Люди, які вражають жагою до життя, силою волі і духу. Суспільство звикло до того, що інваліди в засобах масової інформації описуються як слабкі, безпорадні люди, які потребують жалості. Але реальні приклади фізично обмежених людей, які добилися неймовірних успіхів, свідчать зовсім про інше результаті. В минулому та на сьогоднішній день інваліди які досягли успіху - це справжній герої. Вони не те щоб не потребують допомоги, а можуть самі її надати багатьом бажаючим своїм прикладом долати труднощі, які їм приготувала доля!Якщо у вас опускаються руки і немає сил підкорювати вершину, згадайте про історичних осіб і сучасників з фізичними вадами, які прославилися на весь світ. Назвати їх інвалідами просто язик не повертається. Люди з обмеженими можливостями, які домоглися успіху, показують усім нам приклад мужності, стійкості, героїзму та відданості.
Стівен Хокінг. Хокінг – жива людина-легенда, він займає восьме місце у рейтингу “100 геніїв сучасності”, і це не просто так. 75-річний фізик-теоретик з Великобританії прославився своїми дослідженнями у астрофізиці, зокрема, вивчає чорні діри та відкриває таємниці Всесвіту. Зараз він керівник Центру теоретичної космології в Кембриджському університеті відомий у всьому світі. Та у 21 рік у Стівена почали проявлятись ознаки так званої “хвороби рухового нейрона” — хвороби Шарко, яка призвела до паралічу. Хоча над моїм майбутнім нависла хмара, на свій подив я з’ясував, що тепер почав отримувати від життя більше задоволення, ніж раніше, – так говорить про рідкісну хворобу науковець.
Нік Вуйчич. Пастор та мотиваційний оратор з Австралії Нік Вуйчич народився з синдромом тетраамелії – вроджений дефект, пов’язаний з повною відсутністю рук та ніг. Для когось це звучить моторошно, і означає ледь не “кінець світу”, та не для Ніка. Це не зупинило його і не заважає жити активним життям. Нік Вуйчич з повною відсутністю кінцівок живе надзвичайно активним та яскравим життям. У нього була лише одна часткова стопа з двома пальцями, завдяки якій він навчитися ходити, плавати, кататися на скейті, дошці для серфінгу, писати та жити повноцінним життям. Сьогодні на його візити з нетерпінням чекають у всіх куточках світу. У 36-річного Ніка є прекрасна дружина та двоє синів, а ще сім’я Вуйчичів очікує на народження двох доньок.
Необмежені можливості: Люди, які підкорили світ в інвалідному візку. Багато людей з обмеженими можливостями сприяли розвитку людства. До них входять і відомі знаменитості, актори, співаки, світові політичні лідери. Відомий німецький композитор Людвіг ван Бетховен страждав глухотою, "дзвоном" у вухах, який заважав йому сприймати і оцінювати музику. А на більш пізній стадії хвороби він уникав і звичайних розмов. Причина глухоти Бетховена невідома. Але за своє недовге життя він написав 9 симфоній, 5 фортепіанних концертів і 1 скрипковий, 17 струнних квартетів, 1 оперу і 32 фортепіанні сонати.
Болгарська ясновидиця Ванга – ще одна історична особистість, що заслуговує поваги і захоплення. У 12-річному віці дівчинка потрапила в піщаний буревій і осліпла. Одночасно всередині неї відкрився так званий третій очей – всевидюче око. Вона почала заглядати в майбутнє, пророкуючи долі людей. Ванга привернула увагу до своєї діяльності під час Другої світової війни. Тоді по селах пішла чутка про те, що вона здатна визначити, загинув чи ні воїн на полі бою, де знаходиться зниклий безвісті і є надія його знайти.
Також факт інвалідності не завадив реалізуватися і правити величезною країною у важкі часи Світового економічної кризи і Другої світової війни Франкліну Рузвельту, 32-му президенту США. Він став однією з ключових фігур американської історії. Він єдиний президент, який обирався більш ніж на два терміни. Рузвельт був обраний у президенти вже після захворювання поліомієлітом, який прикував його назавжди до інвалідного крісла. Діяльність Рузвельта допомогла США встати на шлях процвітання, створення ООН - так само його заслуга.
Бар'єр інвалідності подолав і відомий фізик-математик Стівен Гокінг, один з найбільш впливових в науковому сенсі і відомих широкій громадськості фізиків-теоретиків нашого часу. Уже три десятки років, як учений страждає невиліковною хворобою - розсіяним склерозом. Це хвороба, при якій рухові нейрони поступово вмирають і людина стає все більш безпорадною... Після операції на горлі він втратив здатність говорити. Друзі подарували йому синтезатор мови, який був встановлений на його кріслі-колясці і за допомогою якого Гокінг може спілкуватися з оточуючими.
Оскар Пісторіус Не маючи ніг, Оскар Пісторіус добився видатних успіхів у спорті. Інвалідом молодий чоловік був з народження, але це не зупинила його в досягненні мети - рухатися. Неймовірними труднощами Оскар став легкоатлетом-бігуном, якого допускали навіть змагатися з абсолютно повноцінними в фізичному плані противниками.
Оксана Зубковська. Українські паралімпійці своїми дивовижними досягненнями та рекордами знані у всьому світі. А від легкоатлетки Оксани Зубковської буквально шаленіє увесь спортивний світ. Наша 36-річна спортсменка – триразова паралімпійська чемпіонка, рекордсменка світу у стрибках у довжину серед спортсменів з вадами зору. Від української легкоатлетки Оксани Зубковської шаленіє увесь спортивний світ. В Оксани збереглося лише 5% зору. Попри страхітливі діагнози медиків, спортсменка ніколи над цим не замислювалася, адже для неї це не має значення – мають значення цілі та шлях до їх досягнення.
Олена Акопян - українська спортсменка, чемпіонка та багаторазовий призер літніх паралімпійських ігор з плавання, дворазовий призер зимових паралімпійських ігор з лижних гонок та біатлону. Заслужений майстер спорту України (1998). Нагороджена орденом "За заслуги" І, ІІ і ІІІ ступеня та орденом княгині Ольги ІІ та ІІІ ступеня.