Презентація до дослідження на уроці географії при вивченні теми "Країни Європи". Виконується як випереджальне домашнє завдання.
План дослідження. Зберіть дані про історію забудови та розвитку Лондону, Берліну, Парижу, Києва. Виявіть основні проблеми і досягнення міст (міської влади). Проілюструйте відповідь, тобто зберіть дані за допомогою фотографій, які є у вільному доступі в інтернеті. Пригадайте, що таке джентрифікація. Наведіть приклади районів, де вона проводилася, та укажіть її результати. Виявіть спільні й відмінні риси сучасного становища Лондону, Берліну, Парижу, Києва. Зробіть висновок про особливості розвитку різних міст Європи і причини, що їх обумовили.
Історія забудови та розвитку. Лондон. В 43 році на болотистих берегах Темзи, на місці кельтського поселення, було засноване римлянами місто, яке пізніше назвали Лондон. З кельтської мови це слово перекладається як «укріплений будинок на озері». Столицею Англії Лондон стає тільки в XI столітті. У цей час відбувається його стрімке зростання і розквіт. Місто перетворюється у великий європейський торговий центр. Так, як виглядає архітектура історичній частині Лондона сьогодні – визначила його забудова часів королеви Вікторії (1837-1901 роки).
Лондон у XX столітті Під час Другої світової війни місто зазнало серйозних руйнувань, після війни багато історичних районів були замінені новими. У XIX — першій половині XX століття лондонці використовували викопне вугілля для опалення будинків, через що вироблялося багато диму. У поєднанні з кліматичними умовами через це часто виникає характерний смог, і Лондон часто називали «London Fog». У 1952 році це завершилося катастрофічним великим смогом 1952 року, який тривав 4 дні і вбив 4000 осіб.
Історія забудови та розвитку. Париж. Лютеція, так називалося стародавнє місто, яке вперше згадується в книгах Юлія Цезаря в 53 році до н.е. У Лютеції проживали парізії, кельтські племена кам'яного віку, які воювали проти римських завойовників. Роком пізніше, римляни намагаються завоювати поселення, яке розташовувалося на острові Сіте. Але жителі спалюють місто на острові і руйнують мости, що ведуть до нього. Римлянам нічого не залишається і вони будують своє поселення на лівому березі Сени в районі нинішнього пагорба Св. Женев'єви і Латинського кварталу.
Париж був одним з головних міст Франції в X столітті, з королівським палацом, багатими абатствами і соборами. У XII столітті Париж став одним з перших центрів в Європі в області мистецтва і освіти. Завдяки Третій республіці Париж раптом перетворився в дивно популярне місто, сприятливе для творчості художників і письменників, як французьких, так і іноземних, так званої «богеми». У цей період в Парижі з'явився імпресіонізм, фовізм, кубізм, а французькі поети, такі як Лафорг, Макс Жакоб, Андре Бретон, Поль Клодель готували грунт для сюрреалізму, конкретної поезії і символізму.Історія забудови та розвитку. Париж
Париж. Париж є найважливішим фінансовим, економічним і культурним центром країни. Займає третє місце в світі серед міст, які формують глобальний інформаційний пространство. Найпрестижніші навчальні заклади Франції знаходяться в її столиці, яка лідирує в рейтингу студентських міст світу. Найвідоміший Паризький університет Сорбонна. І, мабуть, жодне місто в світі не володіє настільки непереборною привабливістю і такою величезною кількістю яскравих пам'яток, як Париж. Сучасний Париж
Історія забудови та розвитку. Берлін. Першими поселеннями сьогоднішнього Берліна були Келльн і Берлін - на північному березі річки Шпрее. Обидва поселення були засновані вже в 13 столітті. Келльн вперше згадується 28 жовтня 1237 року. Цей день вважається датою заснування Берліна. Назва міста, очевидно, походить з якоїсь західнослов'янської мови: її порівнюють з полабським коренем berl-/birl- («болото, багно»). Але оскільки початкове Ber- звучить близько до нім. Bär («ведмідь»), то ця тварина стала символом Берліна, ведмідь зображений на його гербі.
Берлін. Берлін знаменитий архітектурою різних періодів, серед його визначних пам’яток – перебудований замок Шарлоттенбург, будівля Рейхстагу зі скляним куполом, що перекриває зал засідань, Бранденбурзькі ворота і Бундесканцлерамт – місце роботи канцлера Німеччини, один з приголомшливих зразків сучасної архітектури. Архітектура
Історія забудови та розвитку. КиївІснує легенда, згідно з якою в кінці V - початку VI століття н.е. три брати Кий, Щек і Хорив разом з їх сестрою Либідь заснували місто на берегах Дніпра і назвали його на честь старшого брата Києвом. Місце було обрано дуже вдало, так як схили річки були хорошим захистом від набігів ворожих племен.
Київ у середні віки. В XI столітті Києвом правив Ярослав Мудрий, який зміг перетворити Київську Русь в один з найбільших осередків цивілізації. Були побудовані Софіївський собор, перша бібліотека на Русі. Вже тоді налічувалося близько 400 церков. В 1240 році Київську Русь захопили монголо-татари. Майже сто років вони панували на українських землях, але Київ все одно зберігав свої давні традиції.
Отже, порівняння структури економіки міст створює передумови для коригування чинних моделей їх розвитку і визначення ключових векторів її удосконалення кожного міста, у тому числі і Києва. По-перше, ВДВ усіх міст-столиць створюється передовсім у сфері послуг. Разом з тим, в містах-столицях розвинених країн найбільший вплив мають фінансова діяльність і операції з нерухомістю, то в Києві — торгівля. По-друге, структура економіки столиць є усталеною. По-третє, економіка міста-столиці справляє істотний вплив на економіку країни в цілому, забезпечуючи близько 20 % ВДВ країни. Повторимо, що дана тенденція характерна для всіх досліджуваних міст, крім Берліна. По-четверте, усі столиці є адміністративними, фінансовими та торговельними центрами своїх держав. Одночасно структурні домінанти економіки міста-столиці віддзеркалюють спеціалізацію економіки країни загалом. Висновки