"Нормативно – правова база створення ДБСТ "

Про матеріал
В останні десять років в нашій державі вдвічі збільшилася кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Переважна більшість цих дітей влаштовані в інтернатні заклади. Вихованці інтернатних закладів відрізняються від дітей, які виховуються в сім’ях, станом здоров’я, розвитком інтелекту й особистості в цілому, що підтверджено спеціальними психологічними дослідженнями.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

«Нормативно – правова база створення ДБСТ (дитячих будинків сімейного типу), прийомної сім'ї». Підготувала заступник директора з навчально – виховної роботи Державного навчального закладу «Олевський професійний ліцей» Фоміна Оксана Борисівна

Номер слайду 2

Діти – наше майбутнєЗавданням законодавства про охорону дитинства є розширення соціально-правових гарантій дітей, забезпечення фізичного, інтелектуального, культурного розвитку молодого покоління, створення соціально-економічних і правових інститутів з метою захисту прав та законних інтересів дитини в Україні. Стаття 2 Закону України “Про охорону дитинства” (від 26.04.2001р. №2402-ІІІ)

Номер слайду 3

Діти – наше майбутнє На сьогоднішній день в Україні в умовах політичної і соціальної нестабільності постає проблема щодо необхідності розробки нових форм утримання та виховання дітей, які перебувають у особливо складних і дискомфортних умовах. Перш за все це стосується дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Роль сім’ї для дитини надзвичайно важлива. Батьки дають дітям життя, відповідають за догляд і виховання, беруть на себе фінансову відповідальність, мають юридичні повноваження, у тому числі на право прийняття важливих рішень від імені дітей. Батьки допомагають відчути взаємне тепло й любов, передають дітям досвід поколінь, життєві цінності та духовність, виховують дітей, задовольняють щоденні потреби, надають зразки для наслідування, поступово прищеплюють соціальні й побутові навички, необхідні у самостійному житті. Усі ці потреби життєво важливі для кожної дитини, якого б віку вона не була. Діти повинні зростати в сім’ях рідних батьків, але коли це неможливо, альтернативою біологічній родині може слугувати інша сім’я.

Номер слайду 4

Усиновлення. Опіка. Прийомна сім’я. ДБСТФорми влаштування дітей - сиріт

Номер слайду 5

Дитячий будинок сімейного типу. Окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Номер слайду 6

Прийомна сім'я. Сім'я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей -сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Номер слайду 7

Особливостями прийомної сім’ї та дитячого будинку сімейного типу є те, що вони поєднують в собі ознаки сім’ї, первинного колективу, виконують їхні функції, мають родинні та суспільні зв’язки, об’єднують під одним дахом рідних і нерідних людей. Мають особливі стосунки з мікро - та макросередовищем, свій спосіб життя, створюють свої традиції, водночас є установою і сім’єю. Усе це потребує соціального супроводу та обслуговування, які здійснює соціальний працівник центру соціальних служб та залучені фахівці (лікарі, психологи, дефектологи).

Номер слайду 8

Нормативно – правова база АКТИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ: Конституція України Сімейний кодекс України від 10.01.2002, № 2947-III; Цивільний Кодекс України від 16.01.2003 № 435-IV; Закон України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей» від 24.01.1995 № 20/95-ВР; Закон України «Про охорону дитинства» від 26.04.2001 № 2402-III; Закон України «Про соціальну роботу з сім'ями, дітьми та молоддю» від 21.06.2001 № 2558-III; Закон України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» від 13.01.2005 № 2342-IV; 

Номер слайду 9

Нормативно – правова база Укази Президента України: від 11.07.2005 № 1086/2005 «Про першочергові заходи щодо захисту прав дітей»;від 04.05.2007 № 376/2007 «Про додаткові заходи щодо захисту прав та законних інтересів дітей»;від 05.05.2008 № 411/2008 «Про заходи щодо забезпечення захисту прав і законних інтересів дітей»;від 16.12.2011 № 1163/2011 «Про питання щодо забезпечення реалізації прав дітей в Україні».

Номер слайду 10

Нормативно – правова база Постанови Кабінету Міністрів України: вiд 05.04.1994 № 226 «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування»;вiд 26.04.2002 № 565 «Про затвердження Положення про прийомну сім'ю»;вiд 26.04.2002 № 564 «Про затвердження Положення про дитячий будинок сімейного типу»;вiд 28.01.2004 № 87 «Про затвердження Типового положення про центр соціально-психологічної реабілітації дітей»;вiд 25.08.2005 № 823 «Про затвердження Порядку надання одноразової допомоги дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку ід 31.01.2007 № 81 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом «гроші ходять за дитиною». Постанова КМ України №1228 від 17.10.2007 “ Питання організації виконання законодавства щодо опіки, піклування над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування”.

Номер слайду 11

Нормативно – правова база Порядок створення дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей та влаштування в них дітей регулюється Постановами Кабінету Міністрів України № 564 від 26 квітня 2002 року «Про затвердження Положення про дитячий будинок сімейного типу» та № 565 «Про затвердження Положення про прийомну сім'ю» вiд 26.04.2002 року.

Номер слайду 12

ПОСТАНОВА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИвід 26 квітня 2002 р. N 564 Київ «Про затвердження Положення про дитячий будинок сімейного типу. ПОЛОЖЕННЯ про дитячий будинок сімейного типу Загальні питання Створення та ліквідація дитячого будинку сімейного типу Контроль за умовами проживання вихованців Соціальне супроводження дитячих будинків сімейного типу Пільги та державні гарантії. Влаштування дітей до дитячого будинку сімейного типу.

Номер слайду 13

Постанова КММУ вiд 26.04.2002 № 565 «Про затвердження Положення про прийомну сім'ю». Постанова містить загальні положення про прийомну сім’ю; положення про створення прийомної сім’ї; влаштування дітей до прийомної сім’ї; прийомних батьків, їх права та обов’язки; матеріальне забезпечення прийомної сім’ї. 

Номер слайду 14

Перелік документів, які потрібні для створення прийомної сім'ї, дитячого будинку сімейного типу • Заява кандидатів у прийомні батьки про утворення дитячого будинку сімейного типу;• Довідка про проходження курсу підготовки з відповідними висновками та рекомендацію центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, щодо включення їх у банк даних про сім’ї потенційних батьків-вихователів; • Висновок служби у справах дітей про наявність умов для створення ДБСТ;• Довідку про склад сім’ї (форма 3);• Копію свідоцтва про шлюб (для подружжя);

Номер слайду 15

Перелік документів, які потрібні для створення прийомної сім'ї, дитячого будинку сімейного типу • Копії паспортів;• Довідку про стан здоров’я кандидатів у прийомні батьки та членів сім’ї, які проживають разом з ними;• Довідку про доходи потенційних батьків-вихователів;• Письмову згоду всіх повнолітніх членів сім’ї, які проживають разом з кандидатами у прийомні батьки, на утворення дитячого будинку сімейного типу, засвідчену нотаріально.

Номер слайду 16

Які діти можуть бути влаштовані до дитячого будинку сімейного типу?До дитячого будинку сімейного типу влаштовуються діти, які мають визначений статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування.  В першу чергу до дитячого будинку сімейного типу влаштовуються діти, які перебувають між собою у родинних стосунках, за винятком випадків, коли за медичними показаннями або з інших причин вони не можуть виховуватися разом.  Дитячий будинок сімейного типу комплектується дітьми протягом дванадцяти місяців з дня створення. Контроль за його комплектуванням здійснює місцева служба у справах дітей.

Номер слайду 17

Установлення статусу для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Рішення про надання статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, приймається районною держадміністрацією, виконавчим органом районної ради за поданням служби у справах дітей. У рішенні зазначаються прізвище, ім’я, по батькові дитини, дата народження, обставини, за яких вона залишилася без батьківського піклування, документи, які підтверджують ці обставини, та форми влаштування дитини. Статус дитини-сироти надається дітям, у яких померли або загинули батьки, що підтверджуються свідоцтвом про смерть кожного з них. Статус дитини, позбавленої батьківського піклування, надається дітям:-- батьки яких позбавлені батьківських прав, що підтверджуються рішенням суду;-- які відібрані у батьків без позбавлення батьківських прав, що підтверджується рішенням суду;-- батьки яких визнані безвісно відсутніми, що підтверджується рішенням суду;-- батьки яких оголошені судом померлими, що підтверджується свідоцтвом про смерть, виданим органами реєстрації актів цивільного стану;-- батьки яких визнані недієздатними, що підтверджується рішенням суду;-- батьки яких відбувають покарання у місцях, позбавлених волі, що підтверджується вироком суду;-- батьки яких перебувають під вартою на час слідства, що підтверджується постановою суду;-- батьки яких перебувають у розшуку органами внутрішніх справ, пов’язаному з ухиленням від сплати аліментів та відсутністю відомостей про їх місцезнаходження, що підтверджується ухвалою суду або довідкою органів внутрішніх справ про розшук батьків та відсутність відомостей про їх місцезнаходження.-- у звязку з тривалою хворобою батьків, яка перешкоджає їм виконувати свої батьківські обовязки, що підтверджується висновками медико-соціальної експертної комісії про наявність у батька, мтатері хвороби, яка перешкоджає виконанню ними батьківських обовязків, виданим у порядку, встановленому МОЗ.-- підкинутим, батьки яких невідомі, покинутим у пологовому будинку, іншому закладі охорони здоровя або яких відмовилися забрати з цих закладів батьки, інші родичі, про що складено акт за формою, затвердженою МОЗ і МВС.

Номер слайду 18

Стабільність держави, її економічний розвиток значною мірою залежать від фізичного та духовного розвитку дитини, ставлення держави до проблеми дітей їхніх інтересів та потреб. Діти – гарант самозбереження та поступу нації, тому питання виховання та захисту підростаючого покоління завжди є, були і будуть актуальними. Ми постійно повинні працювати над проектом, щоб домогтися того, аби у державі не було дітей без родини.

pptx
Додано
22 листопада 2019
Переглядів
2344
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку