"Позакласний захід Рік Японії в Україні"

Про матеріал

матеріал щодо Японії представлений у рамках Року Японії в Україні, але можливий до адаптації до будь-якої країни світу

Перегляд файлу

 

ЯПОНІЯ

РОЛИК ( в приміщенні аеропорту)

 Звуки аеропорту.  ДИСПЕТЧЕР : Оголошується рейс № 175 Херсон-Токіо

Стюардеса: ( за ширмою) Шановні пасажири, «Авіакомпанія „Міжнародні Авіалінії України“, командир корабля та екіпаж вітають Вас на борту літака, що виконує рейс за маршрутом Херсон – Токіо. Пристебніть ремені безпеки

Командир корабля:  ( за ширмою) Сьогодні у нас незвичайний маршрут. Ми здійснюємо подорож в країну, яку називають «Країна-навпаки». І це не дивно, адже у цій країні пальто подає жінка, кермо в машині з правого боку, кішки безхвості, тут пишуть зверху внизЮ, сплять на підлозі, а білий колір є траурним. Це – ЯПОНІЯ

СЛАЙД

( карта Японії, прапор, зображення грошей)

РОЛИК (посадка літака)

Звуки аеропорту. ДИСПЕЧЕР: здійснено посадку літака рейсу № 175 Херсон – Токіо

Стюардеса: шановні пасажири, наш літак здійснив посадку у Токійському аеропорті Наріта.  Командир корабля та екіпаж бажає Вам приємної екскурсії.

 

Гід:  КОНЬНІТІВА! ОАІДЕКІТЕ ТАІХЕН УРЕСІІ ДЕСУ.

Перекладач:   Добрий день! Дуже рада зустрічі.

Гід:    ТЕНКІВА ХАРЕ ДЕСУ. АРУКУ ТАІХЕН ГО-СЙО: ТАЙ

Перекладач:  Сьогодні гарна погода. Запрошую Вас на прогулянку пішки

Турист: Можна Вас запитати?

Перекладач:   Тйотто о-тадзуне сіте мо ні дес ка?

Гід:   ЕЕ, ІКЕМАС

Перекладач:   Так, можна.

Турист:    Ви говорите українською?

Перекладач:   Укураінаго-га арімас ка?

Гід:  ЕЕ, СУКОСІ ХАНАСІМАС.

Перекладач:  Так, трішки говорю.

Турист:   Чудово, тож перекладач нам більше не потрібний.

ГІД: ( розповідь супроводжується презентацією) Якщо поглянути на карту світу, то на схід від континенту Євразія можна побачити декілька островів, що нагадують бумеранг. Це – Японія. Її територія складається приблизно з 3800 островів, які розташовані в Тихому океані. Їхня загальна площа – 378 тис. км².

ПЕРЕКЛАДАЧ: За однією з легенд, Японія була створена мечем. Колись боги опустили кораловий клинок в океан, а коли виймали його, чотири прозорі краплі впали у воду і перетворились на чотири острови.

ГІД: Сьогодні вони мають назву: Хоккайдо, Хонсю, Сікоку та Кюсю. Столиця – Токіо. Грошова одиниця – єна. Самі ж японці називають свою країну Ніппон або Ніхон. До цієї назви входить два ієрогліфи, перший з яких означає «Сонце», а другий – «основа». Звідси й походить символіка японського прапора – червоне коло на білому тлі, і поетична назва держави : Країна вранішнього сонця.

ПЕРЕКЛАДАЧ: А ось гімн Японії – Кіміґае  ( лунає гімн )має іноземне походження. Він з'явився у 1888 році завдяки англійцю Фентону, який був диригентом у японській армії, та німцю Еккерту.

ТУРИСТ 1:  Японія – остання країна в світі, що формально зберегла титул Імперії. Японська імператорська династія ніколи не переривалася. Правлячий сьогодні імператор Тенно Хейка ( особисте ім'я -  Акіхіто)  – прямий нащадок першого імператора. Він править країною з 1989 року і є 125-им правителем в династії

ГІД: Пропоную поринути у минуле і поглянути на життя справжнього імператора

ТАНЕЦЬ З ВІЯЛОМ ПЕРЕД ІМПЕРАТОРОМ

 

ТУРИСТ 2: Майже три четверті території Японії займають гірські масиви з вузькими долинами, якими протікає безліч маленьких річок, найдовші з яких – Сінано (368 км), Ісікарі (367 км) та Тоне (322 км). А найвища гірська вершина країни – вулкан Фудзіяма – вважається святинею. Кожен японець хоча б раз у житті пішки підіймається на неї.

 

ТУРИСТ 3: Прицьому гора Фудзіяма (Фуджі) знаходиться

в приватному володінні. У синтоїстському храмі Хонг Сенг збереглася дарча від 1609 року, якою Сьогун передав гору у володіння храму. У 1974 році істинність дарчої підтвердив верховний суд Японії, після чого не мав іншого виходу, окрім як передати гору у власність храму. Тому що право власності в Японії є непорушним

ТУРИСТ 4:  Є в Японії така традиція, як чайна церемонія. Це своєрідне дійство, яке не рідко захоплює. І її часто ставлять в один ряд із мистецтвом ікебани, театром кабукі, приготуванням суші. Ось як це виглядає.

Чайна церемонія (дівчата)

ГЕЙША 1: У всіх північних містах Японії, де взимку випадає сніг, підігріваються тротуари і вулиці. При цьому в Японії немає центрального опалення. Кожен обігріває квартиру як може.

ГЕЙША 2:  Японія – маленька країна, але тут багато всього  великого. Тут знаходиться найдорожчий парк розваг у світі Disney Sea і чотири з десяти найвищих американських гірок. У Токіо найрозвиненіша система метро в світі і найбільш змішане пішохідне перехрестя.

ГЕЙША 3: . В Японії їдять дельфінів. З них роблять суп, готують Кусіякі (японський шашлик) і навіть їдять сирими.

ГЕЙША 4: А ви чули про японську вишню – сакуру. З давніх часів сакура є традиційним символом Японії. Японці називають так і саме дерево, і його квіти. Квітуча сакура неймовірно красива, але найбільше вражає навіть не її краса, а ставлення до неї жителів Країни висхідного сонця. Існує кілька легенд щодо цього декоративного дерева

 

ГЕЙША 5:                                         ЛЕГЕНДА 1.

Коли богові Нінігі, котрий спустився з високих Небес на острови Японії, були запропоновані на вибір дві дочки гірського бога, він вибрав молодшу сестру на ім'я Квітуча. Тим часом старшу, Високу Скелю відіслав назад до батька, оскільки визнав її потворною. Тоді батько розгнівався і повідав Нінігі про свій первинний задум: якби бог вибрав собі в подружжя Скелю, життя нащадків Нініги було б вічним і міцним — подібно до гір і каменів.

Нініги зробив неправильний вибір, і тому життя його нащадків, тобто всіх японських людей, починаючи від самих імператорів і кінчаючи простолюдинами, буде бурхливо-прекрасним, але недовговічним — як весняне цвітіння...

 

 

 

ТУРИСТ 4:                                   ЛЕГЕНДА 2.

  Кожна квітка сакури за японським повір'ям, розповідає про долю однієї дитини. Існує легенда: аби довести правителеві Сегуну жорстокість князя Хотти, сміливий старшина села Сакура привів до нього своїх дітей і показав їхні спини, суспіль покриті побоями княжих слуг. Покараний Хотта затаїв смертельну образу на скаржника.

Пізніше йому вдалося потай схопити Сакуру з дітьми, він прив'язав їх до вишні і запоров до смерті. З тих пір вишні в Японії квітнуть рожевими кольорами, адже їх окропила кров безвинних дітей сакури. Сумна легенда надає сакурі особливої загадковості. А чарівність квітучого дерева недаремно породила в Японії ритуал споглядання і милування квітучим деревом

 

 

ТУРИСТ 2:  А я знаю ще одну легенду про сакуру. Але вона вже пов'язана з Україною                                     ЛЕГЕНДА 3.

Везли якось японці австрійському імператорові Францу-Йосипу І сакури в подарунок. Оскільки дорога їхня пролягала через Закарпаття, довелося  делегації заночувати в Мукачеві.

Звісно ж, Мукачевом миттєво розійшлася вістка, що везуть японці з собою партію якоїсь загадкової надзвичайно ціної вишні. Тому зовсім не дивно, що уночі частину саджанців у японців вкрали місцеві цигани і пізніше відвезли на продаж до Ужгорода, де й продали їх успішно місцевому населенню під видом фруктових дерев.

З тих пір і росте сакура в Ужгороді і радує око та душу, але не тіло, оскільки плодів від неї ужгородці так ніколи й не дочекалися.

 

ГЕЙША 5: Культура Японії є унікально.. при цьому вона завжди сприймала досягнення інших цивілізацій, надаючи їм нових елементів, та вони поступово ставали складовою частиною японської традиції. Але при цьому завжди зберігала свою своєрідність. Чого варті лише види літературних напрямів. Особливу популярність мають віршовані жанри: танка ( неримований п'ятивірш із 31 складу)

ГЕЙША 4:  

                    Ісікава Такубоку (автор)

Я на останній станції зійшов.

Від снігу видно...

В містечко глухе

Йду я

Тихими кроками.

 

 

ГЕЙША 5:  хайка, або хокка (неримований тривірш із 17 складів)

ГЕЙША 4:     Мацуо Басьо (автор)

Сто краєвидів за коротку мить
У запалі
Намалювали хмари.

 

ТУРИСТ 2: Не варто забувати й про бойове мистецтво КАРАТЕ та його напрямки. Карате́ японської - «порожня рука»/«голіруч») або Карате́-до́ є бойовим мистецтвом, що розвинулося з рукопашних китайських бойових мистецтв цюань-фа та мистецтв островів Рюкю. Карате, у загальному, — це мистецтво ударів. Удари наносяться як руками (кулаками, ребром долоні, відкритою рукою, ліктями), так і ногами (стопами, колінами). В різних стилях карате також вчать ударам в больові точки та життєво важливі ділянки, використанню захватів, викручуванню суглобів, замкам, утримуванням та кидкам. Людину, що практикує карате, називають каратистом.

 

ВИСТУП КАРАТЕ

ТУРИСТ3: Ми вдячні Вам за увагу. І на  останок пропонуємо вам  поринути у чарівні мелодії японської піаністки та композитора, яка виконує музику в стилі джаз, джаз-ф`южн, нью-ейдж Кейко Мацуі

Музика Кейко Мацуі

 

КІНЕЦЬ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ВСТУП

 

2017 рік за ініціативою Президента України оголошено роком Японії в Україні. Не викликає сумніву, що це - ще один крок на шляху до співдружності двох країн, а зближення українського та японського народів посприяє розвитку діалогу культур, таких своєрідних і цікавих

Сьогодні,  учні 10 класу запрошують Вас познайомитися із традиціями та культурою цієї  країни. Про щось Ви вже чули та знаєте, а про щось, можливо, дізнаєтесь вперше.

docx
Додано
29 грудня 2017
Переглядів
2748
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку