Тип проєкту: по виду діяльності – інформаційний, творчий; за кількістю навчальних предметів- міжпредметний; за характером контактів -внутрішній; за характером партнерських взаємодій- кооперативний; за характером координацій - безпосередній; за кількістю учасників – груповий, індивідуальний; за тривалістю –середньостроковий.
Мета проєкту: ознайомити дітей з історією космічних досліджень; поміркувати, навіщо люди досліджують космос; з’ясувати, як сучасні науковці та космонавти вивчають космос; вдосконалювати навички математичних обчислень; розвивати читацькі навички; активізувати пізнавальну діяльність дітей; збагачувати активний словник відповідно до тематики проєкту; розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування; виховувати цікавість до наукових знань, бажання дізнаватися більше, читати додаткову літературу; виховувати інтерес до дослідницької діяльності.
Завдання: закріпити навики роботи з енциклопедіями; поглибити знання учнів про неперевершеність нашого світу; вчити шукати основне, знаходити відмінність, робити власні висновки; тренувати навики роботи в групі, уміння спілкуватися, слухати один одного; розвивати інтерес до пізнання навколишнього світу; виховувати товариськість, повагу один до одного, взаєморозуміння.
Очікувані результати: Учень / учениця встановлює залежність між розвитком засобів пересування та освоєнням нового простору; знаходить потрібну інформацію про способи дослідження космосу; систематизує та узагальнює інформацію з різних джерел; називає імена перших космонавтів світу і України, видатних дослідників космосу; ставить запитання дорослим та одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою; виконує усно та письмово обчислення в межах мільйона в навчальних і життєвих ситуаціях.
Група «Небесні ерудити» Проведіть вікторину для допитливих Чомусиків. 1.Відгадай планету за описом. Запиши її назву. Найбільша планета Сонячної системи.( Юпітер) Назва природного супутника планети Земля. ( Місяць) Планета яскраво-червоного кольору. ( Марс) Третя планета Сонячної системи. (Земля)
Група «Космічні математики» Провести дослідження цікавих фактів про космос та зробити обчислення. Космічний пил утворюється в космосі частинками розміром від декількох молекул до 0,1 мм. За день на Землю падає приблизно 27 тонн космічного пилу, який осідає на нашій планеті. Скільки набиреться тонн пилу за рік? (27х365=9855т)
Група «Космічні математики» Космічні кораблі подорожують Сонячною системою. Один із найвідоміших — космічний апарат “Вояджер-1” (у перекладі — “мандрівник”), який знаходиться у відкритому космосі вже понад 40 років і віддалився від Землі більш ніж на 150 астрономічних одиниць. (Астрономічна одиниця використовується в астрономії й дорівнює 149,6 млн. км - відстані Землі до Сонця. Світло долає цю відстань за 8 хв.) Яку ж відстань долає світло за 1хв? (149000000:8=18625000км/хв)
Використані інтернет ресурси: Лист МОН України від 10.08.2020 №22 «Методичні рекомендації щодо розвитку STEM-освіти в закладах загальної середньої та позашкільної освіти у 2020/2021 навчальному році»; STEM-технології у початковій школі https://www.youtube.com/watch?v=IsxDX7aNIqU (автор: Коршунова Ольга Вікторівна, науковий співробітник відділу SТЕM-освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» м. Києва, автор навчальних посібників); Конференція «Реалізація STEM-підходів у початковій школі» https://www.youtube.com/watch?v=32khpuTpURw&t=246s ; Вебінар «STEM у школі: методичні рекомендації щодо впровадження на уроках» https://www.youtube.com/watch?v=crOG1VURA60 ; Вебінар «STEAM — драйвер розвитку в учнів ключових компетентностей і навичок майбутнього» https://www.youtube.com/watch?v=7z-J-Dn0WsY ; https://educationpakhomova.blogspot.com/2020/01/stem.html український проект "Якість освіти"