Зберігаємо спокій. Віримо в ЗСУ. Разом до перемоги! 🇺🇦

Конспект уроку 9 клас, на тему: "Анімація, відео та звук у презентаціях"

Про матеріал

Презентація до даного конспекту дивітся на моїй сторінці.

Перегляд файлу

Урок на тему: Анімація, відео та звук у презентаціях

Цілі:

 • навчальна: дати уявлення про анімаційні ефекти, сформувати навички застосування анімаційних ефектів до слайдів і  об’єктів на слайдах, додавання до слайдів звукових ефектів;
 • розвивальна: розвивати дослідницькі навички, інформаційну культуру учнів;
 • виховна: виховувати уважність та відповідальність, бажання мати глибокі та якісні знання.

Тип уроку: Комбінований.

Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери з підключенням до мережі Інтернет, підручник, навчальна презентація.

Програмне забезпечення: браузер, пакет офісних програм.

Хід уроку

І. Організаційний етап

 • привітання
 • перевірка присутніх
 • перевірка готовності учнів до уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань

На слайді вислів Гете Йоган Вольфганг  — найвизначніший німецький поет, прозаїк, драматург, майстер художньої, виразної мови; філософ, натураліст і державний діяч.

“Недостатньо знати, треба й застосовувати. 
Недостатньо хотіти, треба й робити”.

Фронтальне обговорення поняття «анімаційний ефект», способів застосування анімаційних ефектів до слайдів і  об’єктів на слайдах, додавання до слайдів відео та аудіо.

ІІІ. Формулювання теми, мети й завдань уроку; мотивація навчальної діяльності

Слово вчителя. Чим більше органів чуття задіяно людиною під час сприйняття інформації, тим краще вона запам’ятовується. Для ефектного показу презентації можна зробити самі слайди й  об’єкти на них рухомими, супроводжувати презентацію звуком і показами відеофрагментів. Як усе це зробити, ви дізнаєтеся з цього уроку.

IV. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації

(використовуються можливості локальної мережі кабінету або проектор)

Анімаційні ефекти:

 1. вхід;
 2. вихід;
 3. виділення;
 4. шляхи переміщення.

Картинки по запросу планета без фонаЗемля́ — третя від Сонця планета Сонячної системи, єдина планета, на якій відоме життя, домівка людства. Земля належить до планет земної групи і є найбільшою з цих планет у Сонячній системі. Землю іноді називають світом. Земля утворилася приблизно 4,54 млрд років тому із дископодібної протопланетарної хмари разом із іншими планетами Сонячної системи. Формування Землі тривало 10—20 млн років. Спочатку Земля була повністю розплавленою, але поступово охолола, і на її поверхні утворилася тонка тверда оболонка  земна кора. Незабаром після утворення Землі, утворився Місяць. Одна з сучасних теорій утворення єдиного природного супутника Землі стверджує, що це відбулося як наслідок зіткнення з масивним небесним тілом, яке отримало назву Тейя.

Похожее изображениеМеркурій носить назву найменшої планети в Сонячній системі. Він ближче всіх інших знаходиться до Сонця і абсолютно не має супутників навколо себе. Незважаючи на свої розміри, планета повністю покрита глибокими кратерами, які виникали в процесі бомбардування метеоритами. Найбільші кратери досягають в діаметрі 1000 кілометрів. Атмосфера на планеті дуже розряджена. Вона складається з сонячних вітрів і гелію. Через близьке розташування до Сонця, температура на планеті може досягати від 200 до 500 градусів вище нуля. Меркурій дуже повільно обертається навколо сонця, тому добу на планеті прирівнюються до 175 земних днів.

Картинки по запросу планета марсВенера розташувалася між Меркурієм і Землею, займаючи друге місце від Сонця. Планета дуже сильно нагадує нашу Землю розмірами, але при цьому не має супутників. Астрологи часто називають її «земною сестрою» через велику подібність. Її атмосфера складається також з кисню та азоту, але має дуже сильний тиск повітря. Близьке розташування до Сонця зробили її неймовірно гарячою планетою. Її температура коливається в межах 450-500 градусів вище нуля. Саме цей фактніколи не дозволить зародитися життя на цій планеті. Венеру прийнято вважати однією з найяскравіших представників космосу, після Місяця і Сонця.

Картинки по запросу планета сатурн без фонаСату́рн — шоста за віддаленістю від Сонця та друга за розмірами планета Сонячної системи. Сатурн швидко обертається навколо своєї осі (з періодом — 10,23 години), складається переважно з рідкого водню і гелію, має товстий шар атмосфери. Сатурн обертається навколо Сонця за 29,46 земних років на середній відстані 1427 млн км.  В атмосфері Сатурна міститься 94 % водню і 6 % гелію (за об'ємом). Його маса у 95 разів більша за масу Землі, магнітне поле трохи слабше за земне. Сатурн має помітну систему кілець, що складаються здебільшого з частинок криги, меншої кількості важких елементів і пилу. Навколо планети обертається 62 відомих на даний момент супутники. Титан — найбільший серед них, це другий за розмірами супутник у Сонячній системі, який перевершує за своїми розмірами Меркурій і має єдину серед супутників Сонячної системи густу атмосферу.

Картинки по запросу венераВ сонячній системі прийнято вважати найбільшою планетою - Юпітер. Він майже в три рази перевищує вагу всіх планет, разом узятих. Його вага більше земного в 300 разів. Склад цієї планети дуже нагадує Сонце, проте випромінюваного тепла йому мало, щоб стати схожою зіркою. Юпітер назбирав навколо себе понад 60 супутників, деякі з них перевищують розмірами інші планети сонячної сістеми. Структура і природа Юпітера влаштована таким чином, щоб створювати постійні вихрові структури. Існують цілі хмари в коричнево-червоних відтінках. На планеті також існує шторм, який астрономи називають Великим гігантським пятном.

Щоб додати до об'єкта анімаційний ефект із груп Вхід, Виділення або Вихід, потрібно його виділити, а потім виконати такі дії:

 

 

 

 

 

Щоб налаштувати руху об'єкта по слайду, потрібно:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У ході роботи результат налаштування анімації можна переглянути на слайді: 1) клацнувши кнопку перегляд на вкладці анімація; 2) запустивши повноекранний перегляд із поточного слайда (Shift + F5).

V. Засвоєння нових знань, формування вмінь

Практичне завдання.

Робота за комп’ютером

 1. Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
 2. Інструктаж учителя.
 3. Практична робота за комп’ютерами.
 4. Вправи для очей.

VI. Підбиття підсумків уроку

VІІ. Домашнє завдання

Підручник § 13 ст. 73-81

VІІІ. Оцінювання роботи учнів

1

 

docx
До підручника
Інформатика 9 клас (Бондаренко О.О., Ластовецький В.В., Пилипчук О.П., Шестопалов Є.А.)
Додано
27 грудня 2017
Переглядів
2946
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку