ІНТЕГРОВАНИЙ УРОК З ФІЗИКИ І ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ «Рух є сенс життя, а закон руху є ритм»

Про матеріал
Мета: відкрити світ фізики та фізичної культури через очі наших учнів; створити умови для повторення та закріплення отриманих знань; розвивати пам'ять, логічне мислення, вміння аналізувати та приймати рішення; для подоланя фізичних викликів у повсякденному житті
Перегляд файлу

ІНТЕГРОВАНИЙ УРОК з фізики та фізичної культури

Тема: «Рух є сенс життя, а закон руху є ритм»

Мета: дослідити нерівномірний рух (біг) учнів на шкільному стадіоні, обчислити середню швидкість руху учнів.

Компоненти ключових компетентностей:

Фізика:

  •      уміння – учні дають означення нерівномірного руху, наводять приклади нерівномірного руху. Розв’язують задачі на середню швидкість за шляхом і часом, які виміряні ними на шкільному стадіоні;
  •      ставлення – усвідомлюють точність і чіткість при відповідях і розв’язуванні завдань, вчяться «бачити» фізику навколо себе;

Фізична культура:

  •      уміння – використовують математичні методи під час занять фізичною культурою, для створення індивідуальних фізкультурно-оздоровчих програм, здійснюють самооцінювання власного фізичного стану, ведуть рахунок при проведенні змагань, здійснюють підрахунок та аналізувати частоту серцевих скорочень у стані спокою та під час фізичних навантажень, розраховують зусилля для досягнення мети, аналізують швидкість, відстань, траєкторію;
  •      ставлення – усвідомлюють важливість математичного мислення для фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності.

Обладнання: рулетка, секундомір, зошит, спортивний інвентар.

Тип уроку: урок застосування знань, умінь і навичок; урок змагання.

ХІД УРОКУ

Рух – це життя.

Гімнастика і праця на свіжому повітрі

 – найкраща гарантія здоров’я.

К.Жорді

I. ПОЧАТКОВИЙ ЕТАП

Провести бесіду

1. Який рух називають нерівномірним? Наведіть приклади. (рух, під час якого тіло за рівні інтервали часу долає різний шлях)

2. Як обчислити швидкість при нерівномірному русі? (весь пройдений шлях поділити на весь затрачений час)

3. Яка відстань відноситься до спринтерських? (100 м, 200 м)

4. Які відстані називають стаєрськими? (400 м, 800 м)

5. Які види бігу відносяться до Олімпійських ігор? (100 м, 200 м, 400 м, 800 м)

5 Що таке «Біговий марафон»? (відстані, які проходять спортсмени, довжиною більше 1000 м)

II. ОСНОВНА ЧАСТИНА

1. Виконання СБВ (спеціальні бігові вправи).

Клас поділяється на дві команди. Члени команд виконують кожен біг по 20 м:

- з виносом прямих ніг вперед;

- з закиданням гомілки;

- з підйомом стегна;

- приставними кроками;

- крок- підскок;

- з прискоренням.

Назад на лінію старту повертаються звичайним кроком для відновлення дихання.

2.Вимірювання довжини шляху

   Учні п’ятиметровою рулеткою вимірюють шлях, який будуть бігти. Для цього кожен із учнів стає на відстані 5 м один від одного. Отримали такі результати вимірювання:

- довжина першої частини шляху – рух по закопаним колесам, відстань – 45 м;

- довжина другої частини шляху – рух по грунтовій доріжці, відстань – 30 м.

3. Вимірювання часу, витраченого на біг

     Перед початком виконання завдання вимірювання ЧСС за 1 хв.

 Кожен із учнів при старті засікає на секундомірі час, який витрачається на весь шлях. Дані заносить у таблицю. Кожен із учнів пробігає весь шлях тричі. По закінченню забігу вимірюють ЧСС: рахують кількість за 6 с і множать на 10.

Таблиця 1:

№ п/п

Шлях, , м

Час руху, t, с

Середній час руху, tсер, с

Середня швидкість руху, , м/с

1

 

 

 

 

2

 

3

 

Обчислюємо середній час руху за формулою: tсер

3. Обчислення середньої швидкості руху

Коли говоримо про швидкість нерівномірного руху, маємо на увазі середню швидкість на певній ділянці шляху або за певний проміжок часу. Щоб її обчислити, ділимо весь пройдений тілом шлях на весь час руху.

Середня швидкість руху тіла – це фізична величина, що дорівнює відношенню всього шляху , який подолало тіло, до інтервалу часу , за який цей шлях подолано.    

Користуючись формулою обчислюємо середню швидкість руху і дані заносимо до таблиці 1.

III. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ

Кожен із учнів розв’язує задачі беручи дані із таблиці 1.

Наприклад Богдан.

Задача 1. За 12 с Богдан пробіг по колесам 45 м, за наступні 10 с – по грунтовій доріжці 30 м. Знайти середню швидкість руху Богдана на всьому шляху.

Дано:

Розв’язання:

Відповідь:

Задача 2. За 46 с Богдан пробіг відстань шкільним стадіоном. Доріжка складається з чотирьох частин: 1) 45 м по колесам; 2) 30 м по грунтовій доріжці; 3) 45 м по колесам; 4) 30 м по грунтовій доріжці. Знайти середню швидкість руху Богдана шкільним стадіоном.

Дано:

Розв’язання                

Відповідь:

 

IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА ПІДСУМКИ

  •          Було цікаво…
  •          Було складно…
  •          Тепер я зможу…
  •          У мене вийшло…
  •          Я зрозумів / зрозуміла…

V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Повторити § 10 - 11, Вправа № 11 (4, 5)

1

 

docx
Додано
4 листопада
Переглядів
61
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку