Важливим моментом є необхідність реєстрації учнів на веб-ресурсі, адже слід пам’ятати про інформаційну безпеку та мінімізувати кількість платформ, на яких рекомендую реєструватись учням та педагогам. Потрібно уважно ознайомлюватись із правилами використання платформ і, наскільки можливо, мінімізувати обсяг персональних даних, які фіксуються на них.
Zoom— сервіс для проведення відеоконференцій та онлайн-зустрічей. Для цього потрібно створити обліковий запис. Безкоштовна версія програми дозволяє проводити відеоконференцію тривалістю 40 хвилин,однак на період пандемії сервіс зняв це обмеження. Zoom підходить для індивідуальних та групових занять. Користувачі можуть використовувати додаток як на комп’ютері, так і на планшеті чи смартфоні. До відеоконференції може підключитися будь-який користувач за посиланням або ідентифікатором конференції. Заняття можна запланувати заздалегідь, а також зробити посилання для постійних зустрічей у певний час. У платформу вбудована інтерактивна дошка, яку можна демонструвати учням. Крім того, є можливість легко й швидко перемикатися з демонстрації екрана на інтерактивну дошку. Завантажити програму можна на офіційному сайті Zoom.
Hangout - Це один з "найлегших" додатків для зв’язку, який займає найменше місця на телефоні. Всі відео, які запише вчитель в результаті дзвінка він може легко транспортувати в You. Tube, що для учнів близький, немов абетка. Дуже зручним інструментом цього ресурсу є те, що учнів можна поділити за допомогою уявних кабінетів, тобто організувати роботу в певних групах. Реєстрація для учнів не є обов’язковою, що є досить важливим, аби не перезавантажувати їх ще цим. Кількість учасників обмежена – 30 осіб, 10 з них одночасно можуть увімкнути камеру. Тривалість зустрічі не обмежена у часі. Діти можуть створювати галас під час обговорень. Вчитель має доступ до чарівної клавіші – вимкнення звуку в окремих осіб або ж у всіх одночасно. Якщо є необхідність поділитися матеріалами, їх можна транслювати онлайн або ж підвантажити в ресурс і надати доступ. Є можливість створювати опитування та збирати відповіді. Google+Hangouts – чи не найпростіший інструмент для колективної роботи.
Платформа для відео- та аудіо-дзвінків. Skype працює і на ПК, і на гаджетах, реєстрація швидка та безпроблемна. Є можливість ставити питання віч-на-віч, надсилати файли, переписуватися у чаті, показувати презентації, відтворювати аудіо і відео у режимі демонстрації екрану, доступне проведення опитувань. Skype. Але у сервісу є кілька досить серйозних недоліків:-відсутня вбудована віртуальна дошка – а без неї навчання онлайн не буде достатньо ефективним. - технічні параметри, обмежують і кількість користувачів. Якщо ще 5-ть учнів можуть активно взаємодіяти в підключенні, то робота вже 10-ти буде ускладнена, програма висне, голос відстає від зображення, а саме зображення часто втрачає чіткість.
Google Classroom об’єднує в собі: Google Drive для створення і обміну завданнями, Google Docs, Sheets and Slides для написання текстів і створення презентацій, Gmail для спілкування і Google Calendar для розкладу. Тож для роботи “у класі” потрібно знати, як користуватися гуглівськими сервісами.
Що можна робити: робити фото та прикріплювати їх до завдань, редагувати їх і робити окремі копії;ділитися файлами з інших додатків;мати оффлайн-доступ до інформації;вчитель може онлайн слідкувати за роботою учнів (тобто в режимі реально часу бачити документи, в яких учні виконують завдання чи виправляють помилки);можна коментувати роботи і виставляти оцінки;відправляти на повторну перевірку (після виправлення помилок) та отримати іншу оцінку;публікувати і коментувати оголошення;вчитель може надсилати електронні листи до одного чи багатьох учнів в інтерфейсі Google Classroom.
надає можливість подавати навчальний матеріал у різних форматах (текст, презентація, відеоматеріал, веб-сторінка); урок як сукупність веб-сторінок з можливим проміжним виконанням тестових завдань); - здійснювати тестування та опитування школярівз використанням питань закритого (множинний вибір правильної відповіді та зіставлення) і відкритого типів; - учні можуть виконувати завдання з можливістю пересилати відповідні файли.
Learning. Apps — онлайн-сервіс, якийдозволяє створювати інтерактивні вправи. Їх можна використовувати в роботі з інтерактивною дошкою або як індивідуальні вправи для учнів. Дозволяє створювати вправи різних типів на різні теми інтерактивних завдань з різних предметів. Тут можна створювати вправи для використання з інтерактивною дошкою.
Ефективні вправи на розвиток концентрації уваги маленьких учнів. Цікаві ігри на мислення. Захоплюючі і в той же час результативні завдання на відпрацювання навичок читання (від слова до речення) і рахунку (додавання і віднімання в межах першого десятка, порівняння чисел, склад числа, задачі). Навчання звуковому аналізу слова та складання схеми речення. Вивчення місяців і днів тижня. Послідовний комплекс вправ. Вам не потрібно буде думати, з чого почати і скільки зробити. За один раз ви будете виконувати збалансований по навантаженню урок. Поради до кожного завдання для найкращого засвоєння дитиною інформації.40 домашніх завдань у форматі pdf для закріплення отриманих знань на уроці.
Допоміжні ресурси для створення різноманітного контенту для занять: Zentation – сервіс, що дозволяє додавати до презентацій відео (з You. Tube або власні, завантажені на You. Tube ), які демонструються одразу поруч зі слайдами презентації (створеної в Power Рoint). Можна використовувати його не лише для проєктної діяльності, а й для створення вебінарів. Містить багато шаблонів для створення анімацій, а також можливість додавати музику чи записувати власний голосовий супровід до зображень.
РЕКОМЕНДАЦІЇЄ зустріч онлайн, але потрібно виходити із можливостей дітей кожного класу. Учні початкової школи можуть завантажувати програми, але в моментах саморегуляції вони програють середній і старшій. Тому розклад із нагадуванням буде дуже доречним. У початковій школі так само пропонується мати контрольний список на день, так звані чек-листи. Учні можуть планувати день і відмічати, що зробили.