Брейн ринг «Всезнайки»
4 клас
Мета: створювати позитивні емоції, організовувати підтримку групової єдності класу, стимулювати пізнавальну активність, розвивати самостійність та креативність мислення, збагачувати словниковий запас учнів, організувати умови застосовування набутих знань під час уроків.
Обладнання: мультимедійна підтримка, папір для створення натюрморту, фішки – бали, пісковий годинник, дзвіночки, грамоти.
Хід заходу
1. правила гри
Повторимо правила спілкування в групах- командах:
-
Працювати дружно.
-
Відповідати чітко.
-
Не перебивати товариша.
-
Поважати думку кожного.
-
Виконувати завдання вчасно.
-
Не хвилюватися, зберігати спокій.
-
Бути впевненими.
Інструктаж гри:
-
Команди виконують завдання по черзі. За правильну відповідь одержують фішку, за неповну або неправильну відповідь- фішку не отримують. Час для обговорення питань – 1 хв. Відповідаємо чітко, коротко.
-
Жеребкування команд.
-
Хто уважний чемний буде –
Бал тоді собі здобуде,
А хто буде пустувати,
Думати іншим заважати-
Бал із нього буде знятий.
Сьогоднішній конкурс буде оцінювати журі до складу якого увійшли:
-
Команди готові до початку гри?
Проведення гри «Брейн - ринг»
-
Конкурс «Візитка команди»
Кожній команді необхідно представити свою команду назва та девіз.
-
Конкурс «Загадковий»
1 команда
-
Який орган людини порівнюють з нососом? (Серце)
-
Яку функцію виконує шкіра? Захисну
-
Який орган людини одночасно і фільтр, і пічка? Ніс
-
Чому шкідливий для людини алкоголь?
-
Все життя ходить в обгонку, а оббігти один одного не можуть? Ноги.
-
Ношу їх багато років, а рахунку їм не знаю? Волосся.
2 команда
-
Який орган людини порівнюють з комп’ютером? Мозок.
-
Які охоронні пости не пропустять тіло невидимих ворогів- мікробів, вірусів, пил і бруд? Шкіра, ніс, мигдалини.
-
Які органи людини страждають при паління? Легені, серце, мозок.
-
Для чого потрібні людині брови, вії, сльози? Для захисту очей.
-
Живе мій братик за горою та не зустрінеться зі мною? Очі.
-
Завжди в роті та не проковтнеш? Мова \ язик.
-
Конкурс «Математичний»
-
Два хлопчики зустрілися у вагоні потягу.
-
Я завжди їду в п’ятому вагоні від хвоста потягу, - сказав Вітя.
-
А я- у п’ятому від голови, - заявив Сергійко.
Скільки вагонів було у потязі? (9)
-
Написати число 20 трьома цифрами. (20=22-2)
-
Написати, як отримати 2 за допмогою трьох 5 (5+5)/5)
-
У рівність забули вставити математичні знаки 123=45 (12-3=4+5)
-
Фізкультхвилинка
-
Конкурс «Мистецтво»
Ажурно вирізати ножицями з кольорового паперу натюрморт – 4 предмета.
-
Конкурс вболівальників «Вгадай тварину»
На картці записана назва тварини вам необхідно показати цю тварину лише за допомогою тіла, жестів та міміки, але не промовляючи жодного звука.
На картках записано: Жираф, мавпочка, пінгвін, півень, лев
-
Конкурс « Природознавство»
-
Хто тричі народиться, перш ніж стати дорослим? (Багато комах, наприклад, метелики: яєчко, гусениця, лялечка, з якої виходить метелик).
-
У романі О. Бєляєва «Людина - амфібія» описаний юнак, якому пересадили зябра акули, щоб він міг жити під водою. Чи можливо це? (Ні., у воді мало кисню, щоб забезпечити життєдіяльність людського організму).
-
З материків вам необхідно скласти карту світу і по 1 реченню сказати найголовніше про кожен материк.
-
Конкурс капітанів.
Знайди зайве слова.
-
щука , лящ, окунь, рак;
-
Василько, Микола, Єгорова, Олена;
-
гілка, яблуко, квітка, пташка, виноград;
-
заєць, лось, ведмідь, вовк, вівця;
-
вухо, особа, ніс, рот, око;
-
змія, павук, ящірка, квітка, равлик;
-
гуска, лебідь, павич, курка, корова;
-
диван, ліжко, шафа, глобус, стіл,
-
м'ясо, молоко, сметана, сир, кефір.
Підведення підсумків гри. Визначення команди переможців.