Перший урок "Я люблю свою країну"

Про матеріал

Розробка першого уроку для 4 класу "Я люблю свою країну" у вигляді гри -квесту допоможе розширити і поглибити свої знання про Батьківщину. Діти дізнаються щось нове і пригадають вивчене.

Перегляд файлу

ТЕМА:       Я люблю свою країну.

 

 МЕТА : формувати в учнів уявлення про країну; розширити й поглибити поняття «Ягромадя­нин України»; розвивати мовлення дітей, їхній світогляд; виробляти громадянські якості: патріо­тизм, людяність; виховувати любов і повагу до БатьківщиниУкраїни

 

Обладнання: карта України, ілюстрації державних і народних символів, картки із завданнями

 

                                                ХІД УРОКУ

 

І. Організаційний .момент.

Вступне слово вчителя.
- Вітаю вас діти з початком нового навчального року!

 Школа радісно зустріла вас чистенькими й затишними приміщеннями ,світлими віконцями,спортивними залами і готова турбуватися про вас, відкрити секрети наук,
Збагатити міцними знаннями, які необхідні в житті кожної людини.

- Сьогодні в нашій країні свято науки і знань. Свято  чудове і довгождане ,бо ми живемо у вільній і незалежній державі –Україні, де всі діти й дорослі мають право на навчання, на одержання потрібних знань. У цей вересневий день не всі діти нашої країни сядуть за парти, адже далеко на Сході йде війна. Ми щасливі  тому, що не чуємо вибухів гармат і не бачимо руйнувань наших будинків, з нами поруч наші батьки.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

Сьогодні ми з вами поведемо розмову про найдорожче серцю кожної людини. Про що саме будемо говорити вам  підкажуть рядки вірша Ліни Костенко.
Буває, часом сліпну від краси,
Спинюсь, не тямлю, що воно за диво,
Оці степи, це небо, ці ліси
Усе так гарно, чисто, незрадливо,
Усе, як  є - дорога, явори,
Усе моє - все зветься  …(Україна.)

Отже, мова піде про Україну і тема нашого уроку звучить так «Я люблю Україну». На сьогоднішньому уроці ми ще раз переконаємося, яка прекрасна та багата наша Батьківщина, дізнаємося щось нове і пригадаємо все те, що вже вивчили  про наш рідний край. 

ІІІ. Основна частина уроку.

Вступне слово

Наш урок ми проведемо у вигляді гри-квесту. В ній візьмуть участь дві команди. Ви отримаєте маршрутний лист, на якому позначено 7 станцій. Всі команди повинні пройти через них, виконавши певні завдання. На кожній станція команда отримає один елемент великого пазла. Наприкінці гри ми разом складемо всі пазли, які ви отримаєте, і подивимося, яку ж картину вони утворять.

 

1.Завдання  «Твої асоціації»

Підібрати слова які спадають тобі на думку (асоціюються), коли ти чуєш слово Батьківщина.

 

 

2.Вікторина «Україна»

1 команда

Як називається Основний Закон України?(Конституція)

Яку назву носить головна вулиця Києва?(Хрещатик)

Як називається найбільша річка України?(Дніпро)

Яку назву мала козацька держава, заснована за Дніпровими порогами?(Запорізька Січ)

Назвіть співочого птаха України.(соловейко)

Яка птаха не висиджує своїх малят?(зозуля)

Наша Батьківщина - …. (Україна)

2 команда

Державними символами України є …..(гімн, прапор, герб).

Прапор України двоколірний - ……(жовтий, синій)

Гімн України – це пісня…… («Ще не вмерла України…»)

Слова гімну написав…… (Павло Чубинський)

Музику до гімну створив … (Михайло Вербицький).

Герб України - ….(тризуб)

У тризубі відображено триєдність життя -….  (Батько-Мати-Дитя).

3.Завдання  «Символи моєї України»

Підписати картинки і пояснити до яких символів вони відносяться

(державні чи народні)

 

  4.Скласти вірш про Україну методом «Сенкан»

 

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

 

5. Завдання «Прислів’я мого краю»

Із розрізаних  слів складіть прислів’я та приказки про рідну землю

Людина без Батьківщини як соловей без пісні

Рідна земля мати, а чужа - мачуха

        Де рідний край,там і під ялинкою рай.

Як ви розумієте ці прислів’я? Які прислів’я про рідний край ви знаєте?

6. Завдання «Ми – патріоти»

Любов у нас до Батьківщини  іде із серця глибини.

Ми — патріоти України, її ми дочки і сини.

Нам наймиліша і єдина вітчизна за усі світи!

Чарівна, рідна Україна, ми — українці, я і ти!

Україна велика держава. В ній нараховується більш як двадцять дев’ять з половиною тисяч населених пунктів. Це і великі міста, селища і маленькі села. Вам потрібно знайти в табличці назви міст України.

 

А

 Х

 Е

 Р

 С

 О

 Н

 Й

 Ц

 У

 Л

 У

 Ц

 Ь

 К

 К

 М

 И

 К

 О

 Л

 А

 Ї

 В

 Е

 Н

 Г

 Ш

 З

 А

 Ф

 І

 В

 А

 П

 Л

 Ь

 В

 І

 В

 О

 К

 И

 Ї

 В

 Ж           

 И

 Т

 О

 М

 И

 Р

 Л

 Д

 Р

 І

 В

 Н

 Е

 Ж

 Є

 Я

 П

 О

 Л

 Т

 А

 В

 А

 Ч

 С

 М

 И

 Т

 Ь

 Б

 Ю

 Щ

 С

 У

 М

 И

 Й

 К

 Х

 А

 Р

 К

 І

 В

 

7.Завдання  «Славетні українці»

Шануйте тих, хто зберігав культуру

І мову солов’їну в тяжкий час,

Та пісню нашу, та літературу,

Щоб зараз мали націю ми в нас.

 

Наша земля багата талановитими людьми. Багато поетів, спортсменів, художників, співаків прославляють нашу Україну в усьому світі. Ваше

завдання підписати портрети відомих українців.

 

ІV. Рефлексія. Підсумок уроку

Діти ви просто молодці, всі справились із поставленими завданнями.

Кожна команда має свої частинки пазлу.

Тепер давайте складемо наші пазли і подивимося, що в нас утворилося. Це – Україна. Ось подивіться, яка вона гарна, скільки чудових українських куточків ви намалювали. Чого тут тільки нема: і густі ліси, і зелені Карпати з їх полонинами та холодними потоками, і широкі та могутні ріки, і сині моря, і неосяжні степи. Кожен з нас творить своє майбутнє та майбутнє нашої держави.  То ж зростаючи, ніколи не забувайте, що ми –укваїнці,  і тільки, коли ми будемо всі разом, тоді наша рідна Україна і ми будемо щасливими!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Завантаження...
doc
Додано
23 серпня 2018
Переглядів
4894
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку