Вкажіть рядок, у якому наведено приклад вимушеної дифузії: А) у водоймах завжди міститься розчинене повітря;Б) у склянці з чаєм розмішується цукор;В) крупинка фарби, вкинута в склянку з водою, надає воді забарвлення;Г) бетон, латунь, мармур;Д) запах бензину з відкритого баку відчувається поблизу автомобіля.
Виберіть твердження, що пояснює явище дифузії: А) наявність проміжків між молекулами та різна густина речовини;Б) неперервний рух молекул та різна густина речовин;В) різна густина речовини та наявність проміжків між молекулами;Г) неперервний рух молекул і наявність проміжків між молекулами;Д) наявність сил взаємодії між молекулами.
Між молекулами твердих тіл є проміжки. Виберіть твердження, що пояснює, чому тверді тіла не розпадаються на окремі молекули: А) між молекулами діють сили відштовхування;Б) між молекулами діють значні сили притягання;В) молекули безперервно рухаються;Г) розміри проміжків значно менші за розмірами молекул;Д) сили притягання зрівноважені силами відштовхування.
Учень сформулював основні положення атомно-молекулярного вчення про будову речовини так: 1) всі тіла складаються з надрібніших частинок речовини; 2) частинки речовини знаходяться в хаотичному русі; 3) частинки притягуються між собою. Вкажіть твердження, де учень допустив помилку: А) тільки в твердженні 3;Б) тільки в твердженні 2;В) тільки в твердженні 1;Г) у твердженнях 1 і 2;Д) у твердженнях 2 і 3.
Швидкість руху молекул газів від зіткнення до зіткнення дорівнюють сотням метрів за секунду. Вкажіть причину того, що дифузія в газах відбувається значно повільніше: А) молекули рухаються хаотично не по прямих лініях, а по ламаних; до того ж, зіткнення відбуваються дуже часто;Б) вітер відносить молекули;В) можливо, неправильно визначені швидкості руху молекул газів;Г) такі швидкості руху мають лише поодинокі молекули, а переважна більшість – значно менші;Д) швидкість дифузії не залежить від швидкості руху молекул .
Встановіть відповідність між розташуванням молекул, характером їхнього руху та станом речовини: 1) близько одна до одної; коливання на одному місці;2) далеко одна від одної; політ від зіткнення до зіткнення;3) близько одна до одної; періодичні перескоки з місця на місце;А) рідина;Б) тверде тіло;В) газ;{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}АБВ123
Встановіть відповідність явища та прикладу: 1) Дифузія в газах;2) Дифузія в рідинах;3) Дифузія в твердих тілах;4) Вимушена дифузія;5) Теплове розширення;А) засолювання сала;Б) поширення аромату квітів;В) додавання вершків у каву;Г) провисання дротів у спекотний день;Д) розчинення прального порошку під час прання в автоматичній пральній машині.{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}АБВГД12345
Література1. Бар’яхтар В. Г., Довгий С. О. Фізика 7 клас. В-во «Ранок», 2020. Татарчук Н. В. Тести. Фізика 7-11 класи. Вид-во «Академія», Київ. 2008 Атаманчук П. С., Крисько А. А., Мендерецький В. В. Збірник задач з фізики. В-во «Школяр», Київ, 1996 Гельфгат І. М., Ненашев І. Ю. Фізика 7. Збірник задач. В-во «Ранок», 2015 Лукашик В. Збірник запитань і задач з фізики. Для 7-8 класів середньої школи. В-во «Радянська школа», 1991.