План – конспект уроку біології у 7 класі НУШ на тему "Будова клітини рослин"

Про матеріал
План – конспект уроку біології у 7 класі на тему "Будова клітини рослин" створений за модельною навчальною програмою «Біологія. 7–9 класи» для закладів загальної середньої освіти (автори: Самойлов А. М., Тагліна О. В., Утєвська О. М.) Мета уроку: Сформувати уявлення про будову та функції рослинної клітини. Розвивати логічне мислення, вміння встановлювати відповідності, працювати у групі для досягнення спільного результату. Виховувати уважність, спостережливість і відповідальність у роботі. Тип уроку:формування компетентностей
Перегляд файлу

План – конспект уроку біології у 7 класі

Модельна навчальна програма «Біологія. 7–9 класи» для закладів загальної середньої освіти (автори: Самойлов А. М., Тагліна О. В., Утєвська О. М.)

Тема. Будова клітини рослин

Мета уроку: Сформувати уявлення про будову та функції рослинної клітини. Розвивати логічне мислення, встановлювати відповідності, вміння працювати у групі для досягнення спільного результату. Виховувати уважність, спостережливість і відповідальність у роботі.

Очікувані результати.

Знаннєвий компонент: Учні /учениці знатимуть будову рослинної клітини, розумітимуть зв'язок органел клітини з їх функціями.

Діяльнісний компонент:  Учні /учениці спостерігатимуть будову клітини рослин під мікроскопом, здійснюватимуть пошук, систематизацію та презентацію інформації щодо будови рослинної клітини, моделюватимуть  клітину з підручних засобів.

Ціннісний компонент: :  Учні /учениці матимуть переконання про клітинну будову живих організмів, робитимуть висновки про будову клітини.

Види навчальної діяльності: Спостереження, дослідження, робота з інформацією, моделювання.

Тип уроку: формування компетентностей

ХІД УРОКУ

 

І. Організація класу. Створення сприятливої психоемоційної ситуації у класі. (1хв)

ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Формулювання мети та планування спільної діяльності.

 Прийом «Збери пазл». (2хв)

ІІІ. Актуалізація опорних знань і вмінь.

Правила роботи з мікроскопом. Прийом «Мікрофон» (2хв)

 IV.Набуття знань і досвіду. (20хв)

1.- Спостереження під мікроскопом клітини рослин на тимчасових мікропрепаратах.

2.- Будова рослинної клітини.  Демонстрація відеофрагменту .

3.- Встановлення відповідностей між органелами та їх функціями. «Мозковий штурм»

4.- Систематизація інформації у зошиті у вигляді таблиці.

 V Фізкультхвилинка. Вправи для покращення роботи кисті. (1хв)

 VІ. Усвідомлення знань, умінь і навичок (15хв)

  1. Моделювання рослинної клітини з підручних матеріалів. Прийом «Бриколаж».
  2. Презентація робіт.

VІІ. Рефлексія учнівської діяльності (2 хв)

Прийом «Світлофор»

Обери  олівець відповідного кольору.

VІIІ. Пояснення д.з. Усно відповісти на запитання с.37 (1хв)

ІХ. Підсумок уроку. (1хв)