Соледарська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №13
з поглибленим вивченням англійської мови
Соледарської міської ради Донецької області
Перший урок – квест
у 4 класі
«Я люблю Україну»
Підготувала вчитель
початкових класів
Трилевська Л.І.
2019 рік
Перший урок – квест для учнів 4 класу
Тема: Я люблю Україну
Мета:
Обладнання: презентація, вислови та плакати про Україну, малюнки про Україну, картки із завданнями.
Хід уроку
І. Організація навчальної діяльності
1. Привітання (слайд)
Пролетіло тепле літо,
В школу повернулись діти.
Відпочили всі нівроку!
Із новим навчальним роком!
2. Поздоровлення з Днем знань
- Дорогі діти! Ось і пролунав дзвоник, проголосивши початок нового навчального року. Я хочу всіх вас із цим привітати і бажаю підкорити нові вершини знань, зустріти добрих і надійних друзів та досягти омріяної мети.
- Отже, ми починаємо наш перший урок.
3. Гра «Шифрувальник» (слайд)
- Про що буде йти мова на сьогоднішньому уроці, ви дізнаєтесь із зашифрованого речення.
айЗн, биюл, гарійбео нуїраУк – йинідр йарк!
( Знай, люби, оберігай Україну – рідний край!) Учні відповідають.
ІІ. Повідомлення теми і завдань уроку
(Діти з екрану читають тему «Я люблю Україну».)
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
П – поважати традиції та звичаї своєї Батьківщини
А – активно діяти
Т – трудитися на благо своєї країни
Р - розвиватися самому
І – ініціативу проявляти
О – обережним бути
Т – творити добро
ІV. Осмислення та усвідомлення матеріалу уроку
На уроці ми будемо працювати за таким маршрутом
Наш маршрут (слайд)
1 зупинка . Пазли карта України (слайд)
Я пропоную вам із пазлів скласти карту України ( робота в парах).
2 зупинка . Подорож містами України (слайд)
1 група: два склади (Рівне – Київ – Суми – Харків – Луганськ – Донецьк – Дніпро – Херсон)
2 група: три склади (Чернівці – Ужгород – Тернопіль – Хмельницький – Житомир – Вінниця – Чернігів – Черкаси – Одеса – Полтава )
3 група: чотири склади (Кіровоград (Кропивницький) – Миколаїв – Запоріжжя – Сімферополь - Дніпропетровськ (Дніпро))
Учні виконують завдання. Перевірка виконаного завдання.
3 зупинка. Славетні Українці
4 зупинка. Символи України
Кросворд
|
Т |
Р |
И |
З |
У |
Б |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
К |
А |
Р |
П |
А |
Т |
И |
|
Д |
Н |
І |
П |
Р |
О |
|
|
|
|
|
Л |
Е |
Л |
Е |
К |
А |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
К |
И |
Ї |
В |
|
|
|
|
|
|
К |
А |
Л |
И |
Н |
А |
|
|
|
|
|
|
К |
О |
Б |
З |
А |
Р |
|
|
|
|
|
1. Як називається герб нашої держави? (Тризуб).
2. Які гори України ви знаєте? (Карпати).
3. Як називається найбільша річка України? (Дніпро).
4. Який птах є символом України? (Лелека).
5. Столиця України? (Київ).
6. Кущ-символ України? (Калина).
7. Збірка віршів Т.Г.Шевченка? (Кобзар).
- Кожен з нас повинен пам’ятати, що ми громадяни України, що ми сини і дочки нашої держави, у кожного із нас своє завдання. Ми повинні захищати і єднати, як би важко не було. А також повинні жити за законами нашої держави , які записані у Конституції.
Наша Вітчизна є європейською країною не тому, що її територія — центр Європи, а тому що українці здавна сповідують ті принципи свободи й незалежності, які притаманні багатьом народам інших держав. За територією Україна є найбільшою державою в Європі. Україна – Європейська держава, в Європі її думки, в Європі її серце, в Європі її місце.
Ваше завдання прочитати зашифрований уривок з вірша Кульчак Христини. Читати потрібно за ходом годинникової стрілки, щоразу пропускаючи дві клітинки.
ІV. Підсумок уроку
- Ось і підійшов до завершення наш урок. Напевне, всі ви зрозуміли, на якій
унікальній землі ми живемо. Ми маємо чим пишатися і чим гордитися. Наші
предки дуже багато трудилися, щоб Україна стала незалежною могутньою
державою. А тепер від нас, від наших знань і вмінь, від нашого патріотизму
залежить, якою бути Україні далі.
Фото: руки учнів у вигляді серця.