Презентація "Дії електричного струму"

Про матеріал
Діями електричного струму називають ті явища, що спостерігаються за наявності електричного струму в колі. За цими діями судять про електричний струм у колі, тому що не можна безпосередньо спостерігати за рухом заряджених частинок у провіднику. З деякими діями електричного струму учні знайомі з повсякденного життя. Тому насамперед потрібно з'ясувати, що їм відомо, а потім уже звернутися до дослідів.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Дії електричного струму

Номер слайду 3

Ви вже знаєте, що електричним струмом називають процес напрямленого руху частинок, які мають електричний заряд. Але як з’ясувати, чи тече в провіднику електричний струм? Адже побачити, наприклад, як у металевому стрижні рухаються вільні електрони, неможливо. Відомо, що про наявність електричного струму ми дізнаємося завдяки його діям. Теплова та світлова дії електричного струму

Номер слайду 4

Теплова та світлова дії електричного струму. Після винайдення італійцем Алессандро Вольта 1800 року першого штучного джерела струму експериментально було визначено, що під час проходження струму провідник нагрівається. Так було відкрито теплову дію електричного струму. Теплова дія електричного струму виявляється в нагріванні провідника, в якому тече струм. Теплову дію електричного струму широко використовують також у промисловості (зварювання, різання, плавлення металів) і сільському господарстві (обігрів теплиць та інкубаторів, сушіння зерна, сінажу). Прояв теплової дії струму можна спостерігати й у природі: енергія, що виділяється під час блискавки, може спричинити лісову пожежу

Номер слайду 5

Теплова та світлова дії електричного струму

Номер слайду 6

Світлова дія електричного струму. абв. Електричні лампи — пристрої, в яких електрична енергія частково перетворюється на енергію світла:а — лампа розжарення (ККД — 5 %); б — люмінесцентна лампа (ККД — 10–20 %); в — світлодіодна лампа (ККД — 50 %)Світлова дія струму – це явище, коли електричний струм спричинює виділення світла. Це явище спостерігається в різних електричних пристроях, де струм проходить через спеціальні матеріали або гази.

Номер слайду 7

хімічна дія електричного струму. Коли через розчини солей, кислот, лугів проходить струм, то на електродах, занурених у розчин, відбуваються хімічні реакції. У такому випадку ми маємо справу з хімічною дією електричного струму.аб. Дослід, який демонструє хімічну дію електричного струму: якщо протягомдеякого часу пропускати струм через водний розчин сульфату міді (а), на одному з електродів з’явиться тонкий шар міді (б)

Номер слайду 8

Магнітна дія електричного струму. Провідник, у якому тече електричний струм, набуває магнітних властивостей. Під час пропускання струму цвях стає магнітом і притягує до себе залізні ошурки

Номер слайду 9

Робота різноманітних електродвигунів, електровимірювальних приладів можлива тільки завдяки магнітній дії електричного струму

Номер слайду 10

Дія електричного струму на організми. Електричний струм чинить теплову, хімічну, магнітну дії на живі організми, в тому числі на людину. Електролікування:

Номер слайду 11

Слід, однак, пам’ятати, що далеко не завжди електричний струм діє на організм людини цілюще. Струм може викликати опік, судоми й навіть спричинити смерть. Тому перед тим, як користуватися будь-яким електроприладом чи пристроєм, слід уважно вивчити інструкцію до нього та неухильно її дотримуватися.

Номер слайду 12

Підбиваємо підсумки. Під час проходження в провіднику електричний струм чинить:теплову дію (нагрівання провідника), магнітну дію (відхилення магнітної стрілки, намагнічування заліза), хімічну дію (хімічне розкладення речовин) світлову дію (світіння лампи). Дуже часто різні дії електричного струму виявляються одночасно. Електричний струм чинить теплову, хімічну та магнітну дії на живі організми, в тому числі на людину.

Номер слайду 13

Запитання. Як дізнатися, чи проходить у провіднику струм? 2. Перелічіть дії електричного струму. 3. Доведіть, що електричний струм чинить теплову дію; може чинити світлову дію. 4. Опишіть дослід, який підтверджує, що електричний струм чинить хімічну дію. 5. Чи завжди виявляється хімічна дія струму? 6. Що слід зробити, щоб намагнітити залізний цвях? 7. Наведіть приклади на підтвердження того, що електричний струм діє на організм людини. Як ця дія виявляється? Де її використовують?

pptx
Пов’язані теми
Фізика, 8 клас, Презентації
До підручника
Фізика 8 клас (Бар’яхтар В. Г., Божинова Ф. Я., Довгий С. О., Кі-рюхіна О.О. (за ред. Бар’яхтар В. Г., Довгого С.О.))
До уроку
§ 24. Дії електричного струму
Додано
10 червня
Переглядів
256
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку