Презентація дослідження у 10 класі "Лондон, Берлін, Париж, Київ: схожість і відмінність сучасного розвитку міст"

Про матеріал

Презентація до дослідження на уроці географії при вивченні теми "Країни Європи". Виконується як випереджальне домашнє завдання.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Лондон, Берлін, Париж, Київ: схожість і відмінність сучасного розвитку міст. Дослідження у 10 класі

Номер слайду 2

Мета дослідження: Закріпити і поглибити знання про джентрифікацію; сформувати знання про історію забудови та розвитку Лондону, Берліну, Парижу, Києва як столиць держав; виявити основні проблеми й досягнення міст (міської влади), а також схожість і відмінність сучасного розвитку міст.

Номер слайду 3

План дослідження. Зберіть дані про історію забудови та розвитку Лондону, Берліну, Парижу, Києва. Виявіть основні проблеми і досягнення міст (міської влади). Проілюструйте відповідь, тобто зберіть дані за допомогою фотографій, які є у вільному доступі в інтернеті. Пригадайте, що таке джентрифікація. Наведіть приклади районів, де вона проводилася, та укажіть її результати. Виявіть спільні й відмінні риси сучасного становища Лондону, Берліну, Парижу, Києва. Зробіть висновок про особливості розвитку різних міст Європи і причини, що їх обумовили.

Номер слайду 4

https://learningapps.org/display?v=p66qpmo1v19Інтерактивна вправа “Столиці Європи”

Номер слайду 5

Історія забудови та розвитку. Лондон. В 43 році на болотистих берегах Темзи, на місці кельтського поселення, було засноване римлянами місто, яке пізніше назвали Лондон. З кельтської мови це слово перекладається як «укріплений будинок на озері». Столицею Англії Лондон стає тільки в XI столітті. У цей час відбувається його стрімке зростання і розквіт. Місто перетворюється у великий європейський торговий центр. Так, як виглядає архітектура історичній частині Лондона сьогодні – визначила його забудова часів королеви Вікторії (1837-1901 роки).

Номер слайду 6

Лондон у XIX столітті Лондонське населення продовжує зростати швидкими темпами і громадський транспорт теж розвивався. У Лондоні була побудована велика трамвайна мережа. Перші автобуси почали роботу в 1900 роках. Поліпшувалися залізниці і лінії метро.

Номер слайду 7

Лондон у XX столітті Під час Другої світової війни місто зазнало серйозних руйнувань, після війни багато історичних районів були замінені новими. У XIX — першій половині XX століття лондонці використовували викопне вугілля для опалення будинків, через що вироблялося багато диму. У поєднанні з кліматичними умовами через це часто виникає характерний смог, і Лондон часто називали «London Fog». У 1952 році це завершилося катастрофічним великим смогом 1952 року, який тривав 4 дні і вбив 4000 осіб.

Номер слайду 8

Лондон - центр молодіжних культур. Починаючи з середини 1960-х років, частково як результат успіху рок-груп The Beatles, The Rolling Stones та інших популярних британських музикантів, Лондон став світовим центром молодіжних культур. 60-ті роки ХХ ст.

Номер слайду 9

Лондон у ХХІ ст. На початок ХХІ сторіччя Лондон є одним з економічних і юридичних центрів світу, на його території знаходяться штаб-квартири провідних міжнародних фірм.

Номер слайду 10

Історія забудови та розвитку. Париж. Лютеція, так називалося стародавнє місто, яке вперше згадується в книгах Юлія Цезаря в 53 році до н.е. У Лютеції проживали парізії, кельтські племена кам'яного віку, які воювали проти римських завойовників. Роком пізніше, римляни намагаються завоювати поселення, яке розташовувалося на острові Сіте. Але жителі спалюють місто на острові і руйнують мости, що ведуть до нього. Римлянам нічого не залишається і вони будують своє поселення на лівому березі Сени в районі нинішнього пагорба Св. Женев'єви і Латинського кварталу.

Номер слайду 11

Париж був одним з головних міст Франції в X столітті, з королівським палацом, багатими абатствами і соборами. У XII столітті Париж став одним з перших центрів в Європі в області мистецтва і освіти. Завдяки Третій республіці Париж раптом перетворився в дивно популярне місто, сприятливе для творчості художників і письменників, як французьких, так і іноземних, так званої «богеми». У цей період в Парижі з'явився імпресіонізм, фовізм, кубізм, а французькі поети, такі як Лафорг, Макс Жакоб, Андре Бретон, Поль Клодель готували грунт для сюрреалізму, конкретної поезії і символізму.Історія забудови та розвитку. Париж

Номер слайду 12

Париж. Париж є найважливішим фінансовим, економічним і культурним центром країни. Займає третє місце в світі серед міст, які формують глобальний інформаційний пространство. Найпрестижніші навчальні заклади Франції знаходяться в її столиці, яка лідирує в рейтингу студентських міст світу. Найвідоміший Паризький університет Сорбонна. І, мабуть, жодне місто в світі не володіє настільки непереборною привабливістю і такою величезною кількістю яскравих пам'яток, як Париж. Сучасний Париж

Номер слайду 13

Історія забудови та розвитку. Берлін. Першими поселеннями сьогоднішнього Берліна були Келльн і Берлін - на північному березі річки Шпрее. Обидва поселення були засновані вже в 13 столітті. Келльн вперше згадується 28 жовтня 1237 року. Цей день вважається датою заснування Берліна. Назва міста, очевидно, походить з якоїсь західнослов'янської мови: її порівнюють з полабським коренем berl-/birl- («болото, багно»). Але оскільки початкове Ber- звучить близько до нім. Bär («ведмідь»), то ця тварина стала символом Берліна, ведмідь зображений на його гербі.

Номер слайду 14

Берлін. Берлін знаменитий архітектурою різних періодів, серед його визначних пам’яток – перебудований замок Шарлоттенбург, будівля Рейхстагу зі скляним куполом, що перекриває зал засідань, Бранденбурзькі ворота і Бундесканцлерамт – місце роботи канцлера Німеччини, один з приголомшливих зразків сучасної архітектури. Архітектура

Номер слайду 15

Берлін сучасний. Зараз місто - великий транспортний вузол і одне з найвідвідуваніших міст континенту. Численні університети, дослідницькі лабораторії, театри й музеї заслужили міжнародне визнання. Місто - важливий осередок діячів мистецтва з усього світу.

Номер слайду 16

Історія забудови та розвитку. КиївІснує легенда, згідно з якою в кінці V - початку VI століття н.е. три брати Кий, Щек і Хорив разом з їх сестрою Либідь заснували місто на берегах Дніпра і назвали його на честь старшого брата Києвом. Місце було обрано дуже вдало, так як схили річки були хорошим захистом від набігів ворожих племен.

Номер слайду 17

Київ у середні віки. В XI столітті Києвом правив Ярослав Мудрий, який зміг перетворити Київську Русь в один з найбільших осередків цивілізації. Були побудовані Софіївський собор, перша бібліотека на Русі. Вже тоді налічувалося близько 400 церков. В 1240 році Київську Русь захопили монголо-татари. Майже сто років вони панували на українських землях, але Київ все одно зберігав свої давні традиції.

Номер слайду 18

Київ сьогодніЗараз Київ є осередком культурного, економічного і освітнього життя України.

Номер слайду 19

Джентрифікація. Джентрифікація - в класичному розумінні - комплексна зміна міського середовища. В цей процес включаються не тільки люди творчі і підприємці, а й держава. В результаті чого змінюються цілі райони.

Номер слайду 20

Париж – чи не єдиний у світі гарний приклад поєднання історії та сучасності. Район Дефанс, паризький діловий центр, міститься не в історичному центрі, а на окремій ділянці, й гарно пов’язаний з містом різноманітними транспортними шляхами.

Номер слайду 21

Ще один гарний приклад можна знайти в Берліні, де не зруйнували купу старовинних будинків, а об’єднали їх. Тепер громадський комплекс Hackeschen Hoefe – дуже популярне місце, яке увійшло до десятки принад Берліну.

Номер слайду 22

Кройцберг (Берлін) завжди був турецьким районом, але своїм нинішнім виглядом він зобов'язаний тому, що в кінці 60-х сюди масово стала переїжджати творча молодь, студенти, панки, прихильники неформального способу життя.

Номер слайду 23

За схожим аналогом у Києві розробили бізнес центр «Іллінський»: будинки також не зруйнували, а просто перекрили. Принцип зрозумілий: щоб створити щось нове, необов’язково зносити цілий район.

Номер слайду 24

Отже, порівняння структури економіки міст створює передумови для коригування чинних моделей їх розвитку і визначення ключових векторів її удосконалення кожного міста, у тому числі і Києва. По-перше, ВДВ усіх міст-столиць створюється передовсім у сфері послуг. Разом з тим, в містах-столицях розвинених країн найбільший вплив мають фінансова діяльність і операції з нерухомістю, то в Києві — торгівля. По-друге, структура економіки столиць є усталеною. По-третє, економіка міста-столиці справляє істотний вплив на економіку країни в цілому, забезпечуючи близько 20 % ВДВ країни. Повторимо, що дана тенденція характерна для всіх досліджуваних міст, крім Берліна. По-четверте, усі столиці є адміністративними, фінансовими та торговельними центрами своїх держав. Одночасно структурні домінанти економіки міста-столиці віддзеркалюють спеціалізацію економіки країни загалом. Висновки

pptx
Додано
28 грудня 2019
Переглядів
38491
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку