Інформаційний матеріал «12 квітня - День працівників ракетно-космічної галузі України. Всесвітній день авіації і космонавтики»

Про матеріал
Інформаційний матеріал «12 квітня - День працівників ракетно-космічної галузі України. Всесвітній день авіації і космонавтики» створено для того, щоб наочно в яскравій формі подати тему присвячену всесвітньому дню авіації. Перший космонавт, перший політ у космос, самовіддана праця українських вчених та конструкторів – геніїв світового масштабу, котрими пишається наша держава.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

12 квітня День працівників ракетно-космічної галузі України. Всесвітній день авіації і космонавтики.

Номер слайду 2

12 квітня в Україні відзначають День працівників ракетно-космічної галузі та Всесвітній день авіації і космонавтики. Це свято приурочене першому в історії польоту людини в космос. Воно є свідченням нестримної жаги людського роду до пізнання незвіданого і прекрасного.

Номер слайду 3

Україна — визнана в світі космічна держава. Вона має півстолітній досвід космічної діяльності та входить до п’яти провідних країн на ринку космічних послуг і технологій. Україна - третя у світі держава за кількістю запусків космічних ракет - носіїв вітчизняного виробництва. Наша країна приймала участь у понад 100 різних космічних програмах.

Номер слайду 4

Яскраві успіхи світової космонавтики – закономірний результат самовідданої праці зокрема й українських вчених та конструкторів – геніїв світового масштабу. Чимало науковців, які значною мірою вплинули на розвиток вивчення космосу, мають українське коріння. Саме їхні ідеї і дослідження зіграли величезну роль у подальшому розвитку космо-навтики.

Номер слайду 5

Серед них Костянтин Едуардович Ціолковський – вчений-теоретик, один із засновників ракетобудування та сучасної космонавтики. Його наукові і художні твори надихнули багатьох провідних ракетних інженерів. Науковець завжди пишався фактом, що його предки походять з Волині і були родичами гетьмана Северина Наливайка.

Номер слайду 6

Микола Кибальчич – український винахідник, уродженець містечка Короп, що на Чернігівщині. Автор першого у світі проекту-схеми реактивного літального апарату. Юрій Кондратюк – український вчений-винахідник. Був одним із піонерів ракетної техніки й теорії космічних польотів. Його розрахунки траєкторій польотів людини на Місяць використали при плануванні висадки американських астронавтів на місячну поверхню.

Номер слайду 7

Сергій Павлович Корольов – український вчений у галузі ракетобудування та космонавтики, конструктор. Саме Корольов вважається основоположником практичної космонавтики. Під його керівництвом був запущений перший штучний супутник Землі, здійснено перший космічний політ та перший вихід людини у відкритий космічний простір.

Номер слайду 8

А першим українським космонавтом, котрий здійснив політ у космос 19 листопада 1997 року був Леонід Каденюк. Тоді ж у космосі вперше побували державний герб, український прапор та пролунав гімн незалежної України. Політ першого космонавта незалежної України у складі міжнародної експедиції на американському космічному кораблі «Колумбія» тривав 17 днів. За заслуги перед державою, за великий внесок у зміцнення міжнародного авторитету України, Леоніду Костянтиновичу Каденюку присвоєно звання «Герой України».

Номер слайду 9

Зараз будь-яка країна світу не може вважати себе сучасною, якщо вона не опікується ракетно-космічною галуззю. І сьогодні, попри серйозні виклики, які постали перед нашою країною, вітчизняні вчені і конструктори продовжують розвивати та вміло використовувати потенціал ракетно-космічної галузі, докладають максимум зусиль задля реалізації стратегічних проєктів, безпеки та захисту національних інтересів, що наближає Україну до неминучої Перемоги!

Номер слайду 10

Дякую за увагу!