Конспект уроку "Робота в середовищі табличного процесора"

Про матеріал
Матеріал призначений для вчителів інформатики при вивченні теми "Електронні таблиці" в 7 класі.
Перегляд файлу

Тема уроку: Робота в середовищі табличного процесора

Мета уроку:

  •                           навчальна: закріпити навички створення стовпчастих і секторних діаграм засобами табличного процесора, налаштування параметрів відображення діаграми, поля даних та рядів даних; закріпити поняття формули, правила введення формул, види помилок під час введення формул і способи їх усунення, правила запису формул і використання адрес клітинок і діапазонів у формулах; продовжувати вчитися виконувати обчислення за даними електронної таблиці, використовуючи вбудовану функцію Sum; навчити самостійно і творчо застосовувати знання, навички та вміння в життєвих умовах;
  •                           розвивальна: розвивати логічне мислення, тренувати пам’ять та увагу, сприяти розвитку пізнавального інтересу; створювати ситуації зацікавленості та позитивні емоції по відношенню до навчальної діяльності, сприяти підготовці учнів до життя, посиленню зв’язку теорії з практикою;
  •                           виховна: виховувати старанність та відповідальність; формувати і підтримувати прагнення учнів до відкриття нового; підвищувати інформаційну культуру учнів; виховувати вміння проводити об’єктивну самооцінку; виховувати творчий та естетичний підхід до роботи, бажання експериментувати

Тип уроку: Урок застосування знань, умінь і навичок.

Вид уроку: Урок-дослідження.

Обладнання та наочність. Дошка, комп’ютери, підручники, роздавальний матеріал.

Програмне забезпечення. Браузер, Microsoft Excel, Office 365, інтерактивна online-дошка linoit, online-сервіс мультимедійних вправ LearningApps.

Випереджальні індивідуальні домашні завдання:

  •                           складання святкового меню;
  •                           створення прайсу цін продуктів двох магазиныв (Низовичок, Міні-маркет)

 

Хід уроку

І. Організаційний момент (1 хв.)

Привітання з учнями.

  •                           перевірка присутніх
  •                           перевірка готовності учнів до уроку

ІІ. Мотиваційна частина уроку. Постановка проблеми (3 хв.)

Я пропоную вам декілька зображень, щоб ви самостійно сформували тему уроку. Відповіді учнів.

Кожна людина повинна бути менеджером свого життя, вміти заощаджувати кошти для того, щоб їх використати на свій культурний розвиток.

На сьогоднішній день ми маємо великий вибір продукції та магазинів, щоб обрати найкорисніші продукти та зробити вигідну покупку. І саме тому, я пропоную вам провести дослідження, в кінці якого ви зможете довести всім присутнім як і де можна заощадити кошти.

На передодні свята 8 березня, вам було запропоновано виконати розрахунок святкового меню для своєї родини. Це дослідження дуже зручно виконувати саме при вивченні теми «Табличний процесор» і це тема нашого уроку.

Сьогодні ви дізнаєтеся:

Запис теми року.

ІІІ. Актуалізація опорних знань і діяльності учнів, необхідних для творчого рішення завдань (5 хв.)

За допомогою онлайн-сервісу LearningAps пригадаймо основні поняття та правила роботи з табличним процесором Excel.

http://LearningApps.org/display?v=p5xmc54aj16

ІV. Алгоритм виконання дослідження (2 хв.)

Самостійне виконання учнями завдання (практичне завдання на комп’ютері) (15 хв.)

  1.                        Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
  2.                        Практична робота за комп’ютером (додаток 1).
  3.                        Підсумок виконання завдання (скільки витратили на меню, яка страва сама дорожча, яка страва смачна але на неї витрачено багато коштів, в якому магазині дешевші ціни)
  4.                        Фізкультхвилинка.
  5.                        Вправа для очей.

VІ. Узагальнення і систематизація учнями результатів роботи (5 хв.)

VІІ. Звіт учнів щодо результатів виконання роботи (10 хв.)

Учні представляють результати свого дослідження.

VІІІ. Повідомлення домашнього завдання (1 хв.)

  1.                        Повторити по підручнику § 25 , ст. 180-192.
  2.                        Виконати практичну роботу № 8, завдання 1, 2.
  3.                        Виконати завдання в хмарі:
  1.                        Корисні Інтернет-ресурси:

ІХ. Підсумки уроку (3 хв.)

Рефлексія

Вправа «Валіза» (самооцінка знань)

Малюнок до уроку

На дошці прикріплені зображення валізи, пральної машини та кошика для сміття. Кожен учень отримує стікер, на якому записує власний результат засвоєння теми «Табличний процесор Excel».

Якщо отримані учнем знання виявилися для нього новими та корисними, він прикріплює свій стікер до валізи, щоб забрати знання із собою та використовувати на практиці. Якщо є нові знання, але їх треба ще раз «прокрутити», стікер кладуть у пральну машину. Якщо учень не отримав жодної цінної для себе інформації (або не зрозумів якусь тему) — стікер викидають у кошик для сміття.

Я хочу вам побажати, щоб у ваших серцях завжди була любов до себе, до свої близьких, друзів, до свого рідного краю, своєї держави.

Плануйте так своє життя, щоб вам вистачило сил та можливостей реалізувати всі свої ідеї.

 

 

 

 

 

 

Перелік товарів

Кількість товару кг, л, шт

Міні маркет ціна за 1 кг,1 л, 1 шт

Витрачені кошти

Низовичок за 1 кг,1 л, 1 шт

Витрачені кошти

Різниця

банан

3

37

 

40

 

 

апельсин

1

29

 

28

 

 

хліб

1

8

 

9,8

 

 

ковбаса

0,5

85

 

85

 

 

майонез

0,5

19

 

18

 

 

красний буряк

1

7,2

 

8

 

 

горошок

0,5

17,8

 

18

 

 

крабові палочки

0,5

102

 

106

 

 

морква

0,5

7,5

 

7,5

 

 

квасоля консервована

0,5

20,4

 

20,5

 

 

цибуля

0,5

7

 

7,5

 

 

живчик

1

12,3

 

13

 

 

мінеральна вода

1

5,04

 

5

 

 

кока-кола

1

10,25

 

11

 

 

квашена капуста

1

16,9

 

17

 

 

Гриби консервовані

1

46,6

 

46

 

 

 

Всього

 

 

 

 

 

Перелік товарів магазинів «Низовичок» та «Міні маркет»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Пов’язане зображення

doc
Додано
18 лютого 2021
Переглядів
637
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку