Презентація "Електронні таблиці Microsoft Excel"

Про матеріал

Електронна таблиця (ЕТ) – це файл-документ, в якому в закодованому вигляді містяться таблиці, які крім даних можуть містити формули автоматичного розрахунку результатів.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Електронні таблиці Microsoft Excel. Попіль Оксана Сергіївнаучитель інформатики. Ліщинівської загальноосвітньої школи І –ІІІ ступенів

Номер слайду 2

Що таке електронна таблиця?Електронна таблиця (ЕТ) – це файл-документ, в якому в закодованому вигляді містяться таблиці, які крім даних можуть містити формули автоматичного розрахунку результатів.

Номер слайду 3

Що таке табличний процесор?Існує ряд програм, за допомогою яких можна створювати та редагувати документи електронних таблиць. Їх називають табличними процесорами. На сьогодні найпопулярнішим табличним процесором є MS Excel.

Номер слайду 4

Завантаження електронної таблиціДокумент робочої книги електронної таблиці Excel створюють, переглядають та редагують засобами спеціальної програми – табличного процесору Excel. Значок документа Excel. Ярлик програми Excel

Номер слайду 5

Приклад електронної таблиціУ цій таблиці числа у комірках останнього стовпчика є добутком відповідних чисел двох попередніх стовпчиків. В звичайному режимі відображення комірки містять формули, а відображають результати.

Номер слайду 6

Приклад електронної таблиці (режим відображення – формули)Наведена електронна таблиця містить математичні формули розрахунку нарахувань, які відображаються, бо включено режим відображення формул. Людині, що раніше не мала справу з ЕТ, на перший погляд формули можуть здатися незрозумілими.

Номер слайду 7

Інтерфейс програми

Номер слайду 8

Базовими елементами ЕТ є:

Номер слайду 9

Для зберігання нового документа Excel створює файл, який називається робочою книгою. Робоча книга складається із елементів, що мають назву робочі листи. Книга може містити до 255 робочих листів. Їх вкладки містяться унизу вікна ЕТ.

Номер слайду 10

Робочий листів робочої книги являє собою вікно, що містить таблицю. (Крім таблиць робочі листи можуть містити деякі інші об'єкти). Книга може містити до 255 листів, але на певний момент часу відображуватися може тільки один із них. Відобразити інший лист можна за допомогою кліка мишею по його вкладці (ярлику).

Номер слайду 11

Стовпці є вертикальними об'єктами таблиці, що нумеруються латинськими літерами від А до Z, далі від АА до AZ, від ВА до BZ і, на кінець, від ІА до IV. Всього їх 256. Позначення стовпців. Позначення стовпців

Номер слайду 12

Рядки є горизонтальними елементами таблиці, що нумеруються числами, наприклад, 2-й рядок, 17-й рядок, 28-й рядок. Максимально можливий номер 65536. Позначення рядків

Номер слайду 13

Комірка – елемент, що утворився перетином стовпця і рядка. Кожна комірка має своє ім'я (адресу), складене із позначень стовпчика і рядка, на перетині яких вона знаходиться. Приклад комірки Комірка з адресою C3

Номер слайду 14

Цей прямокутник є табличним курсором, а комірка, яку він позначає називається активною або поточною. Кожна комірка має своє ім'я. Ім'я активної комірки виводиться в лівій частині рядка формул в інструменті-списку "Имя"

Номер слайду 15

Щоб ввести дані в певну комірку таблиці, слід спочатку її зробити активною. Дані в комірку вводяться з клавіатури і відображаються як в полі самої комірки, так і в полі рядка формул. В процесі введення можна виконувати прийоми редагування. Завершити введення можна натисканням клавіші Enter. Для одночасного виконання об’єднання та вирівнювання по центру існує кнопка на панелі інструментів - — Об’єднати і помістити в центрі.

Номер слайду 16

Виконання операцій редагування об’єктів електронної таблиці в табличному процесорі Excel здійснюється в такі самі способи, що і в текстовому редакторі Word за допомогою команд: Копіювати, Вирізати, Вставити з меню Правка (з вкладки Основне), відповідних кнопок Стандартної панелі інструментів, команд контекстного меню об’єктів, сполучення клавіш, а також перетягуванням за допомогою миші.

Номер слайду 17

У першу комірку вводимо дані, робимо її поточною. Наводимо вказівник миші на маркер автозаповнення (курсор набуває вигляду чорного тонкого плюса) і, утримуючи ліву кнопку миші, протягуємо вказівник у потрібному напрямку.

Номер слайду 18

Для збереження ЕТ необхідно клацнути на кнопці «Зберегти» або у меню «Файл» виконати команду «Зберегти». Створений файл з набраним ім'ям і розширенням . ХLS запишеться у власну папку.

pptx
Додано
27 листопада 2018
Переглядів
358
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку