Людина. Унікальність і неповторність кожної людини

Про матеріал
Презентація на тему: "Людина. Унікальність і неповторність кожної людини". Людина розглядається як біосоціальна істота. В презентації розкриваються такі терміни, як: індивідуальність, ідентичність, самоідентифікація.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Людина. Унікальність і неповторність кожної людини

Номер слайду 2

Сьогодні у нас – незвичайний урок. Сьогодні ми зробимо ще один крок. В країну чудову, в країну пізнання,Що на нас чекає й приносить знання. Щоб урок пройшов не марно. Треба сісти рівно, гарно. Дарма часу не втрачати,Думати і працювати.

Номер слайду 3

Сьогодні ви дізнаєтесь:чому людину визначають як біосоціальну істоту;чим унікальна людина

Номер слайду 4

09.09.20241. Які живі істоти вам відомі? 2. Кого називають людиною? Що ж робить нас особливими? На це питання людство намагається знайти відповідь чи не стільки, скільки воно існує. Спробуємо визначити, чим саме ми відрізняємося від інших живих істот.

Номер слайду 5

ЛЮДИНАСоціальна (суспільна) основа. Біологічна (природна) основа

Номер слайду 6

Людинабіологічнаістотасоціальнаістота. Частка «біо» в перекладі з грецької мови означає «життя». «Біологічне» — отже, живе. Людина, як і всі живі істоти, народжується, живе та вмирає. Вона потребує води, їжі та сну, має інстинкти. Слово «соціум» перекладається з латинської мови як «спільнота», «суспільство»повноцінно розвинути закладене природою людина може лише в середовищі собі подібних. Із покоління в покоління люди передають одне одному знання про навколишній світ, діляться досвідом спілкування та співжиття.

Номер слайду 7

Людинабіологічнаістотанароджуєтьсяживепомираєсоціальнаістотапередає знанняживе в суспільствіділиться досвідом

Номер слайду 8

Людинабіологічнаістотасоціальнаістотапотребуєпотребує

Номер слайду 9

Людинабіосоціальна істота

Номер слайду 10

Людинабіосоціальнаістота. Дитинча тварини від народження має інстинкти, що допомагають йому орієнтуватися в тому, що їстівне, а що ні, на кого можна нападати, а кого боятися. Людська дитина після народження — найбільш не пристосована до життя серед усіх живих істот.

Номер слайду 11

09.09.2024 Має добре розвинений головний мозок. Здатна до прямоходіння. Усвідомлюєсама себе Умієвиготовлятизнаряддя праці Уміє розмовляти. Має уяву. Здатна до творчостіЗдатна до дій за планом. Людина – біосоціальна істота

Номер слайду 12

09.09.2024 Розгляньте фотографії та визначте, де відображено прояви біологічного,а де — соціального в людині

Номер слайду 13

Спільнота — об’єднання живих істот для спільного проживання, діяльності. Біосоціальна істота — жива істота, яка веде суспільне життя.

Номер слайду 14

2. Різні «виміри» людини. Унікальність і неповторність кожної людини. Термін «людина» вживають, щоб визначити людину як біологічний вид, наділений розумом. Це поняття відображає спільні якості всіх представників людського роду. Окремого представника/представницю людства називають індивідом. Людина є істотою, яка не може повноцінно існувати поза суспільством. Індивід як член суспільства — це особа. Людина, яка має зв’язок з державою називають громадянином/громадянкою.

Номер слайду 15

зовні-шністьздібно-стіриси харак-терупове-дінка. Непов-торність людини Людина як особа завжди має свою індивідуальність — сукупність своєрідних і неповторних, унікальних якостей, що відрізняють одну людину від іншої.

Номер слайду 16

Що таке індивідуальність?Усвідомлення людиною своєї індивідуальності, значення своїх якостей у суспільстві перетворює її на особистість. Кожна особистість є цінною насамперед тому, що у світі не існує нікого, хто повторював би її до дрібниць.

Номер слайду 17

Номер слайду 18

Шлях усвідомлення людиною себе, своєї унікальності й водночас подібності до інших людей і належності до різних груп суспільства, свого місця у світі приводить до визначення її ідентичності, а сам процес називають самоідентифікацією (самовизначенням).

Номер слайду 19

Ідентичність — сукупність установок, уявлень, пов’язаних із власним усвідомленням (самоідентифікацією) індивіда та його самооцінкою в суспільстві.

Номер слайду 20

Самоідентифікація — ототожненняособою, групою осіб або спільнотоюлюдей себе за певними ознаками; визначення образу себе, своїх моральнихорієнтирів і цінностей, що визначаютьвласну поведінку та рішення.

Номер слайду 21

ЦІКАВО ЗНАТИ!!!Самоідентифікація є одним із ключових елементів особистості людини. Позитивна чи негативна самоідентифікація може значно впливати на поведінку. У житті вам не раз доводилося стикатися із самоідентифікацією. Наприклад, коли ви обираєте фотографію для свого профіля в соціальній мережі. Спробуйте відповісти на запитання, яким/якою ви є відповідно до своєї аватарки. Головні питання самоідентифікації: «Хто я?», «Хто я є для інших?».

Номер слайду 22

Опрацювати § 1 с. 5-8

pptx
Додано
19 грудня
Переглядів
23
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку