Нові технології в навчанні англійської мови в початковій школі. Урок з використанням ІКТ.
Урок - проект "Ласкаво просимо до столиці" з курсу "Around the City" 4 клас.
Автор: Палій Юлія Сергіївна, вчитель іноземних мов, Енергодарський НВК №4, Запорізька обл.
Анотація: конспект уроку - проекту англійської мови з позначеної теми для 4 класу.
Мета: систематизувати і закрепити вживання лексичних одиниць теми; практикувати учнів у всіх видах мовної діяльності "аудіювання" , діалогічне та монологічне мовлення, читання; навчати утворювати ступені порівняння багатоскладних прикметників; розширювати об'єм потенційного словника учнів в плані географічної проблематики; виховувати повагу до культури країни вивчаємої мови.
Форми роботи: індивідуальна, групова, фронтальна.
Методи роботи: репродуктивний, научний, мовний.
Тип уроку: урок застосування та систематизації ЗВН.
Вид уроку: комбінований.
Програмне забезпечення: інтерактивна дошка з мультімедійною презентацією за темою, інтернет ресурси, фрагменти аудіозапису, графічні об'єкти, підручник англійської мови 4 клас, автор О. Д. Карп'юк, сітуативні картки, інструктивні картки.
Хід уроку
1. Ввідно - мотиваційний етап.
1.1 Greeting
1.2 Warming up.
T: Sit down those, who will answer my qestion!
P1, How are you?
P2, how is your family?
P3, where do you live?
p4, where are you from? ; etc.
1.3 Aim.
T: Today, we’ll continue to speak about London. Look at the map. (Slide1). London is the capital of Great Britain and the United Kingdom. This is the flag of the UK and we will travel to the most famous sights of London. Let's read the motto of our lesson (Slide2) "It's better to see something ones then to hear about it a hundred times". Please, give a ukrainian proverb to this words. That's why today at the lesson we'll try to do so.
2. Основна частина уроку.
2.1 Practicing vocabulary (Slide3).
T: Look at the words on the board and tell wich of them are connected with our topic "London".
( One the board: capital, Eiffel Tower, Beeketov, Christopher Wren, St. Paul's Cathedral, St. Sofia's Cathedral, Stonehenge, Carnegie Hall, Big Ben, Thames).
Teacher's comments:
- Capital, because London is the capital of Great Britain.
- Thames - the big river in London. etc.
2.2 (Slide4)
T: Let's name the main London's sights (На дошці тільки види Лондона без підписів. Учні по черзі називають їх та записують у зошитах з транскрипцією. Наприклад: Big Ben - [big ben]).
2.3 Reading.
T: Let's revise some information about the most famous sights of London from the text on page 70. (Учитель читає ключове слово за темою, учні займаються пошуковим читанням цілого речення з цим словом у тексті, читають його вголос, перекладають, повторюють головну інформацію про визначні місця Лондона).
2.4 Check on reading (Slide5).
Аудіозапис тексту " London's sights".
T: Are the following statements true (+) or false (-)?
a. London is the capital city.
b. Tower Bridge crosses the river Thames.
c. Tower of London is a church.
d. Big Ben is a clock.
e. There is only one park in London - Regent's park.
f. Tube is the oldest metro in the world.
g. Westminster Abbey one of the oldest royal museum.
2.5 Presenting grammar (Slide6).
Таблиця утворення ступенів порівняння багатоскладових прикметників (стор. 72).
Коментар учителя. Учні формулюють правило про утворення прикметників вищого й най вищого ступенів порівняння, які мають три і більше складів.
T: Look at the text «London" and find the examples of comparative and superlative adjectives there. ( Вправа 4, стор. 71 - 72).
Учні читають приклади прикметників, подані у вправі, і розглядають малюнки які їх ілюструють. Потім читають речення з цими прикметниками.
2.6 Play - time.
T: Now, children, imagine you are tourists in London and act your dialogues acording to you situation. (Slide7)
На дошці опорні фрази та мовні кліше типу " Where is ...?", "How can I go to ...?", etc.
Картки з різними проблемними сітуаціями роздані учням заздалегідь. Групи учнів були складені з урахуванням психологічної сумісності та мовного рівня. Після 3- хвилинного повторення учні драматизують полілоги різних видів: Етикетного характеру, діалог - розпит, діалог - обмін думкою та інформацією, полілог - спонукання до дії. Після виступу учасників рольових ігор учитель коментує допущені помилки, якщо вони є.
2.7 (Аудіозапис дзвону Біг Бен).
T: So, my friends, imagine, you are really in London. Close your eyes, relax and see yopurselves near the Houses of Parliament. Listen! Is it great? What have you heard? - Big Ben.
3. Summarizing
T: Well, you have visited London. Let's summarize the information about it. What sights of London do you like most of all and what do you know about them. (2-3 учня називають визначні місця Лондону і розповідають про них у монологах.)
T: Well, children, do you want to go to the British capital now?
P: Yes, we do.
T: Do you remember our motto, is it really so?
P: Yes, «It's better to see something ones then to hear about it a hundred times".
3.1 Marks.
3.2 Homework: "Tell about the London from the text"(p. 69 - 70).