліцеринцукор

Номер слайду 17

Методи вивчення фізики: Спостереження. Вимірювання. Експеримент

Номер слайду 18

Фізичні явища в творчості Тараса Шевченка

Номер слайду 19

Вітер з гаєм розмовляє, шепче з осокою,Пливе човен по Дунаю один за водою. Чому «вітер з гаєм розмовляє», а з осокою «шепче»?

Номер слайду 20

Сонце заходить, гори чорніють,Пташечка тихне, поле німіє. Чому ввечері всі предмети поступово втрачають своє забарвлення і стають чорними?

Номер слайду 21

Уровок з поеми «Княжна»: Зоре моя вечірня,Зійди над горою, Поговоримо тихесенько В неволі з тобою. Розкажи, як за горою Сонечко сідає, Як у Дніпра веселочка Воду позичає. Як утворюється веселка?

Номер слайду 22

Реве та стогне Дніпр широкий, сердитий вітер завива, додолу верби гне високі, горами хвилю підійма. Які фізичні явища описані в цьому вірші?Чому на морі та річці під час вітру піднімаються хвилі?

Номер слайду 23

Світає,Край неба палає,Соловейко в темнім гаїСонце зустрічає. Тихесенько вітер віє,Степи, лани мріють…Які явища описані у вірші? Чому край неба палає?

Номер слайду 24

Сонце гріє, вітер вієЗ поля на долину,Над водою гне вербою. Червону калину;На калині одиноке. Гніздечко гойдає…Чому віє вітер?

Номер слайду 25

Реве, свище заверюха. По лісу завило; Як те море, біле поле Снігом покотилось. Які фізичні явища описані в уривку?Чому завірюха “реве”? Чому утворюється сніг??

Номер слайду 26

Лечу, лечу, а вітер віє, Передо мною сніг біліє, Кругам бори та болота, Туман, туман і пустота. Чому віє вітер?Що таке туман? Яка причина утворення туману?

Номер слайду 27

Про які явища йде мова в уривку? Які перетворення агрегатних станів описаніТричі крига замерзала,Тричі розтавала, Тричі наймичку у Київ Катря проводжала

Номер слайду 28

За горами гори, хмарою повиті…Що таке хмари? Яка причина утворення хмар?

Номер слайду 29

Сім'я вечеря коло хати, Вечірня зіронька встає. Дочка вечерять подає, А мати хоче научати, Так соловейко не дає. Про які види фізичних явищ йде мова в уривку? Дайте означення цим явищам.

Номер слайду 30

Попрощалось ясне сонце З чорною землею, Виступає круглий місяць З сестрою зорею, Виступають із-за хмари, Хмари звеселіли... Чому звеселіли хмари? Які фізичні явища описані? Назвіть їх

Номер слайду 31

Тече вода в синє море, Та не витікає… Доведіть, що в гирлі енергія річки більша, ніж біля витоку. Звідки вона береться? Чому постійно відновлюється?

Номер слайду 32

pptx
До підручника
Фізика 7 клас (Бар’яхтар В.Г., Довгий С.О., Божинова Ф.Я., Горобець Ю.І., Ненашев І.Ю., Кірюхіна О.О.; за редакцією Бар’яхтара В.Г., Довгого С.О.)
До уроку
Розділ 1. Фізика як природнича наука
Додано
20 жовтня 2020
Переглядів
118
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку