Мета: поглибити знання учнів про традиційні свята, звичаї, обряди, народні ігри та забави українців, які сприяють зміцненню фізичного, духовного, психологічного здоров'я.
Завдання:
- Викликати в учнів інтерес до традицій українського народу; удосконалювати рухові вміння і навички при виконанні дітьми різних вправ і завдань, а також в процесі рухливих ігор.
- розвивати пам'ять, мислення; розвивати спритність, координацію рухів, увагу; сприяти оздоровленню організму дітей
- виховувати шанобливе ставлення до традицій українського народу, виховувати командний дух; продовжувати прищеплювати дітям інтерес до фізичної культури, ігор, забав;
- виховувати доброзичливе ставлення дітей один до одного.
Обладнання: святково прикрашений кабінет,мультимедійне апаратне забезпечення,презентаційний матеріал, прислів'я, емблеми команд, кеглі, листки паперу,ялинка,сніжки, пісня «Новорічна» Н.Май,ялинкові прикраси, музика для конкурсів.
Клубна година
Тема : « Народні традиції здорового способу життя»
Мета: поглибити знання учнів про традиційні свята, звичаї, обряди, народні ігри та забави українців, які сприяють зміцненню фізичного, духовного, психологічного здоров’я.
Завдання:
- Викликати в учнів інтерес до традицій українського народу; удосконалювати рухові вміння і навички при виконанні дітьми різних вправ і завдань, а також в процесі рухливих ігор.
- розвивати пам’ять, мислення; розвивати спритність, координацію рухів, увагу; сприяти оздоровленню організму дітей
- виховувати шанобливе ставлення до традицій українського народу, виховувати командний дух; продовжувати прищеплювати дітям інтерес до фізичної культури, ігор, забав;
- виховувати доброзичливе ставлення дітей один до одного.
Обладнання: святково прикрашений кабінет,мультимедійне апаратне забезпечення,презентаційний матеріал, прислів’я, емблеми команд, кеглі, листки паперу,ялинка,сніжки, пісня «Новорічна» Н.Май,ялинкові прикраси, музика для конкурсів.
Хід клубної години
I.Вступна частина
Привітання гостей:
Учень: Добрий день вам,милі люди,
Хай вам щастя,доля буде
Не на день і не на рік,
Всі: А на довгий-довгий вік.
II. Основна частина.
1.Мотивація навчальної діяльності учнів. Повідомлення теми і мети клубної години.
Вихователь: Добрий день, діти. Сьогодні я не вихователь,а пані Аліна ведуча дитячої телепередачі «Будьмо здорові». Я рада вітати всіх присутніх у студії. Сьогодні ми з вами поговоримо про народні традиції здорового способу життя. На протязі передачі ми з вами простежимо за тим, який вплив мають народні звичаї, свята, обряди на здоров’я людини. Наша передача монтуватимется з різних телестудій. Отже, звернемося до першої студії «Інформаційна».
Студія «Інформаційна»
Вихователь: Ще з давніх часів наші пращури цінували здоров’я, загартованість, спритність. Вітаючись і прощаючись, люди бажають один одному здоров я: «Дай Боже здоров я», «Доброго вам здоров я», «Бувайте здорові». Великим щастям для людей вважалося збереження здоров’я до самої старості.
Про це існує багато прислів’їв та приказок. Давайте пригадаємо деякі з них.
(На дошці початок прислів’я. Вихователь читає початок прислів’я діти пригадують та називають його продовження: Без здоров я нема… щастя; Здоров я дорожче за… багатство; У здоровому тілі… здоровий дух.)
Вихователь: Гарним прикладом мужності, хоробрості, витримки та сили духу завжди були українські козаки. Вони підтримували своє здоров’я та набиралися сили постійно тренуючись, щоб захистити свій народ, свою землю. Про це ми дізнаємося в наступній студії «Козацькі розваги»
Студія « Козацькі розваги»
Вихователь :
Сьогодні свято, конкурс нині,
Сьогодні все козацтво тут,
І в цьому залі радість лине,
Козацькі ігри всіх нас ждуть!
В Україні козаки славилися силою,спритністю. Ось ми зараз і побачимо,а чи могли б наші хлопці претендувати на право називатись козаками. Давайте об’єднаємось у дві команди. Вийдіть до мене по одному представнику з кожної команди та виберіть емблему для своєї команди. Розпочинаємо наші змагання.
Знайомтесь наші команди:
Перша команда « Соколята»
Українець я маленький.
Україна край рідненький.
Вірний син я свого роду
Українського народу.
Друга команда « Козачата»
Козаки- це вільні люди!
Козаки-безстрашні люди!
Козаки-борці за волю!
За народу кращу долю!
Вихователь:
Я оголошую 1 тур.
Естафета «Переправа»
Вам потрібно переправитись на другий бік річки. Ось вам 2 листки паперу, які ви будете пересувати і по них рухатись.
2 тур.
Естафета « Повзунець»
По команді перші гравці навприсядки(руки складені на ліктях) проходять вказану відстань, вертаються до своїх гравців, передають естафету наступному гравцеві,стають у вихідне положення. І так доки не пройде вся команда. Перемагає та команда, яка швидко і вправно прийшла до фіналу.
Вихователь: Ось так ви познайомились з елементами українського танцю «Повзунець». А кожен козак повинен вміти танцювати цей танець.
Але не тільки козаки дбали про своє здоров’я. Українці завжди полюбляли всілякі розваги, змагання. Особливо взимку, коли все навкруги замітало снігом. Тут і починалися зимові розваги! Я вас запрошую до наступної студії.
Студія « Зимові розваги»
Вихователь:
Щиросердно вас вітаю
І здоров’я вам бажаю!
Хай буде у кожного сила, наснага,-
Сьогодні у нас зимова розвага!
Біла зимонька прийшла
Снігу – льоду принесла.
Час усім нам поспішати
У зимові ігри грати!
Ковзани і санчата
Налаштовуйте завзято!
-Тепер я прошу встати наших дівчат,та об’єднатися у дві команди. Підійдіть до мене по одному представнику з кожної команди та оберіть собі емблему.
-Знайомтесь, перша команда «Сніжинки»
Друга команда «Бурульки»
Гра «Стоніжка»( Перший учасник оббігає навкруг кеглі, потім до нього по одному приєднуються інші)
Сніг, сніг – стільки втіх,
Всюди гомін, всюди сміх!
Нумо, друзі,в сніжки грати,
Будем влучно ми кидати!
Конкурс «Цілься краще!»(Команди змагаються на кількість сніжків, які влучили до корзини)
Найбільше багатство – здоров’я людини,
А люди здорові – багатство країни!
А будуть здоровими люди рости –
То буде країна багатством цвісти!
Вихователь:
Немає людини,яка б не любила свята. Свята покращують взаємини між людьми,сприяють взаєморозумінню, виховують повагу до звичаїв і традицій. Свята дають можливість всім родичам зібратися в сімейному колі. Отже, рушаймо до останньої, «Святкової» студії.
Студія «Святкова»
Вихователь: Не тільки здоровий спосіб життя та спорт допомагають людині бути здоровою та щасливою. Велике значення для кожного з нас має добрий настрій, емоційний стан, натхнення. І тут на допомогу приходить чарівна українська пісня, запальний таночок, гарне свято у колі рідних та друзів.
Україна багата на свята,але сьогодні ми пригадаємо найближчі та найулюбленіші зимові свята.
Презентація ілюстрацій з зображенням свят:
- Які свята зображені на малюнках? ( Святого Миколая,Новий рік, Різдво)
- Яке з цих свят ваше улюблене?(Новий рік)
- Давайте привітаємо всіх з цим чудовим святом.
Пісня « Новорічна» Н. Май
Вихователь.
Які у нас на Україні
Різдвяні свята чарівні.
В Святвечір скрізь лунають дзвінко
Колядки давні голосні,
А в Щедрий вечір засівають
Зерном світлиці нам усім.
І за врочистими столами
Радіють святам і зимі,
Давайте діти шанувати
Звичаї рідної землі.
III.Підсумок заняття
Вихователь: Здоров’я – це саме найдорожче, що є у кожної людини. Його треба берегти, зміцнювати, поліпшувати. Сьогодні ми з вами побачили , як наш народ піклувався про своє здоров’я, силу, витривалість, міць. Ви повинні бути справжніми нащадками славних козаків і продовжувати їхні традиції, зберігати надбання свого народу, його культуру, його історію. На дворі – зима. Саме час проводити зимові роваги! Вже зовсім скоро новорічні свята, Різдво. І, я гадаю, ви підете колядувати і вітати рідних і друзів зі святами,прикрашати новорічну ялинку. У нас в студії теж є ялинка і вона чекає коли ми її прикрасимо.
Прикрашання ялинки.( Діти виходять до ялинки,висловлюють свої побажання та вішають ялинкову прикрасу)