Розвивати в учнів зацікавленість до читання книг; за допомогою історичних фактів вказати роль та значення книги у житті людини; розкрити зміст значення книги, як «джерела знань»; виховувати бережливе ставлення до книги та бажання користуватися посібниками для збагачення своїх знань.
Тема: «Хвилина добра. Книга- найкращий друг»
Мета: розвивати в учнів зацікавленість до читання книг; за допомогою історичних фактів вказати роль та значення книги у житті людини; розкрити зміст значення книги, як «джерела знань»; виховувати бережливе ставлення до книги та бажання користуватися посібниками для збагачення своїх знань.
Обладнання:презентація, прислів’я та приказки.
Література: сайти: учитель учителю; http://klasnaocinka.com.ua;
План
- Історія про написання книг;
- Легенда про виникнення писемності;
- Перший книжний рукописник;
- Правила поводження з книжкою.
- Правила поведінки в бібліотеці;
-Значення книги в житті людини;
3. Заключна частина
Вступна частина
-Доброго дня! Сьогодні тема заходу « Книга- найкращий друг»
- Сьогодні ми з вами поговоримо про значення книги в нашому житті.
-Підніміть руку хто з вас знає, що таке книга?
(Книга- письмовий запис, неперіодичне видання, набір письмових, друкованих, ілюстрованих або порожніхаркушів, виготовлених з паперу, пергаменту або іншого матеріалу, як правило, скріплених з одного боку. Сторониаркуша називаються сторінками.)
-Чи знаєте ви, як потрібно ставитися до книги?
- Правильно. Книга – наш друг, до неї потрібно ставитись так, ніби вона жива; її потрібно обгортати, не загинати, не забруднювати
- Підніміть руку, хто з вас любить читати книги?
- А яку останню книгу ви прочитали?
-Про що в ній йшлось?
- Молодці!
- А я прочитала роман« Таинственный остров» Жюль Верна. В цьому романі розгортаються події під час війни в Сполучених Штатах Америки. 5 молодих чоловік вимушені були бігти звідти, але не знали на чому, але в їхньому розпорядку була повітряна куля. Вони летіли 5 днів на кулі вздовж моря, але вони не знали куди летять. Одного дня була буря і їхню повітряну кулю винесло на острів. На острові вони жили дуже довгий час, за цей час вони збудували свій дім, розвели господарство, ходили на полювання. Але на цьому острові жили інші люди, і вони не хотіли поступатися своєю територією. Чарівна п’ятірка на чолі з капітаном Немо перемогли їх. Коли капітан Немо помирав він сказав хлопцям, що на острові має зірватися вулкан, і що їм швидко потрібно покинути його. Наступного дня четвірка почала будувати корабель. Побудова корабля зайняла у них декілька місяців . Після того, як вони повернулися в США, вони вирішили купили собі ділянку землі де поселилися всі разом.
- Я бачу, що ви полюбляєте книги, багато читаєте, з задоволенням ділитися своїми враженнями.
Основна частина
Підсумок:
Легенда про виникнення писемності
Жило на землі плем’я розумних людей. Вміли вони полювати, готувати їжу на вогнищі. Всі ці знання зберігали в пам’яті, а діти вчились у батьків, спостерігаючи за ними. І жила в цьому племені сім’я: мама, тато, донька Ая.Одного разу пішли тато з Аєю до лісу і вистежили здоровенного ведмедя. Тато хотів вполювати звіра, та списа забув удома. Взяв тоді він шматок кори і намалював листа дружині. Мама «прочитала» листа і закричала. Збіглися всі родичі племені. А жінка їм пояснила, що її чоловіка хоче ведмідь з’їсти. Всі схопили зброю і кинулись на допомогу. А мисливець, побачивши озброєних родичів, подумав, що його хочуть убити, і почав утікати.Бігав, бігав, доки не натрапив по дорозі на старця-мудреця. Почав просити у нього захисту. Коли все з’ясувалося, то люди племені ще довго сміялися. Та старійшини задумалися і, щоб не було плутанини, вирішили придумати інше письмо, щоб легше було тлумачити написане.І придумали літери. Не знали, як же назвати всі ці літери, а тут перед ними дівчина гралася на ім’я Ая. Отож і вирішили, що першу літеру назвуть А, а остання буде Я. Згодом придумали всі названі літери. Так виникло письмо. З того часу люди почали користуватися не лише усним, а й писемним мовленням.
Підсумок:
( відео про виникнення писемності)
( Мультик про книжне рукописання)
Підсумок:
(Першим книжним рукописником є Гутенберг)
( Мультик « поведінка в бібліотеці»)
Підсумок:
Підсумок:
Заключна частина
- Тож, діти, запам’ятайте , що книга- це друг людини.Не зважаючи на те, що зараз у нас більш розвинуті технології і книги можна читати в інтернеті. але книга буде з нами довгий час у такому вигляді, яка вона зараз, тому що книга дає нам не тільки знання, а й викликає відчуття радості, передчуття задоволення від читання , а також приємні відчуття від того , що ти її просто тримаєш у руках, вдихаєш її запах . Тож книга – це джерело знань.
- То хто ж мені скаже на чому спочатку писали книжки?
- На честь чого папір назвали « пергаментом»?
- Які правила поведінки в бібліотеці ви запам’ятали?
- Які ви запам’ятали правила користування книжками?
- Які ви зробили для себе висновки?
Висновок:
В кожнім домі, в кожній хаті -
У містах і на селі,-
Хто навчився вже читати,
Має книжку на столі.
Дружба з книгою - це свято,
Не було його б у нас,
Ми не знали так багато
Про новий і давній час.
Книги дружать з дітворою,
Полюби їх у житті -
І улюблені герої
Будуть друзями в путі.
Сторінки книжок завітних
Всіх нас доброму навчать -
Працювати і учитись,
Й Батьківщину шанувать!