Класна година "Рідний край, де ми живемо, Україною зовемо"

Про матеріал
Матеріал класної години допоможе поглибити знання дітей 1-4 класів про нашу країну, познайомити з історією виникнення Києва, розширити знання про державні символи України.
Перегляд файлу

Класна година « Рідний край, де ми живемо, Україною зовемо»

 Мета: Поглибити знання учнів про Україну,про столицю, як головне місто країни, познайомити з історією виникнення Києва. Ознайомити з найбільшими містами, України. Розширити і уточнити знання учнів про державні символи України. Розвивати вміння фантазувати, критичне мислення. Виховувати патріотичні почуття,  дбайливе ставлення до скарбів Батьківщини, любов до рідного краю.

Обладнання: карта України, державні символи України, гімн України,ілюстрації з краєвидами Києва.

. І. Організація класу

ІІ. Інтерактивна вправа «Мозковий штурм»

- Як називається наша країна? Що таке Україна?

-Як називають людей, які живуть на Україні?

-Яка наша рідна мова?

                      Українська мова- знає цілий світ,-

                      Як трава шовкова, мов калини цвіт…

                      Від Карпат до Дону мова ця дзвенить…  (Олесь Лупій)

 

   1учень.  

- Святою для кожної людини є земля, де вона зробила свій перший крок, вимовила перше слово, почула мамину пісню, вперше пішла стежкою до школи, вони оспівані в піснях і віршах.

  2 учень.    Що таке Батьківщина?                    

                   Під віконцем калина,                    

                  Тиха казка бабусі,                                    

                   Ніжна пісня матусі.

                   Дужі руки у тата

                   Під тополями хата,

                   В чистім полі криниця,

                   Під вербою криниця,

                   Серед лугу лелека

                   І діброва далека,

                   І від озера блиск,

                   І стрімкий обеліск.

 

 

-Як ви гадаєте,від чого залежить щастя кожної людини?  

       (  Від рівня життя людей;  від гарної праці людей;  від розумного президента;  від кількості грошей у людей;  від виховання і розуму громадян; від дбайливого ставлення до природи;

 від добра і любові до людей)...

- Усе, що стосується устрою і будови держави, життя кожної людини, має бути десь зафіксовано, записано у вигляді закону для всіх. Де це, на вашу думку, записано? Так, у Конституції нашої країни.  

ІІІ. Легенда «Наша земля»

- Колись давно Бог створив народи і кожному наділив землю. Наші ж предки кинулися пізніше, але землі їм уже не дісталось. Послали до Бога дітей, а він у цей час молився, і вони не сміли йому щось сказати. Стали чекати. По якійсь хвилі Бог обернувся, сказавши, що вони чемні діти, хороші. Дізнавшись, чого прийшли до нього, запропонував їм чорну землю.  Ні,  - там уже живуть німці, французи, іспанці, італійці.  Ну тоді візьміть землю, що я залишив для раю. там усе є:річки, озера, ліси, степи. Але пам’ятайте, якщо будете її берегти, то вона буде ваша, а ні – ворога.

 Пішли наші предки на ту землю, оселилися і живуть до сьогоднішнього дня. А ту країну назвали Україною.  

  ІV .  Символи держави

         - Кожна держава має свою національну символіку. Символ – це знак. умовне позначення якогось предмета, явища. Всі ви бачили і знаєте символіку нашої держави.  Робота з підручником  Я і Україна. Інтерактивна вправа «Мікрофон» Учень. Золотий тризуб на блакитному тлі, як символ влади, - дуже давній знак. Він зустрічається ще з часів Київської Русі, йому більше тисячі літ. У тризубі відображено триєдність життя. Це батько-мати-дитя, які символізують собою силу, мудрість, любов.              

 Учень.

         - Національний прапор України – це синьо-жовтий прапор. Він має давнє походження – за княжої доби. Жовтий колір – колір пшеничної ниви, колір зерна, що дарує життя усьому сущому на землі, ще й колір сонця, без якого не дозрів би, не заколосився життєдайний хліб.

 Учень.

        - Блакитний колір ясного чистого мирного неба, колір цариці-води. Отже, жовтий колір – колір хліба, життя, а синій – це колір неба, миру. Гра «Розсипанка»(додаток). Робота в парах (на блакитному папері) (Небеса блакитні сяють з глибини, А блакитні й житні мерехтять лани. (на жовтому папері)

                   Прапор наш, як літо, в сонці майорить-

                   По долині – жито, по горі – блакить.                                         Д. Павличко

Учень.

         -Гімн України – це урочиста пісня, символи державної єдності. Слова пісні понад століття тому написав поет Павло Чубинський, а мелодію – композитор Михайло Вербицький. Коли звучить Гімн потрібно стояти тихо і струнко.  (Звучить пісня «Ще не вмерла Україна»)

V. Природні багатства України .

       -Земна поверхня різноманітна – гори, горби, рівнини, долини, яри. Україна багата на корисні копалини. Кам’яне вугілля – Донецький басейн, Львівський басейн. Торф у північних та південно-східних областях Полісся і Лісостепу. Нафту і природний газ добувають у трьох різних регіонах: Дніпропетровсько-Донецькому, Передкарпатському та Причорноморсько-Кримському. Україна багата на будматеріали: пісок. граніт, гіпс, мармур. В Україні є багато озер, річок. Їх понад 71 тисяча. Дніпро – найбільша річка України, - третя у Європі після Волги та Дунаю. Є Чорнеморя і Азовське моря.    

     УЧЕНЬ про КИЇВ:

         Красиве місто на Дніпрі   

          Іздавна люблять люди.        

         У нім весняної пори       

         Цвітуть каштани всюди.   

          Це місто древнє й молоде   

          Нема такого більш ніде      

          І героїчне і красиве       

          Столиця України – Київ.

- Засновниками міста були мужні та хоробрі лицарі. Кий, Щек, Хорив та сестра їх Либідь пливли по Дніпру з півночі і побачили дуже красиву місцевість, яка їх зачарувала.  сподобалося.

Зараз Київ – сучасне промислове місто, столиця нашої держави. Тут багато заводів, шкіл, музеїв, пам’ятників. Це історичний та політичний центр України. І сьогодні Київ зачаровує людей красою золотоверхих храмів, архітектурних будинків і мостів. Найгарніша вулиця Києва – Хрещатик. Широкий, просторий із зеленими алеями каштанів. Хіба можна повірити, що там, де простягнувся Хрещатик, у давнину був глибокий яр, посередині якого протікав струмок, а навколо шумів ліс? Яр цей називався Хрещатим. Від нього і пішла назва центральної вулиці Києва.

 

  

VІ. Підсумок

          - Наш рідний край дивує весь світ славною історією, традиціями, мальовничою природою, мудрими талановитими людьми. Послухайте прислів’я

               Прислів’я

      1.Люби і знай свій рідний край.  за рідний край і життя віддай.

      2.Україна рідненька, як батько й ненька.

      3.В нас такий край, що й під вишнею рай.

 

     УЧЕНЬ                Красивий, щедрий, рідний край   

                                І мова наша солов’їна.    

                                Люби, шануй, оберігай    

                                Усе, що зветься Україна!

 

 Учитель:  А щоб наша Україна розцвітала з кожним днем ,давайте прикріпимо до карти по квіточці.