Дана презентація дає можливість побувають у найцікавіших, незвичайних, загадкових і навіть легендарних куточках Херсонщини. Ви дізнаєтесь про події та досягнення херсонців, які потрапили до Національного Реєстру України - Книга Рекордів України.
Книга рекордів України: Херсонський рушник - найбільший На честь 70 – річчя утворення Херсонської області 28 березня 2014 року на Антоновському мості було презентовано Рушник Єднання, який з'єднав не тільки Лівобережжя і Правобережжя, а й серця та мрії жителів Херсонщини про мир та єдину країну. Рушник було передано на зберігання до Херсонського обласного краєзнавчого музею. Його точна довжина становить – 735 метрів.
Книга рекордів України: Шоу-марафон “Сто тон на всіх” 6 травня 2015 року на Потьомкінській площі біля драмтеатру ім. М.Куліша в рамках святкування Дня Європи найсильніші гирьовики м. Херсона встановили колективний рекорд, який занесено в "Книгу рекордів України". За одну годину спортсмени підняли 111 тон 584 кг!
Книга рекордів України: Наймасовіше виконання гімну духовими інструментами На площі Свободи містяни виконали спочатку Гімн Європи, а потім Гімн України під акомпанемент близько 300 музичних інструментів. З них - 211 духових. У дійстві взяли участь півтора десятка оркестрів зі всієї області та півтисячі містян. Досягнення зафіксував представник Національного реєстру рекордів України.
Книга рекордів України: Одночасне виконання дітьми гімну країни 20 вересня 2014 року, з нагоди Дня міста в Херсоні був встановлений рекорд України - «Найбільша кількість дітей, які одночасно співають гімн України на одній локації». На площі зібралося 2432 дітей і підлітків. У їхньому виконанні державний гімн звучав дуже урочисто і дозволив кожному з учасників рекорду відчути себе частинкою однієї великої родини.
Книга рекордів України: Найбільша у світі пампушка з часником Для випікання «пишної красуні» було потрачено 50 кг пшеничного борошна вищого ґатунку, 1 кг пресованих дріжджів, 1 кілограм солі, 3,5 літрів рафінованої соняшникової олії, 1,5 кг часнику та 1,5 кг пучкової зелені. До речі, зеленню та часником на велетенській пампушці намалювали лінію України.
Чаплинський район – рожеві озера на Херсонщині У Херсонській області біля села Григорівка Чаплинського району є унікальне рожеве озеро з ропою, яка надзвичайно корисна. У ній 35% солі, під ногами відчуваються її кристали. Дістатися до дна важко – через щільність вода відразу виштовхує нагору. Відпочиваючі та місцеві охоче лежать на поверхні читаючи книгу.
Білозерський район – Античні городища «Золотий вік» та «Скелька» Ці городища мають статус - пам'ятка археології національного значення. Городище “Золотий вік” знаходиться біля південно-східної околиці села Широка Балка, на залишку плато, що примикає до берега Дніпровського лиману. Городище “Скелька” знаходиться в 8 км на північний захід від села Олександрівка, на березі Бузького лиману.
Каменська Запорізька Січ - військово-адміністративний центр запорозького козацтва, заснована при впадінні річки Кам`янки у Дніпро (поблизу теперішнього села Республіканець Бериславського району) у 1709 році запорозькими козаками. В її володіння входили землі Кам`янки, Олешок, Очакова понад Дніпром і Чорним морем. У 1711 році за наказом царя Петра І Кам`янська Січ знищена. Берисласький район – Каменська Запоріжська Січ
Скадовський район – історіко-краєзнавчий музей м.Скадовськ Скадовський районний історико-краєзнавчий музей розташований в єдиному у місті будинку дореволюційної побудови, який називається "Будинком з колонами". Цей двоповерховий будиночок з античними колонами був побудований у 1910-х роках на замовлення професора Одеського технічного університету Меттельштейна.
Каховський район – Монастирський собор Корсунської Богородиці Монастирський собор Корсунської Богородиці був зведений у 1784-1803 році. Поряд знаходилася триярусна дзвіниця, висота якої перевищувала 74 метри. З неї було видно не тільки всі землі монастиря, але й окраїни Херсона. Біля входу в собор стояла воскова статуя Святого Афанасія, а біля неї - каса для пожертвувань.
Схематична будова кургану Огуз, реконструкція. При поверхневому обстеженні на курганах було виявлено рідкісні види степових рослин (зокрема, включений до Європейського Червоного списку – залізняк гібридний та до Червоної книги України – ковила волосиста). Перші розкопки почались в 1865 році, в ході яких було знайдено золото скіфської знаті.
Верхньорогачицький район – соляний шлях Соляний шлях — торговий маршрут, який часто використовувався для транспортування солі з Криму до Київської Русі (звідси й назва), хоча ним возили й інші товари. Районний центр – Верхній Рогачик розташований у верхів’ї річки Рогачик – лівій притоці Дніпра, від якої й дістало свою назву. Історики вважають, що через нього проходив так званий соляний шлях, яким здавна возили з Криму сіль.
Горностаївський район – пам'ятки археології сягають двадцяти тисяч років! Один із найбагатших за кількістю давніх курганів та наймолодший район Херсонської області. Є тут залишки поселення доби пізньої бронзи, городище скіфсько-сарматської доби, кам'яні баби кочівників XI-ХIIІ століть.
Іванівський район – край родючих земель та справжніх героїв Великий Агайманський під – цікаве для знавців природи місце, куди стікають води при таненні снігу та дощах. Тут знаходять притулок перелітні птахи з усього півдня Херсонщини. Ще у середині XIX століття тут можна було зустріти царя степів - дикого коня тарпана, який на той час вже зник навіть на Північному Кавказі.
В Іванівському районі народився Герой Радянського Союзу лейтенант Віктор Кібенок. Він був у числі тридцяти пожежників, які загинули, першими приборкуючи пожежу на Чорнобильській атомній електростанції. В свої 23 роки він сміливо ступив на охоплений вогнем дах 4-го реактора. Він рушав у ті місця, де інші вже не витримували міцної радіації й падали на розпеченому бітумному даху, який плавився під їхніми ногами. Доза опромінення – 600 рентген!
Новотроїцький район – вражає якістю продукції Акціонерне товариство «Новотроїцький маслосирзавод» є володарем безлічі золотих медалей, лауреатом конкурсу «Вища проба» і «100 кращих товарів України», а торгова марка «Нова Троя» чотири рази отримувала звання найкраща торгова марка України. Продукція товариства широко відома за межами України.