ФІЗИЧНИЙ КВЕСТ
7 клас
В пошуках філософського каменю
Мета:
• Сприяти розвитку інтелектуальних здібностей учнів;
• підтримувати інтерес учнів до вивчення фізики;
• розвивати увагу, кмітливість, уяву, вміння працювати в групі
Тип заходу: активна гра-подорож з різними етапами, на яких необхідно виконати певне завдання.
Правила гри:
Приймає участь 3 команди з 7 А,Б,В класів. Кожна команда, згідно маршрутного листа, проходить тур і набирає певну кількість балів для факультету Гріффіндор. Після закінчення гри підраховується їх загальна кількість і виявляється переможець.
Вчитель: Шановні семикласники!! До вас звертаються Гаррі Поттер зі своїми друзями Роном Візлі та Герміоною Грейнджер. Мандрують вони в пошуках філософського каменю, заробляючи бали для факультету Гріффіндор. Друзі звертаються до вас з проханням допомогти їм.
1 станція «ЛОГІЧНА»
Завдання І так, дайте відповіді на поставлені питання, і взявши з кожного слова-відповіді зазначену букву, ви складете слово-пароль (З ним працює кожен вчитель на кожному уроці). Не бійтеся труднощів і нехай вам допоможуть знання з фізики та кмітливість! Бажаю успіхів!!!
Питання:
Відповідь: 1) тяжіння (Ж); 2) окуляри (У); 3) інерція (Р); 4) маятник (Н); 5) фізика (А); 6) лампочка (Е).
Відповідь: "ЖУРНАЛ".
2 станція «Ерудитів»
В ребусах зашифровані прилади. Які ви маєте знайти в фізичному кабінеті. Хто найкраще справиться, отримає перемогу в даному конкурсі. 1.термометр.
2.маятник.3. лінійка.
3 станція «Розрахункова»
Після першого уроку польоту на мітлі Поттер стає ловцем збірної факультету з квідичу. Визначте густину м’яча квафелу, якщо його об’єм становить 0,113м3, а його маса 400 грам.
4 станція «Спортивна»
Дамблдор наказав нашим героям підстрибнути 10 разів й розрахувати час одного стрибка. Необхідне обладнання міститься в кабінеті (аркуші паперу, ручки, скакалка, мобільний телефон, який учні використають як секундомір та калькулятор).
Спостерігач (член журі) слідкує за ходом виконання завдання. 10 разів підстрибнути на скакалці, виміряти час стрибків. Розрахувати час одного стрибка за формулою: Т = t/N
5 станція «Музична »
В підібраних музичних треках сучасних українських виконавців знайти одне з названих фізичних явищ. Наприклад: гурт «Антитіла», пісня «Їдем, їдем» - механічне явище.
Підведення підсумків, нагородження переможців. Взаємне оцінювання учасників команд.