Цифровий прогрес відкриває перед нами нові можливості, нові відомості, а разом з тим і нові загрози. Втім, інтернет-середовище може бути безпечним! Кількість свідомих педагогів упевнено зростає – ми шукаємо та аналізуємо різноманітні джерела, досліджуємо нові ресурси, що допомагають нам захиститися від загроз.
Чимало українських організацій борються з інтернет-шахраями та створюють якісний контент для освітян. Які додаткові матеріали допоможуть убезпечити школярів та педагогів? Відповіді на ці запитання дала Любов Цукор у межах інтернет-конференції «Безпечний інтернет для учнів та освітян».
Де шукати матеріали?
До пошуку ресурсів з безпеки в інтернеті слід підійти відповідально! Адже є ризик потрапити у віртуальну пастку чи випадково поширити фейкову інформацію та стати причиною небезпеки. Довіряйте лише авторитетним і компетентним інтернет-джерелам. Звертайтеся до відкритих бібліотек, офіційних сайтів, фейсбук-спільнот громадських організацій і державних установ.
Любов Цукор підготувала добірку українських ресурсів із безпеки в інтернеті. Ці матеріали відповідають вимогам підлітків і вчителів: вони цікаві, привабливі та корисні.
- Проєкт «Безпека дітей в Інтернеті» від Міністерства та Комітету цифрової трансформації України. Тут ви знайдете інформацію, поради та підказки з безпеки та захисту дітей від шкідливих матеріалів, кібербулінгу, сексуального насильства, суїцидальних спілок тощо.
- Національна платформа з цифрової грамотності. Подивіться цікаві освітні серіали за участю відомих українців. Також можна запропонувати батькам освітній курс «Безпека дітей в інтернеті». Він навчить їх допомагати дітям використовувати інтернет безпечно і з користю.
- Проєкт «Stop-Sexting» містить добірку матеріалів із протидії сексуальній експлуатації та насильству над дітьми.
- #Центр кращого Інтернету. Тут ви знайдете багато цікавих матеріалів щодо безпечного використання цифрових технологій, культури та безпеки користування мережею.
Можливості освітнього проєкту «На Урок»
Ми працюємо для вчителів України, а також для вашої безпеки й натхнення. Зручна система пошуку та фільтрації за категоріями дозволить отримати великий вибір матеріалів з різних тем. За декілька секунд пошуку ви матимете можливість:
- переглянути відеозаписи вебінарів, конференцій, курсів, окремих виступів;
- отримати велику кількість різноманітних онлайн тестів. До речі, деякі тести буде цікаво пройти і вам!
- знайти у бібліотеці розробок конспекти уроків та виховних заходів;
- ознайомитися з новими практичними прийомами та інноваційними техніками у журналі.
А ще залучити необмежену кількість учнів до участі у цікавих та безкоштовних проєктах та конкурсах! Саме зараз триває реєстрація на конкурс «День без мобільного телефону».
Хочете дізнатися більше та отримати цікавий бонус? Неодмінно подивіться виступ!
Щоб залишити свій коментар, необхідно зареєструватись.