Презентація "Формування національно-патріотичної компетентності НУШ" розкриває поняття національно-патріотичної компетентності та показує досвід роботи вчителя початкових класів, спрямований на формування даної компетентності.
} це планомірна виховна діяльність педагогів, сімей та суспільства, спрямована на формування у вихованців почуття любові до Батьківщини, національної самосвідомості й гідності; дбайливого ставлення до рідної мови, культури, традицій; відповідальності за рідну природу; потреби зробити свій внесок у долю Батьківщини; інтересу до міжнаціонального спілкування; прагнення праці на благо рідної країни, її народу.
Молодший шкільний вік є найбільш сензитивним періодом для виховання позитивних рис особистості. Саме тоді поступово починають розвиватись і зміцнюватися соціальні якості:
погляди, переконання, світогляд, певне відношення до навколишнього світу, людей, самого себе. Все це є основою для побудови виховного процесу, спрямованого на патріотичне виховання молодших школярів, формування в них моральної стійкості, набуття рис громадянина-патріота.
}
- безпосередній контакт із учнями, пробудження у них глибоких емоційних переживань, що впливають на почуття, сприяють розумінню сутності патріотизму, поглибленню патріотичних почуттів;
- корегування переживань, які формують патріотичні почуття, перетворюють їх у стійкі переконання;
- вміле використання позитивних прикладів і залучення учнів у різноманітні форми дискусійної роботи, яка сприяє поглибленому усвідомленню цих понять
Я дуже люблю мандрувати. Обїздила багато країн. Знаєте, де найцікавіше? Там, де бережуть і вміють гарно показати свої собори, свої звичаї та навіть свої страви. Тому я пишу про Україну. Своє треба знати й шанувати. Бо ми цікаві світові саме цим.
Зірка Мензатюк
}
}
Потрібно зазначити, що у вихованні молодших школярів великої уваги потребує формування патріотичних рис їхнього характеру: навичок поведінки, витривалості, чуйності, доброти і милосердя, вміння долати труднощі, вироблення цілеспрямованості, організованості, стійкої уваги. У цьому ж руслі не менш важливе значення має вироблення духовно-моральних та вольових рис: патріотизму, відповідальності, національної свідомості, наполегливості, сумлінного ставлення до навчання, дисциплінованості, чесності, людської гідності, скромності, взаємної пошани й терпимості, осудливого ставлення до егоїзму, неробства.
} 1.Проводити заходи національнопатріотичної спрямованості. 2.Займатися волонтерською діяльністю.
3.Розповідати дітям про українську культуру.
4.Влаштовувати акції пам'яті.
5.Проводити години спілкування, присвячені війни рф проти України. 6.Створювати навчальні проєкти, присвячені борцям за незалежність та свободу нашої країни.
7.Організовувати зустрічі із ветеранами АТО, ООС та війни рф проти України.
} У рамках національно-патріотичного виховання проводились виховні години, бесіди, заходи, приурочені знаменним датам, ознайомленню з історією рідного краю, звичаями і традиціями українського народу, видатними людьми України тощо. Традиційним стало відзначення Дня Соборності, Шевченківських днів, Дня пам’яті та примирення, Дня матері, Дня захисту дітей, Дня міста, Дня Захисника
Вітчизни, Дня української письменності і мови, Дня гідності і свободи, Дня Збройних Сил України, Дня Святого Миколая та інших свят ...