Завдання уроку З'ясувати закони відбивання світла на межі двох середовищ. Друге середовище непрозоре.
Номер слайду 3
Перевірка домашнього завдання Зобразити схематично малюнок, що відображає місячне затемнення. Зобразити схематично малюнок, що відображає сонячне затемнення.
Номер слайду 4
Фронтальне опитування Що таке промінь світла? В чому суть закону прямолінійного поширення світла? Наведіть приклади, що підтверджують прямолінійне поширення світла. В яких випадках ми спостерігаємо тільки тінь? В яких випадках ми спостерігаємо тінь і напівтінь? Чому вранці прохолодно, а вдень тепло? Чому на екваторі завжди тепліше, ніж у наших широтах?
Номер слайду 5
Під час падіння пучка світла на межу розділу двох середовищ пучок роздвоюється: одна його частина повертається до першого середовища (і це явище називається відбиванням світла), а друга — проникає в друге середовище, змінивши свій напрям (це явище називається заломленням світла). Промінь падаючий і промінь відбитий лежать в одній площині з перпендикуляром, проведеним до відбиваючої поверхні в точці падіння. Кут падіння дорівнює куту відбивання.
Номер слайду 6
За яких умов спостерігається дзеркальне відбивання світла? Що називається кутом падіння світла (променя)? У чому суть оборотності ходу? Сформулюйте закони відбивання світла на межі двох середовищ. 1.Чому дорівнює кут падіння променя на плоске дзеркало, якщо кут між променем і дзеркалом дорівнює 30°? 2.Чому дорівнює кут падіння променя на плоске дзеркало, якщо кут між падаючим променем і відбитим дорівнює 40°? З. На плоске дзеркало падають два промені, кут між якими 10°. Яким буде кут між відбитими променями? (Відповідь: 10°.) 4. Промінь світла падає на плоске дзеркало. Кут падіння є у 4 рази більшим, ніж кут між падаючим променем і дзеркалом. Чому дорівнює кут відбивання? (Відповідь: 72°.) 5. Сонячні промені падають під кутом 60° до горизонту. Як потрібно розташувати плоске дзеркало, щоб відбиті промені освітили дно глибокого колодязя? Зробіть схематичний рисунок, що пояснює ваше розв'язання.