Тема Дикі тварини
Тип уроку урок формування умінь і навичок.
Мета
практична:
розвиваюча:
виховна:
Обладнання: підручник С.І. Сотнікова, Т.Ф. Білоусова
«Hallo, Freunde!», 5(1), робочий зошит, граматична таблиця, тематичні картки, малюнки, роздатковий матеріал, відеофільм «UnsereErde».
План уроку:
І. Початок уроку.
1. Організаційний момент.
2. Мотивація.
3. Повідомлення теми та мети уроку.
ІІ. Основна частина уроку.
1. Фонетична розминка.
2. Відпрацювання фонетичного матеріалу.
3. Перевірка домашнього завдання.
4. Введення нових лексичних одиниць.
5. Повторення граматичного матеріалу.
6. Розвиток навичок читання.
7. Навчання аудіюванню.
8. Удосконалення навичок письма.
9.Розвиток діалогічного та монологічного мовлення .
Заключний етап уроку.
1. Підсумки уроку.
2. Самооцінювання.
3. Повідомлення домашнього завдання.
Перебіг уроку
І. Початок уроку.
1. Привітання. Організаційний момент.
Добрий день діти. GutenMorgen, Kinder!
Пісня «GutenTag»
Guten Tag, guten Tag!
Hallo, wie geht’ s?
Guten Tag, guten Tag!
Hallo, wie geht’ es?
Danke, prima, gut,
Danke, prima, gut,
Danke, prima, gut.
Tsch?ss! Auf Wiedersehen!
2. Повідомлення теми та мети уроку:
Учням пропонується переглянути відеофільм «UnsereErde», та зануритись в атмосферу дикої природи.
L. Wohin sind wir geraten? Де ми опинились?
S.1 –InAfrika.
Учитель попереджає про спеку, та радить бути уважними, тому що навколо є дуже багато небезпечних тварин.
L. Welche Tiere leben dort? Які тварини живуть там?
Отже тема нашого сьогоднішнього уроку «Wildtiere»Дикі тварини, а ми з вами не просто учні, а команда дослідників.
Сьогодні на уроці:
1. Познайомимось з назвами диких тварин.
2. Повторимо вживання дієслова k?nnen.
3. Інсценізуємо діалоги.
4. Прочитаємо лист.
5. Напишемо оголошення.
6. Візьмемо інтерв’ю.
7. Презентуємо проектні роботи.
II. Основна частина уроку.
Уявіть, що ми пливемо у човні. Обережно!
1. Фонетична розминка:
IchbinSchnappidaskleineKrokodil.
2. Відпрацювання фонетичного матеріалу.
- слухають пісню;
- учитель звертає увагу на подвоєнні приголосні;
- учні називають слова з подвоєнням;
- співають разом, звертаючи увагу на відпрацьовані слова;
IchbinSchnappidaskleineKrokodil,
IchbinSchnappidaskleineKrokodil
Komm' ausAgyptendasliegtdirektamNil
Zuerstlag ich in einem Ei, dann schnischna schnappte ich mich frei
Schnischnaschnappi - schnappischnappi schnapp
Schnischnaschnappi - schnappischnappi schnapp
L. А які тварини живуть у воді? S.derFrosch, derFisch.
3. Перевірка домашнього завдання.
Повторення лексики теми.
L. Де можуть жити тварини?
іm Wald іm Park
іn der Wiese
im Fluss іmGartenіm Teichіn Afrika im Meerim Dschungel
Дітипрезентують проекти, розповідають про улюблену лісову тварину читають вірші, загадки. Читають листи про свій похід до лісу.
4. Введення нових лексичних одиниць.
L. Учні використовують впр.1, стор. 108.
L. Назвіть спочатку слова, про значення яких ми можемо здогадатись не використовуючи словник
S. ( dasKrokodil, derTiger, dasZebra, derL?we).
L.Вірно!
Введення та опрацювання нових лексичних одиниць здійсняється за допомогою інтерактивної дошки та відеофільму «UnsereErde».
5. Повторення граматичного матеріалу:
Papageienk?nnenfliegen,
Schlangen nicht die bleiben liegen,
Tiger k?nnen ganz laut fauchen.
K?nnen Zebras denn auch tauchen?
Du kannst ja maldas Tierbuch fragen… (піснявикористовується для закріпленняграматичногоматеріалу, а також як фізкультфвилинка)
L. Що можуть робити ці тварини?
Учитель використовує м’яч (учень, якийспіймавдаєвіповідь на запитання).
L. – S1. – S2. – S3.
KannderTiger klettern?
Nein, derTigerkann nicht klettern. Er kann schnell laufen.
Робочий зошит.
6. Розвиток навичок читання.
L. –Ми отримали сигнал SOS! Ця тваринка загубилась і шукає свою маму. Ми повинні допомогти.
1. З’єднай літери і дізнаєшся про автора листа.
2.Прочитайте і відгадайте хто загубився?
1. Ichlebein. Ich bin gro? und grau. Meine ist lang. Ich mag . Ich kann schnell laufen. Ich bin freundlich (der Elefant). 2.Ichbinbunt. IchmagIchmagkeine. Ichkannundsprechen (derPapagei).
L. – Тваринний світ дуже різноманітний.
Кожна тварина особлива.
Кожен з них може сказати
«Ich bin gro?. Ich bin hoch. Ich bin schnell.»
7. Навчання аудіюванню.
L. – Ми як юні вчені повинні дослідити хто з диких тварин
grо? |
hоch |
schnell |
klein |
|
|
|
|
Petererz?hlt.
Im Afrika gibt es viele Tiere: Elefanten, Tiger, L?wen, Affen, Giraffen. Besonders gef?llt mir der Elefant. Er ist sehr gro? und stark. Der Tiger und der L?we k?nnen sehr schnell laufen. Der Affe ist klein, sehr lustig und kann klettern. Die Giraffen sind sehr hoch, sie leben auch im Dschungel.
Після того як учні прослухали текст вони заповнюють таблицю.
Після другого пред’явлення тексту діти виконують тест.
Richtig oder falsch?
1. die Tiere leben im…
a) im Wald.
b) im Park.
c) im Afrika.
2. … erz?hlt ?ber die Tiere.
a) Paul
b) Peter
c) Paula
3. Der L?we kann … .
a) laufen
b) klettern
c) tanzen
L. – Ви дуже добре впорались з дослідженням. Ви досить обізнані у своїй справі і тому з вами ніколи не трапиться так, як з Андреасом і Свеном (цей текст використовується не тільки для розвитку навичок аудіювання, а і для піднесення емоційного стану та переходу до наступного виду діяльності).
Для перевірки розуміння та сприйняття на слух учні відповідають на запитання.
1. Was f?r ein Tier haben Jungen gefunden?
2. Wohin sindsie mit ihm gegangen?
Zwei Jungen finden einen Pinguin und bringen ihn zur Polizei. «Geht mit ihm in den Zoo», – sagt ihnen der Polizist.
Am Abend sieht dieser Polizist die Jungen mit dem Pinguin durch die Stra?en gehen. «WartihrmitihmnichtimZoo?». «Wirwarendortschon», – antwortenAndreasundSwen, – «undheuteabendsgehenwirmitihminsKino».
8. Удосконалення навичок письма
L. – Уявіть, що ви також знайшли тваринку і вам потрібно дати оголошення.
Впр.2, стор.108, впр.3,стор.109. Зробіть це за формою:
Farbe:
Futter:
Geburtsort:
Beschreibung:
9. Розвиток діалогічного та монологічного мовлення .
Чиє життя краще?
Парна та індивідуальна робота. Розподіл завдань за допомогою кольорів.
III. Заключний етап уроку.
1. Підбиття підсумків уроку.
2. Самооцінювання.
Картка самооцінювання.
Етап уроку; Бали 1-3
Сума балів
1 бал Розпізнаю Допомога!!! Виконую менше ? завдань Значні помилки Труднощі у пошуку помилок
|
2 бала Розумію Допомога!!! Виконую більше ? завдань Незначні помилки Допомога в пошуку помилок
|
3 бала Розумію Самостійно виконую Виконую всі завдання Надаю допомогу іншим Сам відшукую та виправляю помилки
|
3. Домашнє завдання:
Es ist schon aber Zeit!
Wir m?ssen leider gehen,
Bis morgen und bis bald
Und auf Wiedersehen!