Презентація до Виховної години - "Тема тижня «Світ невідомий навколо тебе» «Героям Крут присвячено» - бесіда Бесіда «Обережно, лід!»"

Про матеріал

Презентація до Виховної години - Тема тижня «Світ невідомий навколо тебе»

«Героям Крут присвячено» - бесіда

Бесіда «Обережно, лід!»

2 ТИЖДЕНЬ 16-20.01.

За Шияном А.І.

Перегляд файлу

Тема тижня «Світ невідомий навколо тебе»

imageimage «Героям Крут присвячено» бесіда

Бесіда «Обережно, лід!»

image«Героям Крут присвячено»

image Що відбувалося під Крутами?

image Коли?

image Хто очолив бій під Крутами? image Яка подія передувала бою під Крутами?

image Хто такі герої Крут?

imageimageimageimageЩо відбувалося під Крутами? Коли?

 бій, що відбувся 29січня 1918 року біля залізничної станції Крути, за 130 кілометрів на північний схід від Києва, 18 км на схід від Ніжина image

imageХто очолив бій під Крутами?

29 січня виповнюється 104 роки від бою між українськими військовими курсантами та військами червоної армії під командуванням капітана Муравйова під Крутами.

imageЯка подія передувала бою під Крутами?

Передувало події прийняття Українською Центральною Радою IV Універсалу (кінець січня 1917 року), який проголошував незалежність Української Народної Республіки (УНР). УНР сподівалася на федеративні відносини з Росією.

imageХто такі герої Крут?

29 січня в Україні відзначають пам'ять героїв Крут українських студентів, які, намагались зупинити більшовицький наступ на Київ у 1918 році, потрапили в полон і були розстріляні більшовиками.

Бій під Крутами тривав близько шести годин, у ньому загинули від 70 до 100 бійців з української сторони. Втрати більшовицьких військ тоді сягнули 300 людей.

Бесіда «Обережно, лід!»

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА ЛЬОДУ

Щороку в області внаслідок необережного поводження на льоду гинуть люди.

Небезпека зростає навесні, коли активно починає танути крига на водоймах. З метою захисту свого життя та здоров’я необхідно знати та виконувати наступні правила перебування на льоду:

 

1.      На водоймах безпечним вважається лід (при температурі повітря нижче 0):

-     для одного пішохода – товщиною не менше 7 см;

-     для групи людей – товщиною не менше 15 см;

-     imageдля масового катання на ковзанах - товщиною не менше 25 см.

2.      Забороняється виходити на тонкий лід.

3.      Міцність льоду перевіряють товстою палицею (жердиною), ударяючи нею (2-3 рази в одне і тесаме місце) якнайдалі від себе. Категорично забороняється випробовувати міцність льоду ударами ніг. Якщо лід недостатньо міцний, потрібно припинити рух і повертатися назад своїми слідами (там міцність льоду вже перевірена).

4.      Небезпечні місця на льоду, як правило, темніші за інших, небезпечний  -каламутний, малопрозорий і білий лід.

5.      При переході замерзлої водойми необхідно користуватися прокладеними стежками. Під часгрупового переходу льодом необхідно йти на відстані 5-6 м один від одного й уважно стежити за тим, хто іде попереду.

6.      При пересуванні по льоду треба бути обережним,уважно стежити за його поверхнею, обходити небезпечні і підозрілі місця (вмерзлі в лід кущі, траву та інше). Дуже небезпечно виходити на лід у нічний час.

7.      Забороняється самостійно виходити на лід абокататися на льоду дітям без нагляду дорослих.

8.      imageПід час підльодного вилову риби не рекомендуєтьсяна невеликому майданчику пробивати багато лунок, стрибати і бігати по льоду, скупчуватись у групи. Рибалки повинні пробивати ополонки одну від одної на відстані 45 м.

9.      Кожен рибалка повинен мати з собою міцну мотузку12-15 метрів із великою глухою петлею на кінці, а також тримати поруч з лункою дошку або велику гілку.

Якщо ви провалились у воду:

зберігайте спокій, не панікуйте;

  голосно покличте на допомогу;

  широко розкиньте руки на краї пролому та утримуйтесь від занурення у воду зголовою;

  намагайтеся обережно дотягнутися до якогось предмета, що допоможе вамвтриматися чи вибратися на поверхню;

  imageвибирайтеся на лід без різких рухів, налягаючи на нього грудьми та по черзівитягуючи на поверхню ноги. Намагайтеся зайняти своїм тілом найбільшу площу на льоду;

  вибравшись з ополонки, необхідно відкотитися від неї на безпечну відстань, апотім повзти в той бік, звідки ви прийшли, адже там міцність льоду вже перевірена. Ні в якому випадку не можна швидко бігти до берега, навіть якщо вам цього дуже хочеться;

  далі необхідно переодягнутися. Якщо сухого одягу під руками немає, викрутітьмокрий і знову одягніть його. Для зігріву робіть будь-які фізичні вправи.


image


image

image
image

image

pdf
Додано
23 січня 2023
Переглядів
168
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку