Зариз…Зараз, в наш час, навряд чи хтось здатний уявити життя світового людського співтовариства і кожного його елемента без комп'ютера. В стадії практично сформованого інформаційного суспільства комп'ютер являє собою приблизно теж, що являло мисливське пристосування для людини кам'яного віку. І зараз, коли зовнішній вигляд комп'ютерів навіть при значних «грейдах» не змінюється, здається, ніби цей тип ЕОМ завжди виглядав подібно, однак це далеко не так. Сам комп'ютер і окремі його частини, перш ніж стати такими, якими ми їх знаємо, пройшли довгий шлях своєї власної «технічної» еволюції. Розглянемо його на прикладі такого важливого елемента вводу інформації і керуючих сигналів як клавіатура. Що таке клавіатура?
Номер слайду 3
Що таке клавіатура?Клавіатура - комплект розташованих в певному порядку клавіш для управління будь-яким пристроєм або для введення даних . Як правило, кнопки натискаються пальцями рук.
Номер слайду 4
Найперша клавіатура. Найдавнішим предком сучасної комп'ютерної клавіатури є проста друкарська машинка, створена Латом Штользе, де символи розташовувалися в алфавітному порядку, таким чином, найбільш використовувані символи перебували на найменш зручних місцях. І в 1890 для виправлення цієї ситуації придумали розкладку «QWERTY», яка досі не зазнала значних змін.
Номер слайду 5
1943 рік ознаменувався появою комп'ютера ENIAC, який справив фурор в світі науки. Цей комп'ютер використовувався військовими для балістичних розрахунків. Програмне управління операціями здійснювалося за допомогою перемикання штекерів і набірних панелей. У 1948 році починається розробка комп'ютерів UNIVAC і BINAC, призначених не для одиничного, а для відносно більш масового виробництва. Окрему увагу в цих машинах було приділено пристроїв введення-виведення. З'являється ємнісна клавіатура, що працює за рахунок конденсаторів. З цього моменту починається безпосередня історія того, що сучасні люди називають «клавіатурою».
Номер слайду 6
Наступний етап. У 1965 році найбільш великі комерційні компанії США об'єдналися і створили інтерфейс видеотерминального порядку, для якого головною характерною рисою було те , що люди, які вводять символи могли бачити їх на власні очі і головне редагувати. Всі головні компоненти, такі як процесор, ОЗУ, були заховані в окремий корпус, і, відповідно, клавіатура була зроблена окремо від них, тобто стала повноцінним пристроєм. Виглядала вона так: всього 83 клавіші, розділені на два блоки. Перший блок - алфавітно-цифровий, на ньому також розташовувалися стрілки управління, і другий блок - службовий (для системних клавіш). Ця клавіатура не мала функції індикації положення клавіш заголовного регістра Caps Lock, а також блокування службово-цифрової клавіатури Num Lock і блокування перегляду Scroll Lock. Основним недоліком було розміщення елементів управління. До функціональних клавіш доводилося тягнутися, і друкувати ставало просто незручно, а кнопка Enter бовталася десь в куточку і не виділялася своїми розмірами серед інших. Настав 1987, на конвеєр була поставлена нова розробка. Її стали називати розширеною клавіатурою. нова клавіатура придбала вже звичний для наших днів вигляд - 101 клавіша. Додали «F11» і «F12» (до речі, всі «функціонали» винесли в окремий верхній ряд), клавіші керування курсором були виділені в окремий блок, клавіші Ctrl і Alt були продубльовані і рознесені по обидві сторони основного блоку. Зазирнувши трохи вперед, можна побачити, скільки ще клавіатурі треба буде пройти, і як вона ще буде змінюватись. І варто тільки згадати, з чого це все починалося.
Номер слайду 7
Сенсорна клавіатура. Останнім словом у розвитку комп'ютерної клавіатури стали Datahand. System і сенсорна клавіатура. У першому випадку управління здійснюється поворотами пальців в спеціальних виїмках під них, а не натисненням на клавіші. У другому випадку на руки одягаються спеціальні сенсори і за рахунок спеціальної нейронної сітки людина може виробляти всі сигнальні маніпуляції перед собою в повітрі.